Bayanların evlendikten sonra kendi soyadlarını kullanması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Genel de eğitimli, iş güç sahibi ve kariyer hedefleyen bayanlar da görmekteyiz bu durumu. Bazıları ise bunu feminizm adına yaptıklarını düşünse de bu soyadların ikisinin de erkekten gelmekte olduğunu unutmuş olmalılar...

Evet, bayanlar sizlerin düşüncesi nedir?

ve biraderlerim ne düşünüyorsunuz bu konu da? Eşiniz, "ben kendi soyadımı kullanacağım" derse tepkiniz ne olur ?

0|0
12|8

En İyi Kız Görüşü

• Evet Erkekten geliyor 2. soy isimde lakin Anneden gelmesine bugüne kadar izin verilmediğinden kaynaklanıyor bu durum... Neden herkes kendi soyadını kullanıma sahip değil bu çok anlamsız. Bu bir nevi kimlik değiştiriyormuşsun gibi geliyor Kadına... Bence Kadınların hür iradesine bırakılmalı...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Şahsen ben iki soyismi birden kullanmak isterim. Sonuçta ben gökten inmedim, içinde doğup büyüdüğum biricik ailemle paylaştığım bir soyismim var. Onla büyümüşüm, ona bağlanmışım. Evleniyorum diye neden bunca yıllık soyismimi birden atayım ki? Ya feministlik falan da değil. Ben bu isim ve soyisimle varolmuşum 25 yıl. Birdenbire kimliğimin çok önemli bi parçasını atamam, ikisini birden kullanırım :)

0|1
    0|0
  • Ben kendi soyadımı kullanacağım. Bu feminizm falan değildir bana göre. İslama daha uygun olduğunu da okudum birkaç kaynaktan. Kimin soyundan geldiğini belirtir soyadın. Baban soyundur atandır. Evlenince birden başka bir ailenin soyadını almak ne kadar mantıklı? Biri baban biri eşin. Bu hakkı hem yasalar hem de dinim veriyorsa bu konunun erkeklerin gurur meselesi yapmaması lazım. Bu konu eşler arasında.

0|0
    0|0
  • Şahsen ben soyadımdan çok memnunun çok seviyorum soyadı gerçekten hem eşimin hem kendi soyadımı kullanmayı planlıyorum ama erkeklerin bu kadınların kendi soyadlarını kullanmasına pek sıcak bakacaklarını zannetmiyorum.

0|0
    0|0
  • kullanmak isteyen kadın kullanabilir tabi tercih meselesi. Ben şahsen eşimin soyadını gururla taşımayı tercih ederim. Kendimi daha bir ona ait hissederim. Bir başkası soyadını taşımakla aidiyet arasında bağ kurmayabilir. Normaldir.

Ama ben şahsen bir ömür yanımda olacak insanın soyadını taşımayı gururla bekliyorum.

0|0
    0|0
  • ısteyen kullanır ıstemeyen kullanmaz ıkı soyaddda cok hos oluo

0|0
    0|0
  • Bence en doğrusu bu.Geçmişten beri erkeklerin kadınlardan üstün görülmesinin en önemli nedenlerinden birisi bu bence, erkek çocuğum olursa soyadım yaşar vs vs zırvalıkları.

0|0
    0|0
  • Soyadımı kullanıcam kimene

0|0
    0|0
  • Çok önemli bir konu olduğunu düşünmüyorum. Ama eşimin soyadını alırım. Daha samimi geliyo ona ait olduğunuz belli oluyo :)

0|1
    1|0
  • E şimdi bunların çocukları olursa o yavrucağın soyadı ne olacak ? :D

0|1
    0|0
  • çokta gerekli değil diye Düşünüyorum millet moda ya uyuyo

0|0
    0|0
  • Ne fark eder ki? Her ikisini de kullanabilirsin. Hoş yaşadığım ülkede herkes kendi soy ismini kullanır.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• şapturlukkkk

0|0
    0|0
  • ben pek sıcak bakmyorum yahu :) dürüst olmakta fayda var:) ama kullanmak isterse de inat etmem vardır bir sebebi istiyordur anlayışla karşılarım :)

0|0
    0|0
  • Sepeti koluna, herkes gitsin yoluna.

0|0
    0|0
  • Saçmalıkkkkkk

0|0
    0|0
  • çok saçma buluyorum.tabi isterse kullanabilir.

0|0
    0|0
  • bişey demem soyad senin değil mi ister kullan ister kullanma derim

0|0
    0|0
  • hangisini istiyorsa onu kullansın o da mı dert

0|0
    0|0
  • Kullanabilir... sorun değil

0|0
    0|0
Yükleniyor...