Dün İzmir'de yıldırım çarpan uçağı gördünüz mü?

Bir çok kişi gözle gördüğünü söyluyor ben ise sadece bi gürültü duydum ama ne oldugunu anlayamamıstım. O ucakta tanıdıg olan yada o anı goren oldu mu? balkonda olsam görürdüm ama soruyu ucakta pabik yaşamış ve uçaktan nefret eden biri olarak soruyorum. Merak ettim sadece gördünüz mü yada korktunuz mu ?

link (içerden çekim)

link (dış çekim)

link

Güncellemeler:
link burda video ceken cocukların ustunden gecıyo ucak

0|0
2|16

En İyi Erkek Görüşü

• Gördüm ya,korkunçtu.Zaten uçak korkum vardı,artık kesinlikle binmem uçaga falan

2|0
    0|1
    • korkcagını bılsem soruyu onceden koyardım ya :) dıger yerdekı yoruma cevap verdım bakabılın

• rica ederim arkadaşım ne demek :) korkma benden hırrrr :D

Erkekler Ne Diyor 15

• Biraz önce Tv de izledim zor anlar yaşamışlar. Ama Pilotlar tecrübeli hamdolsun sıkıntı olmadan atlatılmış..

2|0
    0|0
    • evet ama korkunç pilotların vesilesiyle ALLAH kurtaşmış çok buyuk facıa olurmus cunku o o anda sehrın aracların ustunden gecıyor cok yakın ızmırde

• Ah elbetteki sevgiden şükürden olsun. Zaten zor anımızda Rab'bimize şükretmek çok itibar edilen bir hal değildir önemli olan her halimizde şükür ve dua edebilmeliyiz..

• aynen ama bunu yapmıyoruz sanırım yada ben yapmıyorum oyy cok fena gök gürlüyo :(

• Uçaktaydım. Sakin bir şekilde bekledik. fazla panik yaşanmadı. Zaten 4 motorlu bir uçaktı. 1 veya 3 motorunun da gitmesi bir şeyi değiştirmeyecekti. uçak hala güvenli bir taşıt. 1 motorla bile saatlerce havada kalabilir. Hatta boieng model uçaklar motorsuz 7000 fitten 35 dakika içinde süzülerek düşer. İstanbul izmir yolculuğu 40 dk sürdüğü için, uçak her şekilde piste teker sürer.

Herkese geçmiş olsun.

1|0
    0|0
    • evet doğru. Boing uçakların tüm motorları sustuğu takdirde acil iniş yapabilecek kadar havada kalabiliyor.Bence en güvenilir ulaşım aracı yine uçak. Çok geçmiş olsun

• çok çok geçmiş olsun ya evet ucaktakı yolcuların sakınlıgıde cok onemlı ve vıdeolarda o duruma ragmen panık yoktu. ALLAH korumuş çok şükür sizler ki korusunRABBim ben çok korkuyorum artık eskiden cok bınerdım de sımdı gorunce mıdem bulanıyor :(

• sağolun çok teşekkür ederim.

• Faraday kafesi korumuş onları :::::::::::

2|0
    1|1
    • faraday kafesinde topraklama olmasi gerekir. ucak yerden ve diger herseyden bagimsiz yalitkan havanin icinde gidiyor. Allah korumus :)

• tedbır ınsanlardan takdır ALLAH tan şükür korumuş RABBim

• O faraday kafesi olmasaydı bak bakalım koruyor muydu ::::::::::::::: faraday kafesi olmadan korursa işte ona mucize derim ben.

@şişedekicin bütün uçaklarda istisnasız faraday kafesi var. Her bir kanadın arka ucunda flaplarda, aileronlarda ve kuyruktaki yatay ve dikey stabilizelerde uçaktaki statik yükü uçuş sırasında havaya iletmekle görevli statik atıcı esnek çubuklar vardır. Havada şimşek-yıldırım temasında da paratoner görevi görürler. Hava yalıtkan değil negatif yüklüdür.

• Neyseki birşey olmamış..

1|0
    0|0
  • istatistik olarak uçak kazasında ölenlerin oranı trafik kazasında ölenlerden daha az .. link

1|0
    0|1
  • evet gördüm anlatmamı istermisin

1|0
    0|0
    • soruyu o yuzden sordum :)

• ben öyle toplum arasında olmak istemiyorum egoist im boşalınca söyle ben seninle devam ederim. iyi geceler bayyys

• ne dıyorsun sen ya terbıyesız herıf neyın pesındesın sen ınsan gıbı yazılanlara espirili bir dille cevap yazıyorum. derdın nedır kı sen kımsın benım ıcın özel olacaksın ? resımdekı eltın mı bılmem ama ben bıseye benzetemedım. senin gibilerin haline edepsizliğine benzemez bızım muhabbetımız sen ancak bosalmayı bılırsın ki bir daha soruyorum OĞLUM SEN KİMSİN ?

kimden ne ayrıcalık beklıyorsun senın beynın boşalmış adam yerıne koyup cevap verırken kafa tasını kontrol etmemıstım ne yazıkkı kış kış

• ben uçaktan korkmam da zaten sağ salim inmişler. Allah korumuş

1|0
    0|0
    • evet aynen ALLAH korumus pilotlarda tedbırlı davranmıs

• iyi ama şu zamanda en cok kaybedılen Türkçe oluyor. TYürk devletınde turkce konusulur ki lazca egıtım de verılsın o zaman degıl mı ? ama yok dilini kaybeden vatanını kaybeder tarzından sozlerı unuttuk yada bılerek yapıyoruz. TC. uzerınde neden farklı bır dılde egıtım vs hakkı verıyorsun susmassam cok sınırlenıcem susayım. vatandasa lafım yok ama burda yasayan buranın kuralına uymak zorunda burda yasayan kokenı almanlarada almanca egıtım verelım mı ? haksız mıyım ama

• trabzonluyum ben mi:) Türkçe.gibi kolay bir.dil de.yok dibine kadar haklısın nesil asimile oldu maalesef

• vaybe. düşen uçağa hemen teşhis koymuş adam motorunun biri yanmış diyor :D

1|0
    0|0
    • çok rahat şekilde 4 motor var bunda dıyor bıde en basta

• yahu ne alakası var meslekle dıcem ama kesın muhendıstır :) ucak muhendısı gercı benım kız kardesım ucak sallanırken ya bana bı yastık daha verın kıtabı rahat okuyamıyorum demıstı ama bız ates gormemıstık ya ALLAH korusun :/

• tam üstümüze düşecek diyor hsssiktir :D

1|0
    0|1
  • kabin memuruyu bende. bugün izmir uçuşu yaptım. Allah yardımcısı olsun kabin ekibininde yolcularında. yada alayının ag

0|0
    1|2
  • düşseymiş asıl bomba o zaman olurmuş.

0|0
    1|0
  • Feministlik kocayı bulana kadar, komünistlik parayı bulana kadar, ateistlik uçak düşene kadardır.

0|0
    0|0
  • pegasusta korku tunelı gıbı antalyadan gelırken fırtınaya yakalanmıstık zor ınıs yapmıstı fenaydı benı sardı gene olsa bınerım

0|0
    0|0
  • olsun. yine de araçlardan daha az tehlikesi var.

0|0
    0|0
  • Ulan herkes imana gelmiş. Eleman da hemen videoya sarılmış. Tam Türk ya.

1|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...