Dövüş Sporlarından Saldırıya yönelik olanı var mı?

ben bir dövüş sporu öğrenmek istiyorum ama hangisine baktıysam hep kendini savunma sporu diyo. yav arkadaş ben fatih terim gibi adamım. ne demiş hocamız "organize saldırı en iyi savunmadır." yok mu şöyle ana avrat dalmalı bir dövüş sporu.

Güncellemeler:
bilgili arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim

0|0
2|8

En İyi Kız Görüşü

• Kickboks 😈

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• En iyi saldırı savunmadır
    Albert Tekvando
    👊✊✌

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Senin dediğine göre en uygun muay thai teknik olarak savunması çok etkili spor

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• saldırı amaçlı spor mu olur :)

0|0
    0|0
  • Kick boks yapan birisi olarak soyluyorum saldiri amacli spor yoktur hepsi savunma amaclidir cunku hepsinde rakibin sana saldirirken yarattigi bosluklari degerlendirirsin

0|1
    0|0
    • iyide hocam yani gün olur senin saldırmanı gerektirecek durumlar olur yani bu sporların içinde saldırıya yönelik teknikler yok mu hiç. şimdi bende şöyle bir durum var. bende Allah vergisi bir boy var 187 kiloda 86 ekim ama hiç kas yok biraz şişman duruyorum. şimdi hiç spor yapmıyorum diyetle ekim ortasına kadar zayıflamayı planlıyorum 93 kilodan geldim 86 ya. ekim ortasında rusya ya gitcem en az 10 ay ordayım. 3 ay ilk spor yapıcam fitness zaten mevsimde uygun kas yapmaya sonrada orda bir dövüş sporuna yazılcam. oraya ait systeme diye bişey gördüm ama nasıldır tam bilmem. olmadı tai box ta olabilir.

• Acele etmeyeceksin sabir herseyn ilaci sabirla yaptgn zaman istedgm vucuda ulasirsn

• o sporlardan birini yaparken yanında fitness gerekli mi peki gitmek lazım mı yoksa antrenmanlarda seve seve zaten vücudum olucak mı?

• Ya savunma falan palever palavere bırah. Git boks yap. Kick boks degil bak boks. Cok etkili olur. Güreşde çok vurdulu kırdılı bir spor. Daha dogrusu sadece kırdılı bir spor 😄😄 Olmadi wushu sanda yap

0|0
    0|0
    • mai tai düşünüyorum ama bilmiyorum nasıldır bide rusya ya gidicem yakında vücudumda kas yok 3 ay fitnestan sonra systema diye bir spor varmış orda belki ona gidebilirim şimdilik bilmiyorum

• Ya sokakta etkili olayim diyorsan güreş veya boks kesin yani. Kick boks yapan biriyim ve sana şunu soyleyeyim boks yapan birinin yumruguna kimse dayanamaz. Youtube a bar çıkışı kavga var. O adam prof. Boksör bak izle onu 2 kişiyi nasik tek yumrukla indiriyo. He gures yaparsan boksorden daha guclu kolun olur yakalarsan kemik kirarsin yerden yere vurursun ama yumruk atamazsin boksor gibi. Boksor gibi refleksin olmaz falan. Her sporun + sı - si var yani. Mai tai bilmiyorumda belki muay thai demek istemissindir diye goruyorum cunku mai tai cidden bilmiyorum. Muay thai iyidir hojdir ama dizli dirsekli falan hem ogrenmesi cok zor hem yine bir boksor kadar etkili olmaz

• serbest dövüş ufc fre fight.

0|0
    0|0
  • MMA, thai boks, kick boks, kung fu :D

0|0
    0|0
  • Wushu

0|0
    0|0
  • MMA (kafes dovusu) adami oldurebilirsin bile :) :D kavgada amacin adami bitirmek olabilir

0|0
    0|0
Yükleniyor...