Hastalanınca koca karı ilacı mı kullanırsınız yoksa tıbbi ilaç mı kullanırsınız?

Ben hastalandığımda zorunlu olmadıkça tıbbi ilaç kullanmak istemem.. Bir doktorun dediğine göre ''tıbbi ilaç 2 yanı keskin bıçak gibidir, bir yanı tedavi ederken diğer yanı vücuduna zarar verir''

İşte bu yüzden koca karı ilaçlarını, doğal ilaçları tercih ediyorum.

Siz hangisini kullanırsınız?

• Koca karı
    20% (10)27% (7)23% (17)Oy Ver
  • Karı koca
    24% (12)12% (3)20% (15)Oy Ver
  • Doktur
    56% (27)61% (16)57% (43)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
29|13

En İyi Kız Görüşü

• Artık çok ihtiyaç duymadıkça kimyasal ilaçlar yerine doğal ilaçları kullanırım.. Mesela çok baş ağrım olursa bol su tüketmek beyine oksijen gitmesini sağlar yürüyüş falan yaparım. Uçuk olduğu zaman sarımsak :)) Yüzdeki sivilce yanık ve yaralara aloe vera ... Vücuttaki eklem ağrılarına kantaron otu stres için lavanta mide için rezene ... Her gece muhakkak bi fincan yeşil çay yada taze meyve çayları iyi geliyor

2|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 28

• Çok şükür uzun zamandır hastalanmıyorum ve çok önemli bir rahatsızlığım olmazsa ilaç içmemeyi tercih ediyorum .Doğal yollarla bitki çayları , meyve ve sebze yiyerek iyileşmeyi tercih ediyorum .

0|1
    0|0
  • doktoooooorrrrrrrrrrr:)))))

0|2
    0|0
  • Mümkünse ilaç kullanmamaya özen gösteririm.Annemin yaptığı nane limonu içer hemen iyileşirim.Doğal ürünler daha faydalı oluyor bana.

0|1
    0|0
  • alternıf tıp da denenbılır tabı kı ama önce barı gıdıp tahlılerımızı vs yaptıralımda rahatsızlıgımız neymıs ögrenlım..

Basıt soguk algınlıgında yan etkısı olmayan bıtkısel karışımlar vs kullanabılırz ama dıkkat temek gerek hem zehırleme olabılırhem kaş yaparken göz de çıkabılır..

Mısal tansıyon ve kalp hastaları kan sulandırcı ılaçlar almak zorunda hergun bununn yanın aşırı kuşburnu çayı tuketse zararlı sbep ıkısıde kan sulandıryor..

0|0
    0|1
    • koca karı ilacıda olsa bilinçli tüketmek lazım tabi. Körü körüne her otuda kullanmamalı

• aynen kuşburnu çayını ozellıkle yadım her evde bulunuyo nerdeyse ama ılaç etkıleşımı yapınca zararlı örnegın

• Eğer kullanmak zorundaysam tıbbi ilaç tabii ki.

Fakat hastalıktan sürünsem dahi ilaç kullanmamaya çalışıyorum.

0|3
    1|0
  • karı kocanın yaptığı ilaç candır kandır

0|1
    1|1
  • koca karı ilaçlarını kullanıyorum =)

0|1
    0|0
  • Evdekilerden biri doktor veya eczacı aracılığı ile ilaç almışsa onu kullanırım.En son doktora 16 yaşındayken gittim.

0|0
    1|0
  • Ben de sevmiyorum ilacı ve çok kötü olmadıkça kullanmıyorum..En güzeli doğal yöntemler;)

0|1
    1|0
  • İlaç iiçmem yan etkileri çok oluyor gider bir duktura gorunurum ama ilaçları pek kullandığım soylenemez :)

0|0
    0|1
  • İlk başta doğal şeyleri kullanıyorum işe yaramazsa tıbbi ilaç tabiki kullanırım.tıbbi ilaç yanında doğal formüllerde kullanırım genelde iyi gelir ki bir işe yaramasa da beni psikolojik olarak rahatlatıyor.

0|0
    0|0
  • Babamın hekimliği, annemin şifalı bitkiler bilgisi karışıyor. Ortaya turp gibi ben çıkıyor :))

0|0
    0|1
  • tıbbi ilaç

0|1
    1|2
  • Koca Karı değilde

Anneannemin özel karışımı beni demir gibi yapıyor'! :D

0|0
    0|0
  • tıbbi tabikide

0|0
    0|0
  • Doktor.

0|1
    0|1
  • Doktor ilacı ..

0|0
    0|0
  • Önce koca kari.. baktim olmuyo doktoraa :D

0|0
    0|0
  • Bu zamana kadar hiç koca karı ilacı kullanmadım tercihim hep tıbbi ilaçtan yana

0|0
    0|0
  • tıbbi ilaç son çare,önce sebze meyve ile şansımı denerim

0|0
    0|1
  • Doktora gidiyorum hemen ben.

0|0
    0|0
  • annemin zoruyla koca karı ilaçları :))

0|0
    0|0
  • o tıbbi ilaçlar da koca karı ilaçlarından türetilmiş biliyor musun:) mesela söğüt ağacından asprin..

0|0
    0|0
  • ilk tercihim bitkisel yönde olur , en son çare farmetik grup mecburen

0|0
    0|1
    • aynen , aslında doğada her türlü ilaç var

• evet bal her derde deva demiş eskiler, bir bildikleri vardır elbet

• Arı bal yapabilmek için dünyayı dolaşıyor , binlerce çiçeğin üzerine konuyor :) Her derde deva tek şey bence :)

• ortaya karışık :) ilaç içme alışknlığım yok çünkü

0|0
    0|1
  • Tıbbi ilaçlar tercihimdir

0|0
    0|1
  • Doktora giderim

0|0
    0|0
  • Genelde ilaç kullanmamaya özen gösteriyorum. Ama çok hastaysam da önce kocakarı sonrada tıbbi ilaç kullanırım :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Kesinlikle doğal ürünler. Koca karı ilacı dediğiniz nedir ki zaten? Nane-limon kaynatmak da kocakarı ilacı mesela ama iyi geliyor. Zorda kalmadıkça kullanmamak lazım tıbbi ilaçlar diye düşünüyorum.

0|1
    0|0
  • Kocakarı ilacı dediğin şey, tamamen doğadan toplanan bitkilerle hazırlanan ilaç tedavisi ise HERBAL tedaviden bahsediyorsun, şu an kimi avrupa ülkelerinde tedavi için personel yetiştirip herbalist açıyorlar, alternatif eczane. bence yokolmaması gereken bir kültür ve ilca göre çok daha az yan etkili.

0|0
    0|0
    • aynen . aslında ilaç firmaları bu alanda bilimsel çalışma yapılmasını engelliyor.

Bu konuyla ilgili araştırmalar yapılsa bu yapay ilaçlardan çok daha faydalı tedaviler bulunabilir.

• ilaç kullanmamak için elimden geleni yaparım. Hastalandığım da ya grip olur ya da nezle öyle ağır bir hastalığa yakalanmadım Allah'a şükür. Böyle olduğunda vücut direncini yükselten kuvvet veren ballı süt içiyorum. Kestane balı alıyorum birkaç kaşık. Direncimi birkaç günde toparlıyorum. Soğukta kalmamamaya çalışıyorum o şekilde işte ilaç belki minoset falan alırım en fazla.

0|1
    1|0
  • her otun yan etkisi vardır. bunu unutmadan kullanmalı...

1|0
    1|1
    • ot derken? :P

• ben anlamadım ki neden eksi verilmiş? ahahahhahahhhaha :))))))))))))))))) kocakarılar vermiş sanırım...

• artı :)) dogru dıyosun ama:)) Hele kı ılaç kullanan ınsanlar sakın ola kı bılıncsız kullanmamaları gerekır yaşlılar ve kalp hastaları dıkkat etmeli..

• dogal urunleri severim, ama her bilmedigimi de kullanmam

0|1
    1|1
  • dün çok kötüydüm, öksürük vardı,

başım ağrıdan çatlıyordu,

üşüyordum, eve gittim yatana kadar, 2 bardak nana limon, bi ağrı kesici, bir tane antibiyotik, meyve yedim, bekmez içtim midem bulana bulana en son sıcak nescafe içtim sabah kalktım çok iyiyim :)) maşallah :))

0|0
    0|0
    • amma sağlam mide varmış :ı

• iyileşmek için elimden geleni yaparım,

sağlamken umrumda olmaz sağlığım,

ben de gittikten sonra

değer veren insanlardanım :((

• koca karı ilacı dediğimiz bilen bir kişi tarafından kullanılırsa cok kişiyi tedavi edebilir.genelde herkes e yararlı ve ispatı olan bitkiler e yönelmenizi tavsiye ederim.şunu da belirtmeliyim ki öncesinde hekim kontrolüne başvurunuz sonrasında gerekirse kullannız.

0|0
    0|0
  • Reçeteli olmadıkça kullanmıyorum..

0|0
    1|1
  • koca karı ilaçlarına devam :D

0|0
    0|0
  • koca karı ilacı diye bir şey mi var:D

0|0
    0|0
  • önce modern tıp daha sonra yada yanında yardımcı olması için alternatif tıp...

0|0
    0|0
  • en güzeli bitkisel ilaçlar. kocakarı ilaçlarını seviyorum. helede havaciva yı.

0|0
    0|0
  • doktor

0|0
    0|0
Yükleniyor...