Arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim

Sizce de öyle midir?Yani insanın arkadaşlık yaptığı kişinin karakterine,duruşuna bakarak o insanın karakteri hakkında yorum yapar mısınız?

0|0
7|12

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanlar arkadaşlarıyla değerlendirilirler.Çünkü kişi kendi huyuna yakın ,kendi kafasının denginde insanlarla birlikte olmaktan hoşlanır.Genelde de arkadaşlar bu yüzden birbirine benzerler.Aynı şeyleri yapmaktan hoşlanırlar,aynı tip hayalleri vardır.

Tüm bunlara bağlı olarak kişi kötü niyetli etrafına zarar veren, tembel bir insansa arkadaşları da mutlaka öyledir. Ama tam tersi çalışkan, iyi niyetli,düzgün karakterli kişilerin de kendileri gibi arkadaşları olur.

Bu sayede bir insanın sosyal çevresine ,arkadaş ortamına bakarak kişi hakkında üç aşağı beş yukarı tahminde bulunabiliriz..

2|0
    0|0
    • Çok güzel yazmışsınız,ben mesela sakin,hal ve tavırlarıyla dikkat çekmek istemeyen,yumuşak başlı bir insan olduğumu düşünüyorum ve bu karakterde olan insanları arkadaş olarak seçebiliyorum,o yüzden de yalnızım diyebilirim, kalbi çok iyi olabilir ama kahkaha atmak,sesli gülmek konuşmak gibi huyları olan,fırtınalı,sinirli insanların yanında huzursuz oluyorum,ne kadar iyi olurlarsa olsun uzak duruyorum.

• Teşekkür ederim, İlla Edep İlla Edep diyenlerden olduğumu düşünüyorum ama bu devirde değersiz değer yargıları bunlar.İnsanların önyargıları herşeyi yıkıyor.

• Biz yaptığımız yada yapacağımız şeylerden Vicdanen rahatsız olmuyorsak sorun yok demektir. İnsanın en büyük Hakimi vicdanıdır.

Erkekler Ne Diyor 11

• alakası yok benim çevremde madde bagımlısı ınsanlarda var ama ben asla kullanmadım kullanmamda sevdıgın ınsan bır süre sonra aile iş aşk bunlarda sorunlar yasayıp psıkolojısı bozuldugunda bu tur seylere yonelebılıyor ozellıkle aile ıle olan sorunlarda siz kendınızı de yanlış tanıtmamak adına cevreye karşı bu ınsanla bagınızı koparırsanız kişiliğiniz bozuktur bence madem arkadaş senı yansıtıyor neden kımse benım madde bagımlı arkadasımı benım gıbı görmuyor o zaman neden ıyı ınsan kötü arkadasa göre kişiliği saptanır neden tersı düşünülmez mantık buysa

0|0
    0|0
    • aslında demek istediğim tam olarak öyle değil, yani madde bağımlısı olabilir,sakin,ılımlı yumuşak bir karaktere sahiptir mesela, öyle biri kendi gibi olan biriyle arkadaşlığı tercih eder, fırtınalı,hiddetli sinirli bir insanla arkadaşlık yapamaz,tavırlarıyla pek dikkat çekmekten hoşlanmayan biri yanında kahkahayla gülen bir arkadaşa ne kadar tahammül edebilir, ya da dedikodu fitne fücurdan hoşlanan biri,dedikodudan korkan kimsenin ardındankötü konuşmayan bir insanla nasıl bir alışveriştebulunur

• bu tür ınsanlar herkesın hayatında vardır ama kımse yok dıyemez bu o kişinin arkadasının da öyle oldugunu göstermez tecavüzcünün de arkadaşı var hırsızın da katilin de sapıgın da herkesın cevresınde senın bahsettıgın gıbı yada benım söyledıgım gıbı daha buyuk hatalar yapan ınsanlar vardır önemlı olan kısının bunları görüp kendı hayatına daha cok özen göstermesıdır ve bu tür ınsanlara da doğru bır sekılde yanlışlarını farketmelerını saglamaktır

• yaparım mesala sen sanalde bile utangaç,çekingen,özgüveni olmayan asosyal birisin.

0|0
    0|1
  • yapardım ama yapmamayı öğrendim .ön yargılı davranmak yanlış bence .kısa bir zamanda bir insanı anlamak zor .

0|0
    0|0
  • bir söz vardır (meclisten dışarı,yoruma açık) "hırsızla gezen hırsız olur, i*neyle gezen i*ne olur, efendiyle gezen efendi olur."

0|0
    0|0
  • Evet, öyle. Herkes örnek aldığı ya da sevdiği kişilerle arkadaşlık eder. Kim, kimi severse o da onlardandır.

0|0
    0|0
  • bir yalan eksik bi yalan fazla nasıl olsa döner dünya

0|0
    0|0
  • aynen karekterin nasılsa öyle arkadaş lar ediniyorsun

0|0
    0|0
  • hemde oldukça fazla

0|0
    0|0
  • kesinlikle evet karakteri ortaya koyar kimlerle nerede takılıyor olduğu bir insanın

0|0
    0|0
  • arif abi...

ben kimim('.')

0|0
    0|0
  • alakası bile yok

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• insanların sadece yüzüne bakarak bile bir kaç saniyede kişilik analizi yapılabliyor. Yıllar boyunca beden yapısı ile psikoloji arasında ilgi kurmaya çalışan Çinli bilginler, yüz okuma sanatı olan 'fizyonomi'yi geliştirerek yüz hatlarına göre karakter tiplerini sınıflandırdılar. Bu yönteme göre özellikle alın, burun, çene, kaş, göz ve dudaklar esas alınarak kişilik özellikleri hakkında tahminler yapılıyor. İşte yüz hatlarının simgelediği kişilik özellikleri…

ALIN

Kişilerin düşüncelerini geliştirme yöntemi hakkında bilgi veriyor.

Geniş alın, güçlü bir hayal gücü ve entelektüel kişilik yapısını simgeliyor.

Dar alın ise kişinin dikkatli, zamanlamaya önem veren, matematiksel yetenekleri kuvvetli biri olduğunu anlatıyor. Bombeli bir alna sahip kişiler ise inisiyatif sahibi, uyumlu ve paylaşımcı olarak kabul ediliyor.

GÖZLER

Hayata bakış açısını ve stres karşısındaki davranış şeklini anlatıyor.

Çukur gözlü kişiler ciddi ve gizemli olurken, Gözleri yakın olanlar titiz, kararlı ve detaycı kişilik yapısına sahip oluyorlar.

Büyük gözler, açık sözlülüğü, kibarlığı ve sözüne güvenilirliği, Küçük gözler ise dikkatini kolay toparlamayı ve kapalılığı simgeliyor.

Düşük gözlü kişiler hayata iyimser bakmayı sevmezken, Patlak göz şekline sahip olanlar hayata karşı hevesli ve alıngan oluyorlar.

BURUN

İş hayatındaki tercihleri ve para konusuna bakışı simgeliyor.

Geniş burun, iş hayatında kendine güvenen ve sosyal yapıyı

Dar burun, kontrolcülüğü ve garanticiliği, Büyük burun, idealistliği ve lider olma isteğini

Düşük burun, insanlarla iyi iletişim kurabilme yeteneğini,

Yuvarlak ve şiş burun ise para konusunda başarıyı ve tasarruf düşkünlüğünü gösteriyor.

DUDAKLAR

Düşünceleri ifadeyi ve cinselliğe bakış açısını simgeliyor.

Geniş ve düşük dudaklar kişinin cömert olduğunu ve cinsel yaşamını geniş hayal gücüyle renklendirebildiğini,

İnce dudaklar, az ve öz konuşmayı, hırsı ve muhafazakarlığı simgeliyor.

Aşırı büyük alt dudak ise kişinin tembel ve zevke düşkün olduğunu anlatıyor.

ÇENE

Kendini savunma yöntemini ve saldırganlık düzeyini belirliyor.

Geniş çene otoriterliği, acımasızlığı ve enerjiyi, Sivri çene, çabuk sinirlenen yapıyı gösteriyor.

İkiye ayrılmış çene, kararsızlığı

Yuvarlak çene, enerjikliği ve tez canlılığı

İleriye doğru çıkık çene, inatçılığı ve hoşgörüsüzlüğü simgeliyor.

KAŞLAR

Hayata dair önemli kararların nasıl alındığı hakkında bilgi veriyor.

Aşağıya doğru kaşlar, kişinin ilişkilerini ciddiye aldığını ve sahiplendiğini,

Kalkık kaşlar hırslı biri olduğunu ve kolay sinirlendiğini,

Uzun kaşlar güçlü ve mücadeleci kişilik yapısını,

İnce kaşlar kolay vazgeçen ve esnek yapıyı,

Birleşik kaşlar maceracılığı,

Düz kaşlar ise iyimserliği simgeliyor.

KULAKLAR

Çevresindekileri etkileme ve onlardan etkilenme düzeyini belirliyor.

Büyük kulaklar, müziğe olan yeteneği

0|0
    0|0
  • Neredeyse tamamen doğru ama kendine uymayan biriyle arkadaşlıkta da amaç farklı olabilir.örneğin yardım etmek,yol göstermek gibi.önyargılı olmak da doğru değil..

1|0
    0|0
  • kesinlikle doğrudur. insan biriyle nasıl arkadaş olur kafası uyuşuyorsa eğer arkadaş olabilir yani davranışlarınızda benzer olabilir. zaten birbrinize benzersiniz bi süre sonra

0|0
    0|0
  • Alakası yok

0|0
    0|0
  • bence gercekten önemli arkadas secimi,az cok kisinin özellikleri hakkında bilgi veriyor insana..

0|0
    0|0
  • günah kar olmayan biri günah isleyen adama zaten yaklasmaz

her kes arkadasini az cok kendine benzeriyle yasar zate benzemeyenle uzak durur bagini koparir o yüzdede o söz cok dogru

0|0
    0|0
  • Evet kesinlikle

0|0
    0|0
Yükleniyor...