Yüzmek kaç cm boy uzatır?

Yüzmek kac cm boy uzatır yüzmeye gidenler yazabilir mi

Güncellemeler:
Soruyu güncelle

0|0
311

En İyi Erkek Görüşü

• Kardeşim öncelikle şu sorunsalı çözmemiz lazım. Basketbol oynayanlar uzuyor yoksa uzun kişiler basketbol oynuyor. Sence hangisi? Buda böyle bir şey. Yaptığın sporlarla, iyi beslenmeyle, sağlıklı bir yaşamla hedef boyunun en üst seviyesine ulaşırsın. Belki üstüne de birikim ekleyebilirsin. Bu sana bağlı. :)

0|2
    0|0
    • Ben gayet iyi besleniyorum sırf boyum uzasın diye hemen uzamaz zaten

• Kızlar 18, erkeklerin de 20 ye kadar uzadığı söyleniyor. Boyun ideal. Kısa değilsin. Ben de 162 boyundayım ve erkeğim. Sen 162 boyunda ve kızsın. Çok sıkıntı yapma. Genele bakarsak gerçekten uzunsun. Kendimi saymıyorum bile :) Her şey boy değil. İlerde bunun farkına varacaksındır. Klasik sözü söylemeden geçemeyeceğim. Devede de boy var. Kendinle barışık ol. Seveceğin bir hobi edin. Yani şu işe yarasın filan olmasın. Yüzmeye başlayacaksan eğlenceli olduğu için başla, boyum uzasın diye başlama. Son olarak iyi günler diliyorum :)

• Yüzmeye gidiyorum zaten :) yunus polis olmak istediğim için boyunun uzamasını istiyorum

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 10

• Çok araştırdım iyi biliyorum bu konuları. Yüzmek belki vücut şeklinin duruşunu daha düzgün ve dik yapabilir bu doğru. Ama boy uzatmaz. Çünkü boy uzama sadece ergenlik çağında olur, ergenlik çağı ne zaman biterse o zaman daha fazla uzaman imkanı yoktur.

0|0
    0|0
  • Yüzmek boy uzatır ama daha çok enine uzatır yani normalde 1.85 olman gerekirken yüzmeyle birlikte 1.81-82 olursun omuzların genişler. Erkekler için ideal kızlar için maalesef voleybola yönelmeleri tavsiye olunur

0|0
    0|0
    • Sütte iciyorum ama her akşam iciyorum uzar niye uzamasın

• Süt kemik güçlendirir bu sayede uzarsın ama yüzmenin etkisi sütün önünü keser, yüzücüler çok geniş omuzludur dikkat edersen. ayrıca yaşın 18 ve üstüyse kemiklerin olgunlaştığı için 1-2 cm lik artış olur en fazla.

• 16 yaşındayım daha niye uzamasın

• vay be yüzme bilsem daha uzayacaktım yani.. bu yaştan sonra da işe yaramaz ki :(((

0|0
    0|0
  • 5 cm felan

0|0
    0|0
  • Boy uzaması genetiktir yüzmek özellikle omuzları geliştiren birşeydir yüzücü omuzu diye boşa demezler

0|0
    0|0
  • Baskete git en cok o uzatır. Birde evınde boy uzatma egzersizleri yap ben 15-16 yaslarımda yapmıstım oyle yarım yamalak 4 cm boy atmıstım 2 ayda. Yüzmede boy uzatma hakkında fıkrım yok

0|0
    0|0
  • yüze yüze kuyruğunu gelirsin ama uzayamassın

0|0
    0|0
    • Voleybol ya da basketbol tavsiye ederim yüzmek vucudu toparlar sadece

• Ben yüzme daha çok boy uzatıyo diye biliyodum

• Yüzerken zıplayamassın bu tarz zıplama hoplama gibi hareketler bence vucudun daha erken tepkiler vermesine sebep olabilir en etkili spor da basketbol gibi spor türleridir ama yine de sen bilirsin tabi :D

• 1 metre
    2-3 oldugunu söyleyenlerde var tabi 😂

0|0
    0|0
  • çok değil eğer gelişme çağındaysa çocuk belki 3-4

0|0
    0|0
  • Bende işe yaramadı gerçi boyun 1.75 kısa değilim

0|0
    0|0
    • Ben yüzmeye yeni başladım vücudu esnettigi için boy uzuyor ama yüzmeyi hiç bırakmıcam uzayana kadar devam edicem

Kızlar Ne Diyor 2

• Yüzmek kesinlikle boy uzatmaz bence. Olsa ben 1.90 falan olurdum ama 1.73um

0|0
    0|0
  • yani yaşına göre değişir tabi, ben mesela 27 yaşında öğrendim o zamandan beri yüzüyorum 5 cm inceldim mesela

0|0
    0|0
Yükleniyor...