Cemil İpekçi sizce haklı mı ?

şöyle bir soru sordular...

kürk giymişsiniz hayvan severleri kızdıracaksınız. sizin gibi bir sürü ünlü "evet kürküm gerçek" diyebilecek kadar da cesaretli...bir kaçı bülent ersoy, hülya avşar, tuğba (meşhur kürk değil tavşan kürkü gafıyla) ...

...ve Cemil İpekçi den tokat gibi cevap gelir

Hayvan severler önce,

Karidesi, keyfi uğruna ahtapot bacaklarını sosyetik mekanlarda salatasına katıp, somonu, tavuğu, köfteyi, bonfleyi, yiyip benim karşıma geçip ben hayvan severim diyemez !

Haklı mı ? hayvan severlik kürklemi olur ? (!)

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• Kürk hakkında farklı düşünüyorum. Milyonlarca yıldır insanın en çok kullandığı koruma giysisi kürk. Ha tamam giydiğin kürk bir hayvanın neslini tüketiyorsa en adi.o.ç. sin, ama kürke hayır deyip giydiğin pvc alaşımlı jeketler botlar, sürünürken ozona ziyan kozmetiklerle bu ürünlerin kaynaklarından doğaya salınan zehirlerle bana edebiyat parçalama.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Kıyafetlerimizin, ayakkabılarımızın ve çantalarımızın yüzde 80-90'ı dana, koyun, ceylan derisinden yapılır... Onların hayvan olduğu neden kabul edilmiyor?

0|0
    0|0
  • sadece kürkle olmaz.

0|0
    0|0
  • haklı olduğu yanlarıda var ama hayvanseverlik total birşeydir ve bence vicdanidir...ama bence oscar wilde haklı "..moda o kadar sıkıcı bir şeydir ki..altı ayda bir değiştirmek zorunda kalırlar..."

0|0
    0|0
  • hayvan severler sadece nesli tükenen hayvanları seviyorlar :)

0|1
    0|0
  • Göz görmeyince gönül katlanıyor.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Aynı şey sanki!

Zevk için bir hayvanın derisini yüzüp öldürmekle beslenmek için tavuk et yemek aynı şey mi?

Beslenme zincirinin içinde alan bir hayvanı yemek doğanın kendisidir.Aslan ceylanı yer,yılan kurbağa yer,kedi balık yer...İnsanlar da tavuk et yer.

Bununla bir aslanın ceylanın derisini yüzüp kendisine kürk yapmasını nasıl aynı kefeye koyabiliriz ki...

İhtiyaç ayrıdır,lüks ayrıdır.

0|0
    0|0
  • Cemil ipekci neyin kafasinda cozemedim. Bir ara da muhafazakar escinselim diye dolaniyordu. Tamam soyu sopu osmanliya dayaniyor da musluman olmasi mumkun degil adamin. Escinselsin nan. O yuzden boyle hayvanseverler vejeteryan olsun lafini aynen de geri iade ederim. Tavuk, inek, karides, ahtapot vura vura oldurulmuyor. Adam gibi pisirip yiyorsun. Kafasina kurban.

0|0
    0|0
  • Elbette kurkle olmaz.ama ben kurk giyimine karsiyim ve veganim.

0|0
    0|0
  • haklı, ama çok uzattılar konuyu

0|0
    0|0
Yükleniyor...