Günümüzdeki aşkların ilahi aşk olmadığını düşünüyorum!!Günümüzde aşklar nasıl yaşanıyor?

Günümüzde aşklar nasıl yaşanıyor?

günümüzde herkes ikiyüzlü, yanlarında ki dev aynası ile dolaşan, dünya benim sanan, senin yüzüne gülüp arkandan iş çeviren, fare olupta kediye kafa tutmaya çalışan insanlardan ibaret.

böyle bir dünya da ilahi aşk mı? sen seversin olmaz, o sever olmaz, herşeyi yaparsın olmaz, mutlu etmeye çalışırsın edemezsin, mutlu olmaya çalışırsın olamazsın...

ama hata böyle bir devirde gerçek aşkı arayan kişi de. böyle devirde aşkı arayan salaklardan biri olarak, derim ki; bu dünyanın taaaa içine...

0|0
6|4

En İyi Erkek Görüşü

• Bizler Sevginin ve Aşkın gerçek anlamlarını bilmiyoruz çünkü henüz onu istenilen düzeyde yaşayamıyoruz. Yaşamadığımız şeylerin nasıl bir durum olduğunu anlamamız ancak anlatılanlar kadarıyla daha doğrusu bizim anladığımız kadarıyla sınırlıdır.

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Günümüzde maalesef insanlar aşkı nefsani duygularla karıştırıyorlar. Oysa aşk masum ve temiz duygudur onu haramlarla kirletmemeli insan..

0|4
    0|0
    • Aşk bir geldi mi bedene, benliğe, ruha, öze; bakan göz de güzelleşir, baktığı göz de Kalp, ah o kalp uçuverecekmiş kafesten gibi küt küt atar deliler gibi..Hücreler, atomlar, nötrinolar çılgına döner sanki Kimya değişir, yerçekimi kanunları etkisizleşir Bulutların üstünde yürümek mümkündür �şıklar için Oksijene ihtiyacı vardır bedenin fazlasıyla. Böylesini yaşamamıştır daha önce. O yüzdendir hızla nefes alışı. Bu yüzdendir kalpteki o hızla gelen sarsıntılar. Sözleşmiş gibidir her bir hücre.

• ilahi aşk aslında Allah aşkı. iman aşkı. gerçek aşktır. tasavvuf edebiyatında bunun güzel örnekleri var

0|1
    0|0
  • İlahi ask dedigin tasavvufta olur. Tanriyla butunlesmek icin her seyinden vazgecersin falan fisman.

Senin dedigin bir insani hayatinin merkezi yapsaksa ne olursa olsun saglikli bir sey degil.

1|0
    1|3
    • Tasavvufun temeli aşk ve cezbeye dayanır. Cezbe irade dışı olarak Allah’a (c.c.) doğru çekiliş demektir. Aşk da böyledir. Tasavvufun temeli aşk ve cezbe derken iki kavramı da, yani aşk ve cezbeyi birbirinin yerine kullanmıştık. Gerçekte ise aşk gizli iken cezbe açıktadır. Yani ilahi aşk kendisini bedende cezbe ile gösterir. Cezbe çeşitleri ise pek çoktur. Tasavvuf kitaplarında cezbenin iki yüzden fazla çeşidi olduğundan söz edilir. Ama ilahi aşkın kaynağı değişmez. Birdir. O da Allah’tır.

• Ne diyelim kolay gelsin. Ben hayatimin merkezine kendimi koyanlardanim. Zira o bana yamuk yapmiyor, terketmiyor. Hep orada. Tavsiye ederim.

• ne mutlu sana , herkesin kendi hayati saygi duyarim .

• bende inanmyrm kesnlkle

0|1
    0|0
  • Eski yıllarda yaşamak vardı en azından duygular gerçekti :)

0|2
    0|0
  • İlahi aşk ne ya.

0|0
    2|3

Erkekler Ne Diyor 3

• günümüzdeki aşkların seksden ibaret olduğu gerçeğidir. günümüzdeki aşkın çeşitleri; anal,oral,69,lejyoner,sakso,sen hemşire ol ben doktor,göte soda şişesi alma dır.

0|2
    0|0
  • Aşk bitti- Göksel

link

0|1
    0|2
  • ilahi aşkın varlığı beşeri aşka engel mi ki

0|0
    0|3
    • İlahi Aşk, O’na �şık olmak değil, O’nun Aşkı’nın gücünü fark edebilecek hale gelip, cazibesine kapılındığında yaşanan haldir. Aşk O’ndadır. Yaşayansa ne yaşadığının bile farkında değildir, özlemekten yanmaktan başka. Sadece yaşar. Sorup araştırmaz. Kuşkulanmaz. Gözü bir başka görür, kulakları bir başka işitir, teninde O’nu hisseder, o, O’nun Aşkında yer bulmuştur çünkü.

Yükleniyor...