Evrim teorisini zora sokacak keşif !!!

Radikal'in sanki evrim teorisini yalanlayan bir keşif yapılmış imasıyla ana sayfada duyurduğu başlık. Haberi okuyunca ise elbette ki olayın bununla ilgisi olmadığını anlıyoruz. Eosinopteryx adı verilen tüylü dinozor fosili kuşların kökeninin terapod olarak bilinen dinozorlardan daha eskiye dayandığını gösteriyor. Evrim teorisini çürüten değil, tam tersine ortak atalığı gösteren bir buluşun evrimi nasıl zora soktuğunu anlamak mümkün değil. Hadi, evrimden bi habersiniz, uçamayan ancak kuş da olmayan bir canlıda kanat ve tüylerin bulunması da mı hiç ampul yakmıyor? Bakar körler kimleri aptal yerine koymaya çalışıyorlar, herkesi kendileri gibi sadece omurgalarıyla mı idare ettiklerini sanıyorlar? Beyin diye bir organ var. Garajımdaki ejder.

link

Güncellemeler:
Daha yazdığım soruyu okumadan, saçma sapan yorum yapan bir çok arkadaşımızı kınıyorum. Ve cinsellik kategorisinde kiminkinin kaç cm vb gibi soruların olduğunu hatırlatmak istiyorum. Hani kısa sorular hemen okunup libido yükseltecek cinsten. Hadi oraya çocuğum.

0|0
8|8

En İyi Kız Görüşü

• Atarlanmasaydin keske :).

Her neyse evrim teorisini curuse dahi, bilim adamlari toplanip yaradilisi ortaya atmayacak. Sonuc olarak yeni bir sey ortaya atilacak. Ve yaradilis hep bu olaylarin disinda kalacak. Uzuluyorum bu insanlarin haline. Evrim teorisi curuse herkes secde edecek falan saniyorlar.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Görüldüğü üzere bazı üyeler soruyu okuma zahmetine girmemişler...

Biyolojiden anlamayan insanların,evrimin ne olduğunu bilmeyen insanların bu yorumu yapmasına şaşırmamak lazım.

0|0
    0|1
    • Hiç bir zaman değişmeyecek değil mi bu halleri :)

• Hangisi?Okumadan başlığa cevap verenler mi,bilmediği konular hakkında yorum yapıp toplumu yanlış bilgilendirenler mi?

Ya da bile bile yanlışı yazmayı tercih edenler mi?

Hangisi :)

• her geçen gün bilimin bir adım önde oldğunu yapılan arastırma sonuçlarndan cıkarmak mümkün. artık kabul edin

1|0
    0|2
    • Etmeyecekler, çünkü hiçbir zaman okumayacaklar, araştırmayacaklar, merak etmeyecekler. Başlarındaki ne söylerse ona koşulsuzca inanacaklar.

• Hayir bizzat kendisi bilim adami yetistirerek cok okuyosunuz ya bunumla ilgili bir kitap alin . İslam bilime engel ise bunu neye gore soyluyosunuz simdiye kadar neye engel olmus

• islamın bilimi desteklemediğini söylemek yanlış olur.

• Gerçekten evrim ne sanılıyor da devamlı bir karalama yok etme kampanyası içindeyiz anlamış değilim. Hali hazırdaki ekolojik, biyolojik, genetik bilgiler bunu destekler nitelikte. Aslı ıspatlanana kadr da geçerliliğini sürdürecek. Ama hep şüphe duyulmaya devam edilecek zira bilim şüphe demektir. Ayrıca evrim teorisini kabul etmek bilimsel araştırmalarınızı buna göre şekillendirmek bir yaratan, bir Tanrı, bir Allah olduğunu inkar etmemizi gerektirmiyor.

0|0
    0|0
    • Ama Allahın gönderdiği peygamberlerden Hz.Ademi inkar ediosun veya Hz.Ademin maymuna benzer bi atamiz oldugunu dusunuosun. Müslüman değilsen bisey diyemem

• Yok elhamdülillah müslümanım da konu derin, burada tartışmakla bi yere varılmaz.ama bişiy paylaşıyım, 2002 senesinde üniversite 1'de ilk ders, "cocuklar yıllarınız evrimi anlamakla geçecek, evrim, hücresel evrim, moleküler evrim diyecegiz adı değişecek konu aynı olacak, size tavsiyem eğer bir inancınız varsa, sağ elinizde sıkı sıkı tutun bilimi de sol elinizle sımsıkı kavrayın" demişti bir hocamız, iyi ki demiş. Üstüne koyduğumuz onca şeyin temeli oldu bu sözler..

• Göz hiçbir zaman evrim geçirmez, buyur burdan yak.

0|0
    0|0
    • En belirgin evrim geçiren organlardan biridir aslında göz. Tabi kinayede olabilir yorumunda ama genede link verelim.

link

• Darwin'in eğitim birikimini biliyosun di mi?

• Darwinden iyi bir eğitim aldın sanırım ?

• orda evrim demiyor yalnız kuş evrimi diyor. kökeninin daha eskilere dayandığından bahsetmiş sanılanın aksine

0|0
    0|1
    • Bizde çarpıtılmanın boyutunun farkına varılmasını istedik ama gene birbirine girdi neomüminler.

• Evet evrim ikiye ayrılır, darwinin evrim teorisi kuşların evrim teorisi.

• Burada yapılan tartışma ise Darwin'in evrim teorisiyle ilgili kuşlarınkiyle değil. Soru detayındaki link ile tartışma ve sorunun kendisi birbirinden farklı yani onu diyorum

• Angry Muslims iş başında

2|2
    1|7
  • Evrime inaniyorum, saygili ol.

1|2
    1|6
    • O da evrime inanıyor

• Ben yine de teori olma ozelligini savunuyorum, bilim kendi olusturdugu kavramlari da teknolojinin ilerlemesi ile yeni buldugu kavramlarla yok edebiliyor cunku.

• Tabi fosilleri ışın silahıyla lazer silahıyla falan yok edebilir. Bunlar yeni teknoloji. Muhabbet gereksizleşti.

Erkekler Ne Diyor 8

• Evrim teorisine inanmak icin ahmak olmak gerekir bence boyle... Evrimcilerde.evrim teorisine inanmamak aptallik demiormu zaten. Kendimi maymunla ortak bi atadan geldigirni dusunen cahillerin maymun kadar zekasi vardir evrim cikmaza girmistir cunku evren evrimcilerin sandigindan cok daha kompleks bi yapida. Evrimcilerde.bunu cok iyi bilio bu yapida rastgele tesaduflerle olusamaz. Onlarin yaptigi.sacma dusuncelrini bilime dogrulatmaya calismak bilimsel gözuken yalanlari maymun zekalilara yediriyolar ve aci bir gercektirki okuma aliskanligi olmayan insanlarimizda bilimsel gozuken sacmaliklara karsi cevapsiz kaliorlar. Hic sùphesizki Allah vardir ve siz hesap zamani gelince köpek gibi sürüneceksiniz

0|1
    1|1
    • Bir tanrı olabilir belki ve öyle bir hesap günüde varsa şayet, sende bu kinle o köpeklerin arasında yer alacaksın, buna emin olabilirsin ;)

• insan vücudundaki damar ağının toplam uzunluğu dünyanın çevresini 2 kere dolaşır.Bu ağı ufacık bir insan vucuduna sığdırmak akılsız şuursuz hücrenin işi değildir.Hücrede atomdan oluştuğuna göre cansız bir maddenin yapacağı bir iş hiç değildir.Richard dawkinsin dediği gibi uzaydan mı geldik acaba?Adam nereye saracağını bulamadı en sonunda uzaylılara sardı şimdide.Üzülüyorum bu adama.

0|0
    0|0
  • Madem maymundan geldik, şimdiki maymunlar niye insan olmuyor, ha? asdasdasdsada

2|2
    0|2
  • yıl 2013 İnanan varmı bu teoriye çoktan çürütülmüş bır teorı

0|1
    0|0
    • Aaaa çürümüşmü, hadi o zaman toplanalım başlayalım ağlamaya. Haber7 mi söyledi çürüdüğünü ? Kesin doğrudur hani ona göre.

• Zaten atalarımızın maymun olduğunu söyleyen yokki. Daha karşı çıktığın kavramın ne olduğunu bilmeden nasıl karşı çıkıyorsun ? Muhtemelen savunduğun kavramıda tam anlamıyla bilmiyorsun bir kaç sureden fazla. Birileri maymundan nasıl geliriz demiş sende gitmişsin peşinden. İnsanoğlu kendini o kadar büyük bir varlık olarak görürki, öldükten sonra bir yaşam olmayacağı gerçeğini bir türlü benimseyemez.Yani insanoğluda basittirkarınca neyse insanoğluda odur ;)

• Ben Örnek verdim sadece maymun olayını..Konuyu farklı yere çekıyosun evrim demek bırçok canlı türünün Değişimi demek..Neyse sen Asıl düşüncenı söyle Nedir Asıl Olay madem konuyu başlattın..Sen inanıyormusun savunduğun bilim adamları varmı?

• soru cok uzun kısa kesseydin keşke .

1|0
    0|1
  • son sözu havkıng soyledı ztn:)

0|1
    2|3
    • Evet onunla alakalı çıkan soruyada uzun bir yorumum olmuştu oku istersen :)

link

• Bilimsel geçerlilik diyorum havalı cümleler diyorsun. Arkadaşım kimseye hava atma niyetinde değiliz. Yıllardır savunuyoruz ve inanıyoruz sadece bu.

• bırsey sorcam ama asla senı elestırmek olarak gorme..hatta cevap vermek ıstemıyorum da dıyebılırsın... buna ınanmayanlar bılımsellıgı kabul etmeyen kımseler mı oluyor...ıkıncısı de hayatın boyunca bır kere olsun bastan sona kuran ı okudun mu?

• deve kuşuda uçamıyor kanatları var.

0|1
    2|4
  • 1 milyon yıl önceki örümcekle şimdiiki arasında hiçbir fark yok.Ara fosilde yok.Rİchard dawkins tesadüfi olarak canlı oluşamaz dedi en son.Uzaylılar getirdi bizi diyor şimdi.Yakında Allahu ekber diyecek göreceksiniz.:)

0|1
    1|0
    • Örümcek kurtarıyormu yani durumu ?

• Onları hepsi zaten sonuca ulaşmış canlılar, yani yunus balığı ve köpek balığı nihai sonuç değil.

• insan vücudu belgeseli vs bi belgesel izleyin.HÜcreye atoma bırakırsanız bu işleri içinden çıkamazsınız.Şuuru olmayan varlıklara görülmemiş bi akıl varmış gibi varsaymak akıl işi değil.

Yükleniyor...