Evlenirken evi döşeyen bayan olursa, erkek hakkında ne düşünürdünüz?

Sizce evlilikte evin eşyalarını alan kim olmalı? Bu bayan olursa biraz tuhafa kaçmaz mı? Bir erkeğin düğün hariç (takılardan bahsetmiyorum!) nerdeyse hiçbirşey yapmaması normal midir?

Benim fikrim ikiside elinden geldiği kadar yapmalı ama Türk geleklerini biliyorsunuz.

Güncellemeler:
Fikrimi belirttiğim halde üstüme gelmeyin yahu :)) genelde ikisi diyorum iste sadece öyle olsa ne düşünürsünüz diye sordum o kadar :)

0|0
4|18

En İyi Erkek Görüşü

• herşeyi ortak almak daha iyi ama, ben erkekliğime bok sürmem ben alırım :))

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Türk gelenekleri erkeğin tepesine binip evlendiğine pişman etmek olduğundan:) iki taraf da ortaya koyabildiği kadar katkı sağlamalı bence, sonuçta birlikte yeni bir aile inşa ediyorsunuz

1|0
    0|0
  • Gelenekler melenekler.. Onların parası artık ortak. Bunu kabul etmek zorundayız.

Erkek kredi kartıyla alınca o eşyaları, sanki borcu öderken eve giren para azalmıyor mu? Kimin aldığı ne fark eder? Ama kadına ve erkeğe herşeyde olduğu gibi görevler biçilmiş; bizler kukla edilmişiz. Ve gösteriş merakımızla da düğünler gibi gereksiz masraflar icat etmiş, çeyiz sergilemelerle ego tatminleri (bilincinde olmasak da) yapmışız.

İkisi de birlikte alsın; sonuçta eve giren para ortak. Tabi yurdum erkeğinin, "senin paran benim param, benim param zaten benim param" mantığı oldukça şiddetli geçimsizlik kavramı daha çok devam eder.

0|0
    0|0
  • ilk aylarda hiç bir sorun çıkmaz fakat sevgi azalmaya başlayınca, tartışmalar yaşanmaya başlayınca bu konu su üstüne çıkar ve büyük kavgalara kadar varır.

Bence erkek biraz ezilir.

0|0
    0|0
  • gelenek arkasına sığınıp yüklenin erkeğin sırtına bravo! kimin durumu varsa o yapabilir. ortaklaşa en iyi yöntem ama bu erkek sömürüsünü, gelenek görenek adı altında çok fazla yapmaya başladılar. ne iğrenç muhabbetler bunlar ya... iki insan hayatını bir evde birleştirirken bile maddiyat ön planda. yerin dibine batsın öyle evlilik...

0|0
    0|0
    • Alo kardes biz yükleniyoruz daha ne bravosu ya :))))

• Birbirinizle uğraşmayın ya değmez. Bence düğün gecesi çekilen videodan kim ne takmış, kim ne takmamış onu seyredin. Bakalım erkek tarafı mı önde kız tarafı mı?

0|0
    0|0
  • Bırakın bunları, kefenin cebi yok

hem kadınlar acımaz kocalarına, ne de olsa elin oğlu:DDD

0|0
    0|0
  • evlenirken evi döşeyen bayan olursa erkek hakkında sadece şunu düşünürüm "iç güveğinden hallice"

1|0
    0|0
  • beyaz eşya ve oturma grubunu erkek tarafı üstlenir.Düğünüde tabiki

Nişan ve yatakodası takımı vede kına bunlar kız tarafının üstlenmesi gereken masraflar

0|0
    0|0
  • degisir bu durum. gelenekler diye takinti yapmayin bence. sonucta artik herkes is hayatinda, ortaya bir maddi birikim konur, kim ne kadar koyabiliyorsa, sonrasinda da alinir alinacaklar. adam evi aldi, 250 bin tl, arabayi aldi, 50 bin tl, dugunu takilari yapti, 100 bin tl... ee kadin da 50 bin tl ye mobilyalari dosese cok mu sence?

0|0
    1|0
    • türkiyede bu kadar para harcayan çok ama etmuscum :) sen bayağı yükseklerden uçtun.

• bu sadece isin uc ornegi :) bu kadar olmasa da miktarlar dusmus halde aynilari harcanmiyor mu?

• " O evde pek rahat edemiyecek"... diye düşünürdüm. Ortak eviniz birlikte karar verip dayayıp döşemek lazım.

0|0
    0|0
  • Yarı yarıya diye biliyorum ben onu.

0|0
    0|0
  • oğlanın maddiyatı varda mı yapmıyo? yoksa bilerek mi yapmıyo? eğer varda yapmıyorsa gerçekten tuhaf bir durum. ama yoksa sende de varsa bi zahmet sen yapıver, onun da durumu düzelince sana destek olur.

0|0
    0|0
    • Erkeğin maddiyati orta sekilde ama ailesini gayet iyi para kazanıyor ama umrunda değil onlara baksak hepsini bana ödetecekler :))) ki benim destegim yok herseyi kendim yapcam eğer o güne gelirsek birde üstelik sayemde kıraya da gerek yok beni altın eşek mı görüyorlar anlamıyorum :)))

• Gelinin çeyizi hazır değilse ortak alınabilir.

Genelde bir kısmını gelin tarafı alıyor, bir kısımını damat...

Yatak odasın takımını gelin taafı almalı ama.

0|0
    0|0
  • En güzeli herşeyi ortak almak.

0|0
    0|0
  • Fark etmez o yada ben evimiz için birşeyler yapıyoruz.

0|0
    0|0
  • :)) benım hiç öyle bir derdim yok hatun ben alırım dedi bende tamam dedim hiç tuhafta değil yani

0|0
    0|0
  • sen mutlu olda sorun değil gerisi, hanım zenginse o alsın yoksa ortak al, senin durum iyise sen al

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Duruma göre değişir .. Benim dayalı döşeli evim varsa evleneceksem adama yeni eşyamı aldırayım ,ne gerek var masrafa .İhtiyaç olan neyse o alınır ,yola devam ...

Geleneklerden ziyade evleneceksen durumunu biliyorsan çözüm bulduysan ve bu çözüm kız tarafının alması ise eşyaları ,kimseye konuşmak karışmak düşmez .

1|0
    0|0
  • düğün dediğin suda 10 bin lira tutuyor zaten, ev eşyaları da abartılmazsa yaklaşık o civalarda tutar. yani durum eşitleniyor bence.

0|0
    0|0
    • hicte bile 3 bin ne yemek ne icecek var icinde gelinlik bile dahil bu parada! 10 bini nerden buluyorsun!? herkes krallar gibi dügün yapamiyor!

• pardon ben istanbul'da orta halli bir düğünün faturasını söylüyorum, 3 sene önce ablama çıkarılan. krallar gibi değil, gayet mütevazı bir düğündü. canın birini azarlamak istiyorsa buyur, elini cebine atmak istemeyen damat beyi azarla, ben sadece şartların eşit olabileceğini anlatmaya çalıştım. senin durumun farklıysa bilemem, bilmek zorunda da değilim.

• kendinize gelin abi 10bin liraya salon tutarsın ancak? şaka yapıyorsunuz değilmi;?

nişan faslını geçtikten sonra düğün masrafları dahil en az 30 000 Tl yi hazırlayın

• yani genelde mutfak ve yatk odası kız tarafıın gerisi erkeğindir

ama biz beraber yapacaz dersen eşyalar alınır beraber ödersiniz sadece bayana bırakılır mı öyle şey olur mu yaa

0|0
    0|0
  • Bence her iki tarafta bir şeyler yapmalı.

0|0
    0|0
Yükleniyor...