Herkese karşı haklı olduğunuzu savunduğunuz bir durum oldu mu hayatta?

Benim başıma toplam üç kere geldi.

Birincisi lisede dersanedeyken bir sorunun yanlış olduğunu savundum herkes soru doğru dedi hoca dahil. Ertesi gün ise hoca yanlış sorduğunu anlamış ve beni sınıfta alkışlattı bir dediki 3000 kişi girdi senden önce herkes yanlışa göre yapmış, kimse yanlış demedi :)

İkincisi işyerimde herkes bireysel emeklilik sistemi ile ilgili bir şey iddia ediyordu ve herkes katkı payını ona göre yatırıyordu. Ben de dedim yanlış düşünüyorsunuz yaptığınız işlemin hiç bir etkisi yok. Ama bir görseniz herkes kendinden emin beni ikna etmeye çalışıyor. Sonra ben askerdeyken dediğimin haklı olduğunu anlamışlar ve artık o yaptıkları işlemi yapmıyorlar :)

Üçüncüsü de daha yeni haftabaşı girdiğim sınavda yine sorunun yanlış/eksik olduğunu söyledim, verinin biri yok ve hesaplanamıyor ama herkes yanlışa göre hesaplamış yine, soran üni hocası da doğru olduğunu iddia ediyormuş :) Polemiğe girmedim sınavı kazanırsam bir şey demem ama bakalım haklılılığım bu sefer ne zaman ortaya çıkacak :)

Sizin başınıza böyle gelen olaylar var mı, anlatabilir misiniz?

0|0
4|1

En İyi Kız Görüşü

• savunduğum bişiyde kesin haklıyımdır, haksız savunmaya geçmem susmayı tercih ederim. günlük hayatta bi çok defa sevgilimle ve kardeşiyle butür tartışmalara giriyorum, haksız olmalrına karşın nasıl bu kadar ısrarcı oluyolar anlayamıyorum daha fazla uğraşmamak için tamam siz haklısınız diyip konuyu kapatıyorum.

0|0
    2|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Sıra arkadaşımın parası kaybolmuştu 1. sınıfa gidiyordum. Okul taksidiydi sanırım. Herkes benden şüphelenmişti. Annem bile tokat atmıştı bana. 2 gün sonra kızın parayı evde bir yerde unuttuğunu söylemek için annesi geldi okula. Haklı ve suçsuz olduğum çıktı ortaya.

0|0
    0|0
  • Mutlaka olmuştur ama hatırlamıyorum yalan olmasın şimdi.

0|0
    1|0
  • ifade etmek için uğraşmam sadece düşündüğümü söylerim

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 1

• 17 yasimda, herkes beni cok agir bir suctan ceza alacak diye goruyordu , yanimda kimse kalmadi, sadece avukatim ve ben vardik ki o da cikari icin oradaydi, gercekten benim sucsuzlugum icin değil

0|1
    1|0
Yükleniyor...