Yahu su islerden anlayan biri yazsiiiiin 😩 ?

Kardiyo calisiyorm 7 kilo vermek icin. Haftada 3 gun fitness 2 gun yuzme. Ben simdi nasil beslenmeliyim? Spordan sonra hep tavuk et mi yiyeyim? Kahvaltida peynir yumurta? Hergun et tavuk mu yemem lazm?

0|0
6|10

En İyi Kız Görüşü

• Protein ağırlıklı olmazsa diyet, kaslardan gider, yağlardan gitmez.
    GNC nin protein tozlarından alıp bir ölçek spor öncesi tüketirsen daha rahat dengelersin kilonun nerden gittiğini.
    Madde madde ne yemeliyim diye özetlersek:

EKMEK... yemek zorundasın yoksa bağırsak çalışmaz, içeri giren dışarı çıkmıyorsa ne anlamı var? Tercihen tam buğday, kepekliden gerekli verimi alamazsın.
    PROTEIN... her öğün tüketmelisin (2 köfte kadar, kahvaltıda 60gr peynir=1 yumurta) yoksa yağdan gideceğine kastan kaybedersin. Hep aynı tür de tüketme, farklı cinsler tüket. Peynir, sut, yoğurtda protein kaynağıdır.
    Aynı zamanda 1 ara öğün de yoğurt ve ya sütten oluşmalı ki protein desteği ve kalsiyum desteği beraber olsun.
    MEYVE... istediğim kadar tüketirim diye düşünme çünkü meyvede de şeker var. Öğleden önce 1 porsiyon, yatmadan önce 1 porsiyon diye bölüştürebilirsin ya da kuru meyve de tüketebilirsin daha faydasını görürsün. 1porsiyon meyve= 1 yemek kaşığı kuru üzüm = 3 kuru kayısı
    YAĞ... Bunun yanında vücut yağ almazsa vücud gelmeyecek sanar ve olan yağı depolama yoluna gider. Salataların üstüne mutlaka yağ koymalıyız ayrıca bir avuç madem ceviz ya da fındık da şarttır.
    SEBZE... ve salata her öğün aslında tüketilmesi gerekir. Bağırsak hareketleri için çok önemlidir. Sabahları söğüş çiğ sebze, Öğlenlerı ızgara yanına salata, akşam ise Kıymalı pişmiş sebze yemeği ile denge yakalayabilirsin.

Pilav ve makarna yerine ekmeği tercih etmelisin yemek yanında. Daha masumdur. Ama onu da istemiyorum diyorsan, yoğurdun içine ve ya omletinin içine 1 kaşık yulaf kepeği de bir seçenektir.

Diyet de yazabilirim sabah akşam tarzında ama değişimleri bilmen daha yararlı olur.

1|0
    0|1
    • Yahu sen supersin cok tesekkur ederim 👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 ben genelde sabah kahvaltimi kuvvetli yapamiyorm. Peynir zeytin domates ile gecistiriyorum bazen ispanakli omlet yapiyorm yumurtanin beyaziyla. Spor sabahlarinda spordan biraz once aci bir kahve iciyorum. Spordan cikinca haslanmis tavuk yaninda usenmezsem bazen haslanmis sebze veya salata tuketiyorum. Aralarda yogurt badem ceviz degistirerek yiyorum. Aksamlari da 3 izgara kofte yogurt veya corba yaninda salata. Veya light ton balikli salata yiyorm. Kirmizi et tuketiyorum veya aksamlari izgara olacak sekilde. Sebzelerden mesela brokoliyi yemeyi cok seviyorum. Ama pirasa ile aram yok. İspanak da seviyorum. Bu sekilde yani bilmiyorm dogru mu

• Simdi ben temel besinler listesine :
      Tavuk, kofte, et, hindi eti, light ton baligi, sut ve turevleri, yumurta, kuru incir ve kayisi.
      Kombinasyon olarak da mesela :
      Öğlen izgara kofte ile yogurt veya ayran yediysem
      Aksam sebze yemegi ile bolca salata

Veya oglen ton balikli salata yersem
      Aksam haslanmis sebze yaninda yogurt

Baska bir gun oglen haslanmis patates ve havuclu tavuk yediysem
      Aksam izgara et yaninda salata

Aralarda bir yogurt bir kuru yemis cesidi
      Gunde 2,5 litre su
      Gunde 2 fincan yesil cay
      Seker, tuz bunlar cok az ve yag zeytinyagi olacak sekilde salatalara ve sebze yemeklerine ilave edilecek.
      Nasil sence?

• Güzel bence başarılar diliyorum 💕

Erkekler Ne Diyor 10

• hayır öyle olmuyor
    günde kaç kalori yakıyorsun
    kaç kalori alıyorsun hesapla
    sonra
    elinden geldiğince sağlıklı beslen misal
    et ve tavuk neden çok duyulur
    protein oranından
    az veya ç. ok değil kaliteli beslen
    bunun yanı sıra zayıflamak için günde yaktığın kalori toplam 2000 diyelim misal sen gün içinde sadece 1500 kalori al yemeklerden
    geri kalanını vücudun depoladığı yağlardan alsın bu şeklilde zayıfla

0|0
    0|0
    • Okul var ya cok mesakkatli is :(

• Tamam o zaman :))

• Bende 2 gün body 4 gün yüzme yapıyorum :) valla spordan 15 dk önce şekersiz sütsüz acılı bir kahve :) idmandan sonra süt içiyorum 1 saat 1 bucuk saat sonra yemek. illa tavuk olcak diye bişey yok kardeşim. ton balıklı salata yap çorba bol bol su süt. yogurttu hayatından eksik etme tavuk sakın yeme kastırojen madde var içinde

0|0
    0|0
    • Hadi ya :/ bende iste spordan once aci bir kahve spordan sonra da haslanmis tavuk yaninda haslanmis sebze. Ara ogunleri ceviz badem veya yogurtla gecistiriyorum. Aksamlari ya yine tavuk ya balikli salata yaninda corba yahut yagsiz izgara kofte :/ iyi mi

• uwuwuwww süperrrrrrr olur harika bir liste kopya cekebiliriim :) Yüzmeyi Tam calıs dinlenmeden depar atarak yüz mesala gittin geldin dinlemeden hızlı bir şekilde git amann :)

• Tamam begenmene sevindim 😀

• bol et yemeniz lazım
    bol yumurta
    bol protein
    ayrıca bal pekmez çörek otu hurma
    yaz yaz bitmez düzenli ve protein ağırlıklı beslenmeniz gerekiyor :D

0|0
    0|0
    • Uhuuuuuu 😩😏

• daha çeşit sokun aralara dediklerimide ekleyin :D

• Tamam :)

• Hergun tavuk derken günde gereken proteini karsilamalisin protein sadece tavukta yok diğer birçok besindede var ve şekeri en aza indir

0|0
    0|0
  • Definasyon da beslenme cok önemlidir. Bence bu kadar detaya takılabilecek soru buradan anlatılamaz. Her vücut ve metabolizma bir olmadığı için sana insanlar yanlış ya da doğru sayısız şey söyliyeceklerdir. En doğru bilgiyi spor eğitmenin ve diyetisyeninden alırsın.

0|0
    0|0
  • Hayir asla sadece protein alma sabah kahvaltida karbonhidrati yuksek tut tabi proteinsiz olmaz yani yumurta. Yulaf ezmesi tuketebilirsin sabahlari. Onun haricinde hic bir zaman ogununde sadece protein tutma. spor yapiyosan karbonhidrat sart.

0|0
    0|0
  • Protein e aban karbonhidrat da alman lazım fitness gibi sporlardan sonra enerji düşücek yaktığından az karbonhidrat al ama yoksa fayda etmez. lifli sebze ve meyveler tüket.

0|0
    0|0
  • Tavuk kas gelisimi amacli egee amacin Zayiflamaksa lifli besin tuket

0|0
    0|0
  • kaç kilosun?

0|0
    0|1
  • Extacy kullan :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Bunu söylemek için diyetisyenler var

0|0
    0|0
    • Ciddi olamazsin 👏🏻

• Oldukça ciddiyim, diyetisyenler kan testi yapıyor, buna gore bir liste olusruruyor, burada yazan herkes, kendine iyi geleni söyleyecek, sana değil, herkesin metabolizması farklıdır, bir diyetisyenden liste alman daha sağlıklı olur, yaptığın spor boşa gitmesin

• Ahaha hergün tavuk yemek zorunda değilsin protein ağırlıklı beslenmen yeterli

0|0
    0|0
  • Yağlı Yemeklerden Uzak Dur. Patates Salatasi Yap Ye Öğlen Arasi. Sabah Evet Yumurta Ceviz Fındık Kayisi Ve 3 4 Dilim Peynir Akşam Arasi Makarna Yiyebilirsin.

0|0
    0|0
  • Evet 2öğün et tavuk veya balık yemen lazım

0|0
    0|0
    • Paraya kuvvet yani 😀

• Yani fena degil ama ben iki ogunumde de et yemeye gayret ediyorum, ozellikle aksam yiyorum cunku sebze falan yiyince insan sonrasinda hemen acikiyor ama etteki protein yavas sindirildigi icin seni uzun sure tok tutuyor. Bir de su donemde diuretik caylar kullanmani oneririm. Diuretikler vucudundaki fazla odemi atar yani senin gobeginde yag diye bildigin kadar bir o kadarda odem mevcuttur canim. Liptonun slim pluslari falan var ama gunde en fazla 2 fincan ic fazlasi da odemle birlikte minerallerin de atilimina neden oluyor.☺

• Tamam yazdim :) tesekkur ederim :)

• peynir ve yumurtayı bir arada yeme ya peynir ye ya da yumurta :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...