Ölüm ve Mahşer deyince aklınıza ne geliyor ? Hesap gününü nasıl hayal ediyorsunuz ?

İnsanlar bir yanda

Şeytan bir yanda

Verilen süre dolmuş

'Ben sadece sözümü yerine getirdim

Bana uymasaydınız' diyor

;

Ölüm ve Mahşer deyince

aklınıza ne geliyor ?

Hesap gününü nasıl hayal ediyorsunuz ?

Güncellemeler:
Ve 'diri diri toprağa gömülen kızcağıza'

sorulduğu zaman:

"Hangi suçtan dolayı öldürüldü?"

Sahifeler (amel defterleri) açıldığı zaman,

Gök, sıyrılıp-yüzüldüğü zaman,

Cehennem ateşi çılgınca kızıştırıldığı zaman,

Cennet de yakınlaştırıldığı zaman,

(Artık her) Nefis, neyi hazırladığını bilip-öğrenmiştir.

(Tekvir Suresi, 8-14)

0|0
8|19

En İyi Erkek Görüşü

• yanı anne evladını bıle tanımıycak herkes dogdugu ve öldüüğü gibi tek basına olacak ve yaptklarnın herpsnden sorguya çekılecek

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• daha ilginci , güneş evin tavanı gibi insanların üstünde olacak , evlat , anasından babasından eşinden dostundan kaçacağı , malın mülkün analam ifade etmeyeceği bir gün olacak...

0|1
    0|0
  • Dumanlı karanlık bi ortam dag basındayız mavi ısıklandırma var (ilginc) herkesın ustunde beyaz kıyafetler hava biraz soguk mıllet gergin.

0|1
    0|0
  • Mahşer gününden korkmuyorum herkes hakettigini görecek cünkü

0|1
    0|0
  • Korkmuyorum , bu benim için yeterli ...

0|0
    3|0
  • cuma günü ögle saatinde ankara metrosu gib hayal ediyorum mahşeri. bilen bilir

0|1
    0|0
  • korkunc seyler :)

0|0
    0|0
  • Nece diyor bunu seytan. Hayir yani ona gore o dili ogrenelim. Konusmalara fransiz kalmak istemiyorum.

Bence mahserde nassa artik gunah sevap yok diye herkes orgy takilacak.

0|0
    0|0
  • Hayal edemiyorum çok garip. :/

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Ölüm:

insanın tüm vücuduna en ince kılcal damarlarına kadar yayılmış dikenli bir bitkinin, tüm damarları yırtarcasına koparılarak vücuttam ayrılması.

Ruh ile bedeni bir tutkal bir arada tutan canın çekilip alınmasıyla ruh ile bedenin birbirinden ayrılması.

Mahşer:

Hiçbir insanın hayal edemeyeceği, hafsalasının almayacağı bir yer.

Çünkü evrene, evrenlere, kainata ait olmayan, tüm bunların dışında ve henüz yaratılmamış, Kıyametten sonra yaratılacak bir yer.

Hesap günü:

Aslında gün değil, belki de yüzbinlerce yıl sürecek, hiçbir saklı, hiçbir gizlinin olmayacağı, her salisenin değerlendirileceği ve herşeyin dile geleceği, gerçeklerin ortaya konacağı süreç.

.

0|1
    1|0
    • Kuran-ı kerim de ayetler var

Anlatılıyor ;

Niye hayal edemeyelim ki

• Hayalin kainatın sınırlarını aşamaz. Ancak bu kainata ait şeylerle kıyaslama yapabilirsin.

Cennet ve cehennem tasvirleri de öyledir. Bu dünyaya ait , insanların anlayabileceği şeylerle kıyaslama yapılarak anlatılmıştır ki insanlar biraz olsun anlayabilsinler.

Doğuştan sağır olan insana bir müziği nasıl anlatabilirsin?

• oooo seviyorum böyle soruları + 5.

(benim görüşüm)

Zaten bu sitedeki herkez yanacak o malüm.

böyle fuzuli bir şey için toplanmışsak yanıcaz o kesin.

(Site kullanıcıları görüşü %30)

Ben yanmam neden yanayım kime zararım var.

(Site kullanıcıları görüşü %60)

Benim içim temiz yakındada namaza başlarım.

(Site kullanıcıları görüşü %7 )

Ben kesin yanarım.

(Site kullanıcıları görüşü %3 )

karakutu07 sen çok biliyon.

Hacı abi yanıcaz bunun kaçarı yook. İnan cehennemde ateşte yok. buz da yok. temiz hava da yok. Şuan nasıl duyu organların var. oradada aynı şeyleri hissedeceksin. link

0|1
    1|0
  • cok büyük bir kalabalıkta kaybolursunuz ya ben ole olucak sanıyorum mahşer denilince aklıma o geliyor.

0|1
    0|0
  • kaçacagın saklanacagın olmadıgı tek yer

0|1
    0|0
  • güneş belirli bir şekild eşuan ki oldugu evreden farklı olarak büyüyecek ve dünyaya çok yaklaşacak bence hesap günü o zaman olacak güneş kur an da sekar diye geçer

0|1
    0|0
  • şuan bu yazıyı okuduğun ve benim yazdığım zamanı görücez ve iman etmediğimiz için cezasını çekeceğimiz andır mahşer yeri

0|1
    1|0
  • Burdan Kim Ne Yazarsa Yazsın Boş..

İnsanların Hayal Edemeyeceği Kadar Zorluk,Sıkıntı,Acı Olacağı Bir Vakit.

Ancak Yaşanılır..

0|0
    0|0
  • Sırat köprüsü

Büyük mahkeme

temiz ruhlar

kirli ruhlar

0|1
    0|0
  • Allah affetsin hepimizi

0|1
    1|0
  • sormadıgınız bi bu kalmıstı diyorum

1|0
    0|1
  • gözlerimi açtım ben bu dünyadaydım. sonra bir kitap vardı şöyle yaşa, iyi biri ol, temiz ol, yalan konuşma, haramları yapma... sonra ölümümüde engelleyemiyorum... sonra bir bilinmezlik. ben manşer ve kıyameti anladığım kadarı ile metafizik canlıların hava da uçuştuğu kıyametin karadelik tarafından evrenin sona erdiği renksiz kızılımsı tüm insanların olduğu karınca ordusu gibi hesap çekildi bir yer olarak hayal edebiliyorum.

0|0
    0|0
  • Kafa yormaya değmez .

0|0
    0|0
  • aklıma büyük ihtimal gideceğim yer olan cehennem geliyor.

0|0
    0|0
  • bazen arkadaşlardan birşey aldıgımda hakkını helal etme öbür tarafta da görüşelim diyorum :D

bağlantıyı koparmayalım aga

0|0
    2|0
  • Hesap günü link

0|0
    0|0
  • tahayyül edemiyorum.

0|0
    0|0
  • Hayal etmiyorum.

0|0
    0|0