Erkekler aldatılınca neden sonrasında hayatına giren kadınlara güvenmez?

Erkekler aldatılınca neden daha sonrasında hayatına giren kadınlara sanki o aldatmış gibi davranır ve güvenmez?

Neden kendilerini daha zor tamir ederler veya duygularını tamamen öldürürler?

Onları bütün kadınlar aldatacakmış gibi değer vermez ve bir daha sevememeye yemin eder?

Kadınlarda aldatılıyor ama, onlara karşı gösterilen sevgi ve ilgiyle tamir olurken neden erkekler sürekli hırçındır bu konuda?

Ya da bu hırçınlıkları neden geçmez?

Sonuçta her kadın ayrı bir insan bir kişinin adiliğini kalkıp tüm kadınlara dahası kendi hayatına mal etmenin manası ne?

Raydan çıkmanın, yüzeyselliğin dibini bulmanın manası neden?

0|0
16|37

En İyi Kız Görüşü

• Güven duymak için yapılanı bilmemek gerekli. Düşünsene erkek aldattığı için neler olabileceğini biliyor. Aynı şeyi kendi yaşayınca ağırlığı taşıyamıyor. Okadar pohpohluyoruz ki yetiştirirken erkekleri, açılan bir yaranın onarımı daha zor oluyor ve hatta imkansız oluyor.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 37

• bunda bir çok neden var ama toplumun sadakatsizliğe bakışı ana belirleyici etmen.erkeklerin aldatmasına tüm toplum olarak daha hoşgörülüyüz.erkekler hiç bir neden yokken dahi aldatabilir fikri hepimizin zihinsel kodlarında var.

ama kadınların aldatmasına bakışımız çok daha farklı.öncelikle inkar ederiz kadının aldatmasını,yok deriz,bir kadın bunu yapmaz daha sonra yapmışsa bile duygusal açlık içinde olmasaydı yapmazdı deriz.erkeğe bahaneler buluruz,en olmadı bu sefer kadını .rospu yaparız.deriz ki bu normal bir kadın değil .rospu ruhlu.bunun altında yatan zihinsel kod ise şöyledir:bir kadın .rospu ruhlu olmadıkça kolay kolay aldatmaz çünkü kadın annedir,anne adayıdır,annemiz hakkında nasıl böyle şeyler düşünmüyor ve onu kutsallaştırıyorsak kadına da bir nevi böyle rol biçiyoruz

aldatılan erkek işte bu zihinsel kodların altında hiç beklemediği bir hançer yiyor.doğal olarak bu çok daha acıdır.aynı zamanda erkeğin yukarda anlattığım duygu ve düşünce dünyası alt üst oluyor.yani sırf kendisini aldatan kadına karşı değil toplumca ilkesel olarak benimsenen "kadın aldatmaz" sanrısı dağılıyor.

kadınlarda zaten erkeklerin sadakatsiz olduğu ya da en azından olabileceği algısı var.bu konu açıldığında kocama ve babama dahi güvenmem diyen çok kadın tanıdım.hal böyle olunca kadınlarda erkeklerdeki kadar abartılı bir tepki olmayabiliyor

0|0
    0|0
    • Eee diğer kadınların suçu ne.

Böyle davranarak bizi de buna teşvik etmiyor musunuz.

Bir de nerde aldatılmış bir erkek görsem hala aldatan kadına duygusal bağları kuvvetli oluyor.

İnkar ediyor hırslanıyor falan ama, hisleri taze belli ediyor.

ne yani sizin tarafınızdan unutulmamak iz bırakmak aldatmamıza mı bağlı?

• Yok yaa öyle biri yok ben sadece bir arkadaştan esinlendim bu soruyu sordum ama, kusura bakma duvarlarını öyle yüksek örüyorlar ki duvarının ötesinin değip değmeyeceğini bilmeden çoğu zaman boşyere emek veriliyor :S

• evet tabi ki bu konuda haklısın.bir şekilde o kızla ilişkisini kendi kafasında olsun bitiremezse çok zor.ama bunu yapmakta kolay değil bir erkek için.siz kızlar aldatılırsanız iki gözünüz pınar halinde herkse anlatıp paylaşabiliyorsunuz.bir erkek aldatılınca bunu paylaşamaz kolay kolay paylaşsa bile g*doş musun,zevk mi alıyorsun anlatmaktan denir en azından suç erkeğe yıkılır

• Diğer erkekleri bilmemde beni aldatan birinin yanına kalacağını sanmam.Hani filimlerde vardır ya çatlak tipler, ben onların en kötüsüyümdür adamı öldürürüm içim soğmaz kendimde ölürüm cehennemde tepesine binerim, adamı cehenemde yanarken bile rahat bırakmam.Hani ben ölürüm o sağ kalır hortla olur, hayalet olur gelir hesabımı kapatırım.

0|0
    0|0
  • İnsan hayatında bazı dönüm noktaları oluyor. Piyango kazanmak, anne veya babayı kaybetmek, iflas etmek, sınavı kazanmak ve daha bunun gibi örnekler mevcut.

Aldatılmak da insanın hayatına "olumsuz yön veren", ikinci kez yaşanmasını istemeyeceğimiz bi durum olduğu açık. Aynı hayal kırıklıklarına, güvenin sarsılmasına ikinci kez katlanamayız.

Ben 1 kez aldatıldım ve 2 yıl bunun travmasını atlatamadım. Başta onu suçlarken, sonraları kendimi suçlamaya başladım. Hatanın bende olduğuna kanaat getirdim.

Daha sonra bir sevgilim oldu ve önceki ilişkimde suçlu olduğum düşüncesiyle yeni sevgilimin her dediğini yapıyor ve sözünden çıkmıyordum. Otur derse otur, kalk derse kalkıyordum o derece. Haliyle bi süre sonra hatun bu işi abarttı, erkek arkadaşlarında yatıya kalmalar, bensiz konserlere, kafelere, barlara gitmeler, kısacası ilişkide erkeğin müsade etmeyeceği (etmemesi gereken) şeyleri sanki hakkıymış gibi yapmaya başladı. Sürekli de ayrılmakla tehdit etmeye ve hatta önceki sevgilime hitaben ; " senden ayrılırım, 3 gün sonra yeni birini koluma takarım o zaman gününü görürsün." gibicesinden şeyler söylüyordu. Yani benim zayıf olduğum noktaya saldırıyordu.

Ben de ilişkiler konusundaki bilinçsizliğimden kendimi hep kullandırdım. İŞte bu da benim hayatımda yeni bi dönüm noktası oldu. O andan itibaren tamamen duygusuz, sevgisiz, herkesten şüphe duyan, kadınlara para yiyici birer sex objesi olarak bakan bi yaratık haline geldim. Bu aşamadan sonra annem dahil hiçbir kadına güvenim kalmadı.

Açıkçası son dönüştüğüm insan formu bana daha çok şey kazandırdı. Başka sevgililerim olduğunda aynı şeyleri yaşamadım. İlişkiyi yönetmesini öğrendim. Ama kimi ne kadar seversem seveyim yediğim kazıkları ölsem unutmam.

İşte güvenin yok oluşunun bir hikayesi... Uzun uzadıya yazdım, kusura bakma ;)

0|0
    0|0
  • Aldatılacak adam mıyım lan ben?...asdsadsadad

Başıma pek ağır bir vaka gelmedi ama zed bu yaşıma geldim, kadın ırkıyla tamam hiç dyaloğumu kesmedim ama şu gönül işlerinde öyle ince eleyip sık dokuyorum ki insanlar beni hovarda tanıdı. Yahu kimse söylediğikişi değilse kabahatlısı ben miyim. Napayım keşiş mi olayım.

0|0
    0|0
    • Aynı dertten müzdaripim bende.

Ben karşıma çıkan ilk kişinin enine boyuna bakmadan he demek, sadakatimi sunmak, göklere çıkarmak zorunda mıyım :S

Bakıyoruz işte aklımıza yatmıyor ki alakayı kesiyoruz bunu anlamak bu kadar zor mu :S

• evet...zed bravo. Hemen istiyorlar ki al baş tacı yap, yahu iki gün işim çıkıyor,yokluğunda çok kitap okudum ağladım vs. entri. O çok ilgili, çok hassas. Peki canım peki gidebilirsin?:D

• Ha haaa kafalar aynı basıyo hot bizde :D

Yahu ben ikinci günü "bana güveniyor musun"sorusunu duydum :S

Ohannesburger yani.

Arkadaşım manyak mısın "he güveniyom" dedim sen kadar inanacaksın :S

• Bu aslında toplumsal bana kalırsa, çünkü toplumsal olarak hep erkek hakim erkek hakim erkek hakim. Ve kadınlarda bu hakimliğe müsade ettiği için, erkek ilk aldatılmasını yaşayana kadar böyle bir şey olabileceğini aklından dahi geçirmez. Erkektir o ve ne haddinedir karşı tarafın onu aldatması. Helede kişi gerçekten değer verdiği bir kişiyse, bunun diğer ilişkilere yansımaması çok zor oluyor. Açıkçası ben bunu tam anlamıyla tamir etmeyi başarabilmiş değilim.

Hala ne kadar dizginlemeye çalışsam da, bir şekilde normal muhabbetde dahi alttan alttan sorguluyorum, nerde ne yapıyor olduğunu. Bu ses tonumdan, konuşmanın soğumasından anlık, yada seçilen cümlelerden dahi anlaşılıyor. Halbuki hayatımdaki kişi bu yaşıma kadar yaşadığım onlarca ilişkinin ve kişinin en tepe noktası, evrenin en tepesindeyim sanki. Ama bu hareketlerime bazen engel olamıyorum. Onu üzüyorum. Acınası aslında onunda beni anlayışla karşılaması. Eşşekliğimi yüzüme vuruyor her seferinde dahada anlayışlar karşılayarak.

Anlıyacağın bu toplumun sana yüklediği bireylikten ziyade erkeklik yüküyle alakalı. Erkekle kadının daha eşit olduğu toplumlarda eminimki duygular daha yakın yaşanıyor. İnsan zihninde onarılması en zor kısım bağlılık kısmıymış özellikle bu tarz toplumlardaki erkeklerde. Aşk cinsellik noktaları onarılırken bağlılık yani içinde güvenin tamiri daha zormuş. Arkadaşlar aldatmayın birbirinizi, aldatacaksanız direk ayrılın. Aldatmak ağır kişilik bozukluğudur bence ve karşıdakininde kişiliğini bozar sanıyorum.

0|0
    0|0
  • Arkadaşım yanlış bildiğiniz bir konu var; Aldatmak erkek veya kadınla ilgili değildir...

Karakter ve kişilik sahibi insanlar aldatmazlar, aldatılamazlar da...

0|0
    0|0
    • Aldatılamazlar kısmı sana bağlı değil ki :S

• Gerçeği görmeyi reddeder, karşındakine yakıştırmaz, duymayı, bilmeyi reddeder diyelim mi? :D

• Demeyelim beşer şaşar..

İnsanlar kavun değil kesip kalbine bakamıyorsun.

• o dediğinin kadın versiyonları da pekala var ) kadın-erkekle alakalı değil bence yapı meselesi o :::::: psikopata bile bağlamış, taşlaşmış, hırçınlaşmış, adileşmiş, hırsını diğer erkeklerden çıkarmaya çalışan da çok kadın gördüm ben :::::: bazıları kaldıramıyor kadın da erkek de

1|0
    0|0
  • Ne bekliyordun ki? Gardını yüksek tutarak iç güdüsel olarak kendisini korumaya alır. Bir de boynuzlu damgasını yemiş olur ki bu içten içe yer bitirir.

0|0
    1|0
  • SAdece güvenmeyen erkek degil kızda da aynı durum soz konusu

0|0
    0|0
  • Bence bu erkeğin kadına ve kadının erkeğe bakış açısıyla ilgilidir. Biz dinimizin kültürümüze kattığı en güzel ahlaki değerlerden biri olan kadına saygı, sevgi, koruma, aile kurma ve namusuna sahip olma fikri ile büyütülüyoruz. Tek eşliliği, düzenli yaşamı ve sadakati annemizde ve babamızda gördüğümüz için herşeyin ileride onlar gibi olacağına olan inancımız sonradan karşımıza çıkmak üzere beynimizin bir köşesinde yer alıyor. Evet kadını namus olarak gören ve sevgililik süresince her türlü dert, sıkıntı, mutluluk, başarı vs.. yaşayan erkek aldatıldığı vakit kendisinde koca bir kara leke hisseder. Çünkü kadını Dünya'nın çok az ülkesinde olabileceği kadar çok sahipleniriz, koruruz, kollarız. .. onun yaptığı bize göre namussuzluktur... Erkek bu yıkılmışılığı kadının aldatılmasından daha ağır yaşar hemde kat kat fazla. Bunu tekrar yaşamak, birine bağlanmak, güvenmek birhayli zor gelir... Çünkü o kendisini aldatan kadın zaten onun için En ahlaklı, en akıllı, en zeki, en mükemmel kadınıdır. Ama aldatmıştır. En mükemmeli bile aldatıyorsa der erkek ben kime güveneyim düşüncesiyle temkinli olur. Ben bunu çok derinden yaşayan biri olarak söylüyorum, bu yaşadığım hissettiğim o hatıraların kelimelere dökülüşüdür ki erkek yada kadın kimse aldatılmayı hak etmeyecek kadar masumdur.

0|0
    0|0
    • Edebiyat yapma bana şimdi :))

Erkekler aldatır bişi denmez, kadın aldatır vay bilmem ne :D

Bize öğretilen bu çifte standart.

• he öy el he :)

• hey ö el ele he öl he ye :)

• ilk başta herşey güzeldir, herşey yolunda gittiği sanılır. erkek karşısındaki bayanın akıl kapasitesini hiç sorgulamaz bile, karakterini, davranışını, hayata bakış açısını vs. hiçbir zaman sorgulamaz. sevdiği kadınla arasındaki bağ tıpkı eski türk filmlerindeki gibi olacak zanneder. temiz ve masum. daha sonra gerçek karakterini saklayan kadın içindeki borderlayn ve narsist kişilik bozukluklarını ortaya çıkarınca erkeğin aldatılması an meselesidir. ve nihayetinde erkek aldatılmıştır. aldatılan erkek doğal olarak bilinçaltına bu tecrübe ile ilgili kodları gönderir ve kendini korumaya alır. yeni bir ilişki arar daha güvenilir birini bulmaya çalışır fakat örneğin daha önce aldatıldığı ilişkide yaşadığı bir deniz kıyısında gezinti anını aklına getirdiğinde ileride yaşayacağı ilişkidede bu tür bir gezintinin olabileceğini ama bilinçaltının aldatan kişiylede böyle bir deniz kıyısı gezintisi yaptığını hatırlatması üzerine artık başka bayanlarlada olamayabileceğini anlar. tabiki bu güçsüz bir erkeğin içinde bulunduğu durumdur. eğer iradesi güçlü bir erkek aldatılırsa işte bu erkek ne istediğini bilen erkektir. gerekli önlemleri alır . kişilik, karakter, ahlak, düşünce yapısı hatta IQ suna bile bakarak eskisinden en az 100 milyon kat daha sağlıklı bir ilişki bulabilir.

0|0
    0|0
  • erkeklerin hepsi oyle degıl kı.toplasan %35 ı bahsettıgın gıbıdır.mesela 1.5 yıl once terk edıldım.hiçbi kıza guvenım kalmadı asık olamıyorum.yanı bı ınsanın duygusallıgıyla alakalı bıse.sözde erkek var.adam gibi erkek var.sözde erkek olursan kalbine giren çıkan belli olmaz ask denen bişi olmaz kızdan aşk değil cinsellik beklersin.diğeri gibiyse senin dediğin şeyler olur işte.o erkek kabuguna çekildimi geri cıkması zor olur.çok sevdiğim bi laf var "Hayatımda kimse yok;ama sorun değil.Çünkü sen aşkı basitleştirenlerden birisin,bense yalnızlığın hakkını verenlerden." yanlızlıgımla mutluyum acıkcası.konustugum bı kac kız var dertlerımı üzüntülerimi onlarla paylasıorum dostlarımda dıyebılırım bı bakıma..mutluyum yanı boyle..

hayırlı cumalar herkeze..

0|0
    0|0
    • Sağol sana da hayırlı cumalar.

Ama, bu yalnızllık seni yer bir zaman sonra ..

• Kısmete vesile lazım.

Sen sel de çık minareye mucize bekle helikopteri görme olur mu öyle?

• ne yapayım kı yanı.ortamlara giriyorum.geziyorum tozuyorum.ama bı kıza aşık olabilecek gözle bakamıyorum.içimden o duygu gitmiş.anca büyük bi mucize olması gerekir ki oyle aşık olayım.işte bu diyebileyim.gerçekten zorbi durum ne kadar anlatsamda anlamaz kımse.

• kadınında erkeğinde aynı olduğunu kabul edememe. erkek yaparsa hovardalık kadın yaparsa o. luk demelerinden sanırım. halbuki ikiside aynı.

1|0
    0|0
  • En basit olani herkesi yani karsindakileride kendisi gibi görüyorlar yani hep olurya aceba aldatirmi gibi

1|0
    0|0
  • kadınlarda güvensizliğini bütün erkeklere yansıtıyor, yani ilişki sırasında karşındaki bayanın güven sorunuyla uğraşmak zorunda kalıyorsun

0|0
    0|0
  • Aynı ben evlensem dahi güvenmem hicbir kadına tamam belki hepsi aynı degil ama düsün arabayla kaza yapıyorsun ve cok yara almıssın zor gunler gecırmıssın o yaraların kapansın dıye peki soruyorum tekrar o arabaya bınmek ıstemısın bınsen bıle yaptıgın kazayı tekrarlamam ıcın tedbır almaz mısın bu da böyle birsey

0|0
    0|0
  • Bu psikolojik bir durum. Erkeğin toplumdaki yeri, kimliği vs. de etkili. Zaten hasta adamlar ve kadınlar yetiştirmeye çok uygun bir durumdayız. Üstüne böyle negatif deneyimler eklenince ortaya saçma sapan bir şey çıkıyor. Ben dahil.

0|0
    0|0
  • Erkekler ile kadınların aynı dusunce yapısına sahıp olmadıgı gercegını ne zaman kabul edıceksınız ?

0|0
    1|0
  • soruya bak, neden güvensin..?

0|0
    1|0
  • O lafın uçurtması, yok aldatıldımda, artık hiçbir kadına güvenemiyorumda falanda filanda. Bunu söyleyen Erkek

1- %50 Özgüveni 0 ve 0 ın altında bir erkek

2- %49 ilişkinin daha ciddiye gitmesini istemiyor, bahane uyduruyor

3- %1 doğru söylüyor, geçmişine mahkum yaşayının geleceği olamaz, yani umutsuz vaka

0|0
    0|0
  • Kadınlarda aynısını yaparlar emin olabilirsin. İnsanın yıkıldığı güven duvarlarını tamir etmesi o kadar kolay olmuyor. İnsanların karakterleri ayrı olabilir ancak aldıkları nefes hep aynıdır.

0|0
    0|0
  • Bunun tek bir cevabı var. Erkek sevdimi tam sever..

0|0
    0|0
    • Hıııı hıııı ondan aldatır bi de evet çok sever.

• Yarana parmak basmak istemezdim :) Fakat durum böyle,bilim adamları bile kanıtladı :) Yani bir kız sevdiğini sanar,birlikte olur,değer vermeye çalışır,onunla mutlu olduguna kendini ikna etmeye çalışır fakat bir kızın sevgisi kendisine yetecek kadardır. Aldatsada onu karşısındakinin özlediği,onun için ağlamışmı yok intiharmı etmiş bağlamaz. O başka limanlara yol alır,ta ki kalbine ulaşan kişiyi bulana dek ya da kalbini bir kişiye açmaya hazır olduğunu bilene dek. Oysa bir erkek 'SADECE SEVER'...

• yoo bencce erkekde hassas degil bu konuda..aldatıldım diye niye güvenmeyim baska kızlara..ilk başlarda olur sadece bu 1 2 sene falan ..sonra aynı tas aynı hamam

0|1
    0|0
  • Öyle seversiniz ki hayatızı ona göre ayarlarsınız.Sonra da bir bakmışsınız o sizi aldatmış..Sadece bayanlara değil kimseye güveniniz kalmaz..

Çünkü kendinizi eksik hissedersiniz..

Uzar da uzar bu liste..

0|0
    0|0
  • çünkü sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer

çünkü eşek bile aynı çukura 2 defa düşmez

0|0
    0|0
  • sayın moderatör bırak bu işleri :) boşveeeerr

0|0
    0|0
  • Ben öyle düşünmüyorum. Ama kadının aldatışında aramak lazım bunu. Bir kadının naifliğini nasıl bozduğuna bakmak lazım. Hani bu fiili yapan kadınlara verilen kötü isim varya insanlar gözünde konumu bu işte.

0|0
    0|0
  • kadınlar duygusaldır iki güzel sözle yumuşayabilirler..ama erkek öyle degil..yani kadın aldatılsa bile mesela affedebilir..ama erkek hayatta affetmez..yaradılışdan bence

0|0
    0|0
    • Sanmıyorum ben başka bir durum var.

Ataerkil toplumun size biçtiği kılıfınızdan çıkamıyorsunuz.

• bilmiyorum valla..ama başıma gelse baska kızlarada güvenirim ben heralde..ama bende erkeğim

• niye güvensin ya aldatıyosa

0|0
    0|1
  • aynı acıyı tatmak istemediği için

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    7

Kızlar Ne Diyor 15

• Kadın ya da erkek olsun fark etmez bir insan aldatılınca güveni sarsılır,kırılır.Zamanla kadınlar tamir oluyormuş gibi görünse bile yine de karşısındaki insana güvenemez.Aldatılmaktan aynı şeyleri yeniden yaşamaktan korkar.Kadınlar bunu açık açık göstermez ama içinde hep bir şüphe vardır.

"Acaba yine aynısı olacak?Kiminle ne yapıyor?Aldattı mı?" vs...

Sadece düşünür bunları dışarıya pek yansıtmaz.Erkekler daha çok yansıtır.Hem güvensizliğini gösterir hem de kıskançlık krizlerine girebilir.

1|1
    1|1
    • O zaman biz psikopat diiliz :D

• Öyle diyorlar ya :)

Kadınlar paranoyak vs vs :D

• Kadınlar belli ediyor kendini erkekler kendi içlerinde yaşıyor hep ondan :D

Çaktırmıyorlar yoksa onlarda bizim gibi paranoyak :D

• Aldatılan bır erkekten uzak durmak gerek aldatandan alamadıgı ıntıkamı yenısınden alana kadar rahat etmez

2|0
    0|1
  • Çünkü kadınlar aldatıldıkları zaman birilerine anlatıp ağlayıp rahatlıyorlar içlerindeki o zehiri kusuyolar ama erkekler ağlamayı,aldatılmayı dahası bunu birine anlatmayı kendilerine yakıştıramıyolar içlerindeki zehiri kusmayınca daha da mahvediyo onları

0|1
    1|1
  • bir kere yıkılmıştır o güven sanki ondan sonra gelenın ne suçu varsa herkesı aynı zannederler

1|1
    0|1
  • ben bu durumu yine kadın ya da erkek olarak algılamıyorum, üzgünüm.

bu kadar sorunlu bir adamdan uzak durmak gerekiyor.dahası beslenen duygulardan mahrum bırakmak.neden kendimi böyle sürekli bir psikopata bağlayım ki? ya inanıyor ya inanmıyor.amuda kalkıp takla mı atmak lazım?

yok valla çekemem..dileyen dilediğine inansın, dingin bir hayat en güzeli..

1|0
    0|1
    • İyi dedin kız valla en güzel yorum senin.

İster toplasın ister debelensin ya psikolar :S

• Eylülüm başağım akıllı olup akıllı evlat yetiştirmek lağzım:)

• Cunku kendileri bu durumu " sütten agzi yandigi icin yogurdu üfleyerek yemek " olarak nitelendiriyorlar. Oysa 2 si ayni şey degil, " beş parmagin beşi bir degil " diye yaklasmak lazim olaya..

Bide bunlarin aldatildigi icin baskalarindan intikam almaya calisan modeli var ki, onlar icin sayfalarca soru sorsak yine bir cevap bulamayiz :)

0|0
    0|1
  • Bu soruda, başlıkta dahil toplam 8 tane soru işareti var. Abla? :(

Çünkü erkeklerin doğasında sevmek yok, "sevmek" var. Bu dürtülerin baş kaynağı da taşıdıkları nefisle ilgili. Hatunlara kıyasla 1/30 bulunuyormuş. Hoş, erkeğin dürtülerini harekete geçiren de yine dişidir de neyse.

Erkekler gurur duygusu yüksek dozda bulunan canlılardır. Erkekler ağlamaz diye beyanlanır ve bu olgu yüzünden çoğu erkek, içindeki fırtına seslerine kulak asmadan tasviri üstlenme gereği duyar. Bu kalıplaşmış bir ilke haline geldi. Nettir ve objektif olarak betimlenir.

Öhm, o sebepten ötürü erkek daima güçlü olmak zorundadır ve karşısındaki kişiye -özellikle karşı cinsine- zaaf noktasını göstermemelidir. Çünkü öğrenmiştir, bir insanı yaralamanı sağlayan yalnızca o insanın zayıf noktalarıdır. Sen o noktayı birilerine gösterdiğin an, fırsat verdin demektir.

Sonuç olarak; aldatılmayan erkek bilmez. Aldatılan erkekte endişe duygusunu üzerinden silkemez. Siner, siner ve bir daha siner, gitmez...

0|0
    1|1
  • bu konudan muzdaribim

1|1
    0|1
  • Ne diyeceğimi bilemedim. 5* verdim. Erkekler ilişkiden çıkınca darmaduman olup, kendilerini çok zor topluyolar, yani daha zayıflar.

0|0
    0|1
  • İssiz adam triplerini kimse bana kimse yediremez.

Yalan dolan o isler.

1|0
    0|1
    • Eyvallah erkekler daha duygusal falan fisman ama. Biz ne erkekler gorduk kadina gelip ben evlenmek istemiyorum, duzen istemiyorum, kadin dirdiri cekemem, kadinlara guvenmiyorum deyip iki uc ay sonra baskasiyla nisanlanan evlenen.

O yuzden mikrofona konussunlar. Yemiyorum.

• Bence erkekler değil kadınlarda aynı şekil. ama biz birini kırmadan önce daha fazla düşünüyoruz. erkeklerde bu o kadar farketmesede bizde ediyor. Sanırım içlerine attıklarından dolayı dışavurum bu yönde oluyor.

0|0
    0|1
  • TOPLUMA AŞILANMIŞ BİR GERÇEK

ERKEĞİN ELİNİN KİRİDİR...

KADININ NAMUS KİRİDİR...

0|1
    0|1
  • Her yeni gelen eskisinin gölgesi konumunda, belki de bir hırs yada öfke.

Can sıkıcı şeyler ama değmiyor.

0|1
    0|1
    • Hay ağzına sağlık sürekli yenisi eskisinin gölgesi bi haller falan :S

yahu arkadaşım bu devirde hayatında gerçekliği yaşayan kaç kişi neyin kafası bu :S

Herkes üzülüyor, kırılıyor kime tripleri :S

• Öyle gölgelerde yaşamak zor.

• yenilenmekte zorluk çektikleri doğru.

biz daha çabuk yenilenip daha çok umutlu olabiliyoruz.

erkekler öyle depil. yeni bir hayal kırıklığına daha ortam hazırlamıyor.

0|0
    0|1
    • Bende çok ego şişikliğinden oluyor bu.

Vay bana nasıl yapar bunu hepinizin azına edicem mantalitesi :S

• uzun bi ilişkiden çıktıktan sonra düşün kızlar hemen gidip birini bulup evleniyor

bunlar da kendini içmeye veriyor günü birlik ilişkilere kayıyolar. yani bi çok konuda yenilenmekte zorlanıyorlar.

• İteceksin çukurlarına onları debelenip duracaklar.

Güya erkek güçlüdür biliriz bizde :S

• Çünkü insan kendi yaptıklarını karşı tarafa giydirmeyi çok sever.

0|0
    0|1
Yükleniyor...