Kore gazileri, savaş ve G.Kore ekonomisi?

Trt Belgesel de izleme imkanım oldu çok etkilendim görüşlerinizi almak istedim. Kore de malum kardeş kanı döküldü ve zamanında 2 milyona yakın insan öldü. Bu savaş sırasında bizim de askerimiz Güney koreye yardım amaçlı oradaydı çünkü savaşı çıkaran G:Kore değildi K.Kore'ydi K.korenin yaramaz bir çocuktan, kan dökmek isteyen bir kurttan farkı yoktu bu sebeple G.korenin yanında yer almıştık..Ve asker göndermiştik. Hangi milletten olursa olsun bir insanın hiç tanımadığı km'lerce uzaktaki diğer bir insana canı pahasına yardım etmek için oraya gitmiş olması ne muhteşem bir şey değil mi. *Benim sorum şudur Kore'ye yardım amaçlı giden bu muhteşem insanlar hakkında neler düşünüyorsunuz ve sizce onlara hak ettikleri değer veriliyor mu?* Diğer bir sorumda şudur bu savaş kaç yıl önce oldu bilmiyorum benim bildiğim tek bir şey var bugün G.Kore telefon da üretiyor otomobilde üretiyor dünyada işlemci üretebilen nadir ülkelerden birisidir teknoloji anlamında muazzam derecede gelişmiş bir devlet sadece bir gemi üretim fabrikasının yıllık cirosunun 10 milyar dolar, bugün hızlı tren ihtiyacımızın çoğunu da onlardan karşılıyoruz biz yapamıyoruz , bizim ülkemizin yıllık ihracatının 130 milyar dolar onların 560 Milyar dolar civarlarında olması ve onca felaketten sonra G.Kore bugün bu sıçramayı yapabilmişken biz neden bu konumdayız? Bir telefonu dahi üretmek bu kadar zor mudur? Onların bizden fazlası mı vardı varsa neydi? Görüşlerinizi alalım buyrunuz

0|0
1|2

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• 1. bir dünya savaşı başlayacak olursa bunun fitilini ateşleyen k. kore olacaktır

2. türkiye oraya aslında nota ya katılmak için asker yoladı tamamen siyasi bir hamleydi

3. onları engelleyecek kendi içlerinde bürokrat ,siyasiler yok bir icad bir gelişim yapınca insanları hapse atılmıyor yada beyin göçü daha azdır

4. bizim siyasiler dıştan yardım aldıkları için cumhuriyet tarihinden beri ülkenin hep gelişmesini baltalamış sadece tarıma agırlık verilmiştir sanayileşme geri plana atılmıştır

yapılan hamlelerde baltalanmıştır ucak fabrikası , araba hikayesi gibi

5. demokrasi icad oldu insanları satın alıp ülkelerin kaderini degiştirmek için ( elde etmek , sömürmek için )

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 1

• bizim ülkede hangi askere değer verildi ki onlarada verilsin bukadar basit çabuk unutan bir milletiz malasef

0|1
    0|0
Yükleniyor...