Peter Naumoski Desem

Peter Naumoski ismini hatırlayan var mı, hakkında ne hatırlıyorsunuz, ne düşünürdünüz ?

0|0
7|22

En İyi Erkek Görüşü

• Efes Pilsen

Koraç Kupası, çocukluğum ve babamdan yediğim dayak.

Son saniye basketleri

efendi bir adam

0|1
    0|0
    • Gördüğüm en efendi sporculardan biriydi kesinlikle katılıyorum buna;)

Kızlar Ne Diyor 7

• yokkkk ...

0|1
    0|0
  • Türk vatandaşlığına geçmiş olup ismini Namık Polat olarak almıştır.

0|1
    1|0
  • Basketbolcuydu hatırladığım kadarıyla...

0|1
    0|0
  • milletvekili türk vatandaşlığına geçti filan.

0|1
    0|0
  • hem milletvekilliği yapmış hem basketci oldukça atletikdi :)

0|1
    0|0
  • Basketball diye duymuşdum. Onun dışında bilmiyorum

0|1
    0|0
  • Efes Pilsen Derim..

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Türkiyeye gelen yabancı (makedonya)basketbolcular içinde,gelmiş geçmiş en iyisiydi desem?Efes i şaha kaldırdı ve Avrupa şampiyonu yaptı desem?Akıl almaz turnikelerle çok rahat sayılar bulurdu desem?Liğimizim asist kralıydı desem?Efesle defalarca kez Türkiye şampiyonu oldu desem... saymakla bitmez :)

1|4
    0|0
    • :)) Basketbola çok düşkündüm ben.İdolümde Naumoski ydi.Efes Pilsen e geldiğinden beri hiçbir maşını kaçırmadım.Çok büyük basketbolcuydu.Koraç Kupasını kazandırdı Efes e.Gerçi Ufuk Sarı ca gibi başka yıldızlarıda vardı Efes in ama Naumoski bir başkaydı.Dragan Petroviç le aynıydı stili

• Güzel anlatmışsınız.Aynen öyleydi,bende kaçırmazdım o dönem Efesin maçlarını +1

• çocukluğumun idollerindendi.Efes Pilsen'in Avrupa Koraç kupasını aldığı yıl performansıyla yıldızlaşmıştı özellikle.saha içindeki liderliği unutulmazdır.

0|1
    0|0
  • çocukken boy boy resimlerini duvarıma asıp oynadığımız oyun farketmeksizin(basketbol,futbol hatta yedi kiremit :)) ismini bağırdığım kahramandır ya :)

0|1
    0|0
  • Petar Naumoski, (d. 27 Ağustos 1968). Makedonyalı basketbolcu. 1.94m. boyundaki Naumoski, Türkiye'de Efes Pilsen ve Ülkerspor formaları giymiştir. Aynı zamanda Türk vatandaşlığına da geçmiş olup ismini Namık Polat olarak almıştır.

1989 ile 1991 yılları 1992'de sadece 50 bin dolar yıllık ücret karşılğında Efes Pilsen'e transfer oldu. İlk sezonunda Efes Pilsen normal sezonda ve playoff'ta oynadığı 37 maçı kazanarak şampiyon olurken Naumoski başroldeydi. Aynı sezon Avrupa Kulüpler Kupası'nda takımının finale kadar çıkmasında da büyük pay sahibi oldu. Ancak, İtalya'nın Torino kentindeki final maçında takım arkadaşları gibi tecrübesizliğinin kurbanı oldu ve Yunan takımı Aris karşısındaki 48-50'lik yenilgiyi önleyemedi.

1993-94'te Efes Pilsen ile lig ve kupa şampiyonluğuna ulaştı. 1994'te İtalya'nın Benetton Treviso takımına transfer oldu. 1995'te İstanbul'daki Avrupa Kulüpler Kupası final maçında attığı 25 sayıyla Benetton'u şampiyonluğa taşıdı.

Ertesi sezon Efes Pilsen'e döndü. 1996'nın mart ayında Efes Pilsen'in Avrupa'nın en iddialı takımlarını sırayla eleyerek Koraç Kupası'nı kazanmasında büyük pay sahibi oldu. Mavi beyazlı takımda iki lig şampiyonluğu daha yaşadıktan sonra 1999'da İtalya'ya transfer oldu. 2001 yılında Ergin Ataman'ın çalıştırdığı Montepaschi Siena takımını Saporta Cup finalinde attığı 23 sayı ile kupaya götüren en önemli isimdi. 2004 yılının başında tekrar Türkiye'ye dönen Polat Namık Ülkerspor'un formasını yarım sezon boyunca giydi.

Petar Naumoski, ülkesi Makedonya'da bir dönem VMRO-DPMNE partisinden Üsküp milletvekilliği de yapmıştır.

derim:))

0|0
    0|0
  • Hatırlamam mı ya ... Basketbol u sevmem fazla ama onun olduğu dönemi biliyorum ... Efes in Yıldızıydı ...

0|1
    0|0
  • Naaaaamooooooooskiiiiiiii diye inleyen bir ses çınladı kuğalımda...

Peter Namoski Namoski Namoski ve baskeeet :D adamım cok iyiydi

0|1
    0|0
  • basketbolcuydu diye hatırlıyorum sadece

0|1
    0|0
  • Efes derim. orda oynardı

1|0
    0|0
  • serbest atıs kacrımayan adam .(korac kupası ılk fınal ARİS macı harıc )

0|2
    0|0
  • Bana basketbolu sevdiren adam... Profesyonel kariyeri boyunca serbest atış kaçırmamış efsane bir isim...

0|1
    0|0
  • conrad mc rae derim sen koraç kupasını hatırlarsın :D

0|1
    0|0
  • Çocukluk kahramanlarından. Ufacık boyumla maç izlerken dev bir adam harikalar yaratırdı. Gerçi benim boyum hala kısa kaldı 1.70 de durduk :)

0|1
    0|0
  • Basketbolun Türkiyeye gelmiş en skorer ve en çok etki eden yabancı oyuncusu derim.

0|1
    0|0
  • Efes Pilsen'e ve ülkemize gelmiş en iyi "Gard" derim...

0|1
    0|0
  • çocukluğum derim...abdi ipekçi derim...

1|1
    0|0
  • efes pilsen in efsane basketçilerinden biri derim;)

0|1
    0|0
  • makedonyalı,muhteşem içeri kat edişleri olan üçlüklerine hasta olduğum efes pilsen efsanesi...

0|1
    0|0
  • koraç kupası kazanan efesin yıldız

0|1
    0|0
  • serbest atışlarını tek elle atan adam.. :)

0|0
    0|1
  • kim o futbolcu mu ?

0|0
    1|3
  • Ligin çıtasını yükselten, türkiye'de ligi domine eden ilk süperstar.

0|0
    0|0
Yükleniyor...