Aramızda cumaya gidenler var mı?

Bugün Cumaya gittim, evlilikle ilgili cami imamı güzel şeyler söyledi, cennetten gelen tek şey olduğunu, israfla ilgili bazı nasihatlar, şööyle bi düşündüm dedim ki birbirimize okadar çok insafsızca yanaşıyoruz ki, erkekler kadınlara çok kötü yaklaşıyor, kadınlarda erkekle, bazen hepimiz ONA döneceğimizi unutuyoruz.. ve sonuç olarak şu sonuca bağladım kendimi, eğer insanın içinde iman yoksa bu hayatta hiçbirşey onu mutlu edemez. insanın içindeki hırsını, bitmek bilmeyen ihtiyaçlarını, önyargılarını, insanlara olan sevgisizliğini, doymak bilmeyen egomuzu, ve bunların sonunda gelen mutsuzluğumuzun tek ilacı iman çünkü insan inandığında kendi kadar başkalarınıda düşünüyor, herşeye materyalis yaklaşmıyor. birgün öleceğini ve herşeyin hesabını vereceğinin farkında oluyor buda peşi sıra karşısındaki insana, ailesine, kız arkadaşına kısa hayata karşı daha iyi davranmasını getiriyor. Allah hepiniz yolunu açık etsin, kalbinizden iman eksik olmasın

0|0
8|9

En İyi Erkek Görüşü

• Dini bütün bir kadınla/erkekle evlenen imanının yarısını kurtarmıştır. Diğer yarısını da bu güzel kurumu en iyi şekilde devam ettirererek kurtaracaklardır inşaallah.

Keşke şu dünyadan zerre kadar imanla gidebilsek..

Allah hepimizi cehennem azabından azad etsin inşaallah.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• amin seninde..

0|1
    0|0
  • Allah kabul etsin. Eski sevgilimi zorla Cuma'ya gönderdiğim günler geldi aklıma.. :(

Beni almıyorlar, alsalar başta ben gideceğim de yok.

Teravihlere gidiyorum bazen, kovuluyorum sonra.

Allah'ın evi değil mi, size ne kardeşim?

1|1
    2|0
  • güzel düşünmüşsün..

0|1
    0|0
  • amin çok güzel düşünüyorsun.hakkında hayırlsısı olsun.5yıldız veriyorum.

1|1
    1|0
    • Namaz kılarken yere sert çakılıyormuşum, dengemi tam tutturamıyorum.

• Allah kbul etsn

0|1
    0|0
  • gerçekten düşüncelerin çok güzel Allah hayırlısı neyse onu nasip eylesin.

0|1
    0|0
  • Sevdiceim gidiyo .. anlatır akşam .

0|1
    0|0
  • Demek burda da böyle insanlar bulunuyormuş. Bunları düşünmeniz çok iyi ve güzel. İnşallah böyle devam edersiniz..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Gittiğim zamanlar oluyorda,perşembe içmişsem gitmiyorum. Bak mesela Kandil sebebi ile çarşamba kapalıydık, perşembe doğal olarak ziftlendik. O yüzden bu cuma yatara bağladı.

0|0
    1|0
    • cemaatce gözlerimiz seni aradı gelmeyince gene bensiz rakı içtiğin ortaya çıktı lehnn sagdıç hep kazık at hep kazık

• normalde giderim ama iki çalışanım izinli gidemedim

hidenlerinkini allah kabul etsin

0|1
    0|0
  • 2 de kalktım ya gidemedim .

0|0
    0|0
  • Cok sukur gidiyorum

0|1
    0|0
  • Var kardeş:)

0|1
    0|0
  • kardeşim bizim burda cuma ertelendi haftaya 2 cuma kilacaklarmis bende 2de uyandım sıkınti olmadı :)

0|0
    0|0
  • Ya ateistse?

0|0
    0|0
  • ben gidiyorum kimse yanlıs anlamasın diye gizli yaptım amacım artizlik değil

0|0
    0|0
    • artislik yapta yaptığın konu iman olsun,

• şöyle olursa olmaz, böyle olursa olmaz gibi düşünceler kurmak bence yanlış, bu konuda şu düşünceyi doğru buluyorum. Gel, Tövbeni Bin Kerede Bozsanda Gel, buda hoşgörüdür. mühim olan Allahın evine gelmektir. nasıl geldiği, ne zihniyette olduğu, amacının ne olduğunu eğer ki biz kendimiz peşin kümlerle önyargılar ortaya koyarsak, bu imanla biraz tezat oluşturuyor. çünkü bana göre gerçek mümin önce kendini düzeltir. kendini örnek bir insan yapar başkaları için örnek olur. sende örnek alırsın

• olabilir

Yükleniyor...