Ömrünüz boyunca kaç insan görüyorsunuz hiç düşündünüz mü?

1 hafta 168 saat eder... 1 yıl, 52 haftadan 8736 saat eder...

ortalama 70 sene yaşasak 611520 saat eder... bunu dakikaya çevirmek için 60 ile çarparsak 36 milyon 691 bin 200 eder... bunu da saniyeye çevirmek için tekrar 60 ile çarpsak 2 milyar 201 milyon 472 bin eder...

yani bir insan ömrü billah her saniye bir kişiyi görmüş olsa ki bu imkansız! sadece dünya nüfusunun 3 te 1 ini görebiliyor...

size realiteyi sundum...siz bunlardan kaç kişiyi tanıdınız ki?

dip not: böylesine insan bolluğu arasından siz tutup da bir kişi için ağlarsanız ben sizin için hiç bir şey demiyorum:)

• Ben 500 kısı tanımısımdır...
    20% (3)9% (1)15% (4)Oy Ver
  • 500- 1500 kısı tanımısımdır...
    7% (1)27% (3)15% (4)Oy Ver
  • Ben onları ne tanıcam onlar benı tanısın:)
    20% (3)18% (2)19% (5)Oy Ver
  • Ohooo saymakla bıtmez
    33% (5)27% (3)31% (8)Oy Ver
  • Ben 5 bınden sonrasını sayamadım...
    20% (3)19% (2)20% (5)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
arkadaslar guncelleme yapmaktan nefret edıyorum ama ;

bahsettıgım sey bır ınsanın sımasını net bır sekılde gorebılmek..

yanı sınemadakı ya da stadyumdakı kalabalıkları bır anda gorebılmekten bahsetmıorum...

0|0
12|17

En İyi Erkek Görüşü

• ben bi 7 milyar insan gördüm birader hepimiz savaş filmlerini izliyoruz binlerce adam savaşıyor mesela 300 spartalıda darius un ordusunda 500 bin kişi olduğunu varsayarsak ve orduyu film boyunca 5-6 defa görsek 3 milyon insan görmüş oluyoruz düşün herhangi bir savaş filminde 3 milyon insan görüyorsak dünya nüfusunu görmüşüzdür birader çocukkluğumuz cüneytle tarkanla geçti

0|1
    0|0
    • birincisi farklı ınsanlardan;

ikincisi de uzaktan kalabalık deıl, her bır sımayı net bir şekilde görebilmekten bahsedıorum...

• çok kasma birader tv izlerken aynı anda yüzünü yakından görebildiğin onlarca insan olabiliyor bu sorunun sonu yok sktir et

Kızlar Ne Diyor 12

Erkekler Ne Diyor 16

• çok güzel bir konuya değinmişsin.hayal gücün yüksek.daha geçen gün olur da 70 yaşına gelirsem bugüne kadar gördüğüm yüzleri hatırlayabilecek miyim aklımda hangi yüzler kalacak diye düşünüyordum.

0|1
    0|0
  • Ewet Simasını 2-3 Saniye Gördüklerimi De Sayarsak 4 Ay Lük bir İş Yerinde Çalıltım Müşterilerin İş Yeri Yorumlarını Bana Yaparlardı Orda Hiç Görmediysem Yüzyüze Geldiğim Kişi Konuştuğum Kişi Sayısı 4 Ayda 1500'ü Kesinlikle Geçmiştir Konuşutuğum İnsan Sayısı İse Yaklaşık 3 Aşağıya 5 Yukarıya 2700-3100 Arasıdır :)

0|1
    0|0
  • Ohooo saymakla bıtmez

0|1
    0|0
  • İnsan surekli seyahat halinde oldugundan

yuzlerce hat ta binlerce insanı görur.tabi

bunda insanın makamı,maddiyatı,kariyeri

önemli.

0|1
    0|0
  • Bu soru en az bunu hesaplaman kadar gereksizdi.

1|1
    0|0
  • Kastın bir insanla tanışmaksa adını falan bilmekse 9.000-10.000 kişi olmuştur

Biraz bazen utangaçlıklarım olsa da dostcanlısıyımdır, her yerde yeni insanlarla tanışırım :)

0|1
    0|0
    • ya asıl kastım aslında oydu ama hadı hıc tanımasan da sadece simasını ayrıntılı sekılde gorebıldıgın ınsanlar da olsun dedım:)

• süperrr soru dostum 5*soruya ve dediğine katılıyorum bu kadar kişinin arasında 1kişiye ağlamak çok saçma:)

0|1
    0|0
  • Stadyumda maça falan gidiyor çoğu insan, sayısı toplamda 50 milyonu bulur diye düşünüyorum..

0|1
    0|0
  • unuttuğun aynı anda birden fazla kişiyi görebiliyorsun nasıl bir düzmantık bu?!

0|0
    0|1
  • ben tahminim 200 milyon insan görürüm.

0|1
    0|1
  • Çokta sikimde amk

0|0
    0|1
  • Bir de dünyaya küçük diyorlar...

0|0
    0|0
  • Şu ana kadar hiç "insan" görmedim, görürsem başlarım saymaya.

0|0
    0|0
    • Sen insandan doğmadın mı ?

• hıc aynaya da bakmadın o zmn ('.')

• İnsanlıktan kastımız biyolojik olarak primatlardan ayrıldığımız dönüm noktasında ki formumuzdan bu yana gelen bütünlüğümüzü kastediyorsan dünya nüfusu belli. Ama diğer şekilde kendimi bile insandan saymıyorum..

• bir ya da iki

0|0
    0|0
  • bazılarına bakıyorum ama görmüyorum

0|0
    0|0
  • Ben onları ne tanıcam onlar benı tanısın:)

0|1
    0|0
Yükleniyor...