USB şarj neden AC/DC şarjdan daha az dayanır?

Herhangi bir elektronik aleti USB'den şarj etmekle şarja takıp doldurmak arasındaki farkı yaratan nedir hakikaten?

Bir de, USB 3.0'dan gerçekleştirilen şarjlar biraz daha başarılı mı yoksa bana mı öyle geliyor?

En son fizik dersini 17 yıl önce görmüş şu canın anlayabileceği biçimde anlatabilir misiniz?

0|0
38

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 7

• Amper düşük olduğu için daha uzun sürede USB den şarj gerçekleşir. Elektrikte şarj aleti ile 1 saat, USB den 2-3 saate denk geliyor gibi düşünebilirsin.

0|0
    0|0
  • Usb den daha az volt geçtiği için olabilir mi daha önce hiç ölçmedim ama. Benim fotoğraf makinesindede bu durumun tam tersi gibi geliyor ama telde ikisi arasında hiçbir fark yok. Bence bize böyle geliyor ikiside aynı full sarj doldu uyarısını hertürlü veriyor sonuçta.

0|0
    0|0
    • eski telefonumu prizden şarj ettiğimde 5 -6 gün, bilgisayardan şarj ettiğimde ise 2 gün giderdi. yeni telefonda bariz bir farklılık hissetmedim ama belki cihaza göre de değişiyordur.

• belki, olabilir. teşekkürler :)

• usb şarjın diğerlerine göre daha geç (2 saatle 7 saat kadar geç) şarj ediyor. çünkü usbde amper düşüktür. elektrik akımını yavaş yavaş telefona iletir. bu nedenle de geç olur. Prizden aldığımız elektrik ise düzdür, bir yavaşlık yoktur ve direkt telefona iletir. bu nedenle de hızlı şarj eder. ama prizden edilen şarj biraz zararlı olduğunu biliyorum. telefonun anakartını yakma olasılığı vardır. Küçücük bir ihtimal

0|0
    0|0
    • bu arada "neden az dayanır" mantığını çözemedim. böyle bir şeyi de ilk defa senden duydum.

• fearr'a da yazdığım gibi, eski telefonumda bariz biçimde gördüm farkı.

• değişik bi nik :) admin store alkışşşşş :) :) Ks ekibi .)

0|0
    0|0
  • Elektriğin pisikolojisiyle alakalı bir durum.

0|0
    0|0
  • Mytbusters da senin dediğinin aynsını test ettiler izleyebilirsin o bölümü.

0|0
    0|0
    • aradım ama bulamadım videoyu. bir ara yeniden bakarım artık, teşekkürler...

• woltaj daha az olabilir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• usb 5.00 volt ile şarj eder, akımın doğru akım yani dc dir, . adaptör de 9-12 volt arası dc ile şarj eder - genelde çoğu telefonda voltaj böyledir yani- (adaptörün amacı da ac olan akımı dc ye çevirmektir) direncin yine aynıdır ama voltajın fazla olduğu için akımın fazladır. Volt = Akım x Direnç

0|0
    0|0
  • AC/DC deyince aklıma başka bir şey geldi

0|0
    0|0
  • Usb, su katilmis kalite benzin gibi oldugundan olabilir ehe.

0|0
    0|0
Yükleniyor...