Güveçte kaşarlı et yapmak istiyorum. fırında. ama nasıl yapabileceğim hakkında hiç bir fikrim yok.

arkadaşlar böyle güveçin içinde kuşbaşı etler olsun üzerinede kaşar rendeleyip koyayım. fırında pişireyim. çok lezzetli olsun ama. tadıda damaklarda kalsın :))) daha önce bu tarz yemekler yaptınızmı ? biraz anlatabilirmisiniz nasıl pişirmem nasıl yapmam lazım ?

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• bak şimdi etlerini kuşbaşı doğra bir borcamda zeytinyağı taze biberiye 1 diş ince dilimlenmiş sarımsak ve yarım çay bardağı kırmızı şarap bile marine et karıştır. kapağını ört dolaba at 1-2 saat dinlensin. bu arada bir tencerede 1 orta soğan, 12 büyük domates, 3-4 yeşil biber ve isteğe göre 1 patlıcanı az yağda hafifçe öldür, sotele. çok değil ama. sonra güveçlere etlerini ve sotelediğin sebzelerini yerleştir önceden ısıttığın 180 derecedeki fırınına at güvece koyarken tuzunu karabiberini eklemeyi unutma. fırında yemeğini takip et çıkarmaya yakın rendelediğin kaşarlarını üzerine gezdir. erimelerini bekle ve servis et. kaşarı en başta koyma yanar kavrulur etlerin pişmeden.

0|0
    0|0
    • 1-2 büyük dömates yazacaktım tireye basmamışım 12 olmuş :( kusra bakma :)

• aşçı falan mısın sen :D

• yok dövmeciyim :D ama mutfak ve yemek benim için aşktır. gastronomi okumak istedim fırsat olmadı sahne tasarımı okudum ama mutfaktan asla kopmam çocukluğumdan beri mutfaktayım ben. yemek yapmak beni dinlendirir.

Erkekler Ne Diyor 5

• bır tarıf bulsan kendıne

0|0
    1|0
    • sesini kes yoksa seni pişirir atarım fırına akşam yemeği niyetine ! bütün sorulara normal zeka seviyesi altında cevaplar verip deli ediyosun beni.

• :D kafa guzel mı bellı kı sende iq patlaması var kucucuk kafana sıgmıyor aklın sorulara bak ılk okul bese gıden cocuklar bıle musanıp yerlerıyle gulerler

• önce eti haşla ondan sonra fırına at daha lezzetli olur

0|0
    0|0
    • eti önce saçtamı yapıp sonra güveçe koysam ? üzerine kaşarlarda koyarım öyle kaşarlar eriyene kadar durur fırında alırım. olurmu ki böyle?

• önce küçük yada yapıcağın ete göre haşla tencerede ondan sonra güveçe koy at fırına üstüne domates de koy tat versin

• yemek sepeti nokta com bak iste ye ne ugrasiyorsun

0|0
    0|0
  • oldumu şimdi gizli kaşarlı göveç nam nam nam ögle saati iyiki :)

0|0
    0|0
  • bu yemeği yapmadım ama çok severim kendilerinii :))

0|0
    0|0
    • bide benim yaptığım sevilse ne güzel olur :))

Kızlar Ne Diyor 3

• dana etmi kuzu etmi?şayet dana etiyse pişirme süresini anlattığım tarfite biraz daha uzun tutmalısın.öncelikle kuşbaş etleri yağda çevirmelisin tuz ile birlikte...içine soğan katmak istiyorsan onuda katıp katırşır yağda çevir.daha sonra düdüklüye koy kısık ateşte 35 dkkdr pişir.suyunu etlerin üzeri biraz geçinceye kdr koymalısın bu arada. daha sonra güveç kaplarına etleri koyup üzerine kaşar rendele fırına sür 10 dk sonra hazır.ha eğer kaşarı biraz daha az pişrmek istiyorsan önce fırına etleri koy kapatmaya yakın kaşarı rendele

0|0
    0|0
    • bu kadar çok pişirirsem etleri tadı gitmezmi ? @aemaniac ın yorumuna bakarsan eğer orda direkt fırına at demişte.

• aksne yumuşacık ve daha lezzetli olur.ayrıca sen sadece et deyince bu tarz söyledim.eğer içine patates kızartıp fırına koymadan karıştırırsan harika bi lezzet olur:)ben yapıorm doyamıyorlarr

• canım olay güveçte kaşarlı et sote :))) yoksa patates kızartıp karıştırmayı falan bende biliyorum yahu o kadarda değil:))))

• google a yaz çıksın :D

0|0
    0|0
    • bulamadım pek bişey. yapanlardan duyayım dedim bende.

• ağzım sulandı :(((((:::((

0|0
    0|0
Yükleniyor...