Bazı kadınlar neden bu kadar kapasitesiz? Konuşma konuları bu kadar basit?

Bakın hepinizi tenzih ederek soruyorum ama bazı kadınlarla biraz siyaset ticaret konuşmaya başlayın kadın tıkanıyor biyerden sonra hatta bazıları o seviyeye bile gelemeden saçmalamaya başlıyor.Yada bazılarının konuştukları zaman harcadıkları konular o kadar basit ki anlatamam.Ha ama marka sorun anca nu anlatır ayakkabısını nerden almış kolyesi kaç bin liraymış.Ha ama kimi kadınlarda var kadının zekasına düşüncesine aşık oluyorsun.Zeki akıllı ve yorum gücü yüksek bir kadına evlenmek mükemmel bişeydir heralde.Sizin bu konularda düşünceleriniz neler?

0|0
12|6

En İyi Kız Görüşü

• yetişme tarzından kaynaklanıyor. öyle aileler varki erkek çocuğu yüceltip kız çocuğa hiç bir düşünceleri sormuyorlar sen kızsın karışma gibisinden dolayısıyla kızda ne yapıyor alışveriş falan bilgisi o doğrultuda gelişiyor.. bazende ilgi alanı ile alakalı.

4|0
    0|0
    • TABİ TABİ; Makyaj masasından kalkma diye de baskı yapılar demi ?

dedikodu programları dururken haberleri bilgi yarışmalarını izleme diyorlar!..

behlülün şeyinin derdinden başka dizi izlemeyin diye de baskı yapıyolar değil mi?

• yabani sen ne kadarda bencilsin sen öylesin diye kızlarda öyle olmak zorundamı

Kızlar Ne Diyor 11

• Elinin hamuruyla erkek işine karışma diyen bir zihniyetin ürünüyse onlar...Ben,sen,o burdaki herkes,insanlar,toplumlar..

Amacımız kendi gölgemize dokunmak..İmkansızı istiyoruz.Rutin genellemeler.Bunlar boş işler..Kızlar bu soruyla demoralize olmayın..:)

0|0
    0|0
  • Bunun zeka ile pek alakası yok ilgi ile alakalı bence. Kadınların ticaret pek ilgisini çekmez onun için bilgi sahibi olmamalı normaldir. Ama sağlık, güzellik, edebiyat, kişisel gelişim, çocuk psikolojisi gibi konularda erkeklerden öndedir. E bu gibi konularda tıkanan erkeğe de zekası geri mi demek lazım. Tabiki hayır! Dedim ya ilgi söz konusu...

1|0
    0|0
  • Zaten bu sizin dediğiniz konularda-siyasi, ticari- konuşabileceği, yorumlarını paylaşabileceği, fikirlerini karşılaştırabileceği biriyle evlenmeli insan. Hem birbirlerini daha iyi tanırlar hemde karşındaki insanın zihniyetini öğrenme fırsatın olur. Sana uygun olup olmadığını anlayabilirsin..

1|0
    0|0
  • Konu borsa ise hiç topa girmem.

Ama, cahilde diilim açıkçası.

Hatta çevremde erkekler bana mel mel bakar.

0|0
    0|0
  • Söyleyecek birşey yok haklısın kadında olsa erkekte her konuda az çok bilgisi olmalı kesinlikle.

0|0
    0|0
  • adamla siyaset konuşurum ama baş edemez boşar beni :D

0|0
    0|0
  • düzene yenik düşmek diyoruz : kabullenmek diyoruz. bir çok kapasitesiz erkekte gördüm diyoruz. bence bu gördüklerin senin çevrenden kaynaklanıyor.böyle kapasitesizler kadın yada erkek cinsiyet önemli değil her yerde var , insanlar kendini geliştirir geliştirir çevresini değiştirir. etrafımızda olmasalar yeter bence

0|0
    0|0
  • kabul edin ki zeki kadınlarla beraber olmak erkekleri korkutuyor..birde memlket meselelerine ticarete belki güncel bi spor haberine yorum yapınca bikaç zekice espri yapınca şaşırıp bir kadından bunları duymak çok ilginç diye yanaşmalara deli oluyorum okadar alışmış ki millet aptal kadın görmeye akıllı kadınlara şaşırıyorlar artık..kadınlar bari ilgilenmediğiniz ve bilgi sahibi olmadığınız konularda sessiz kalıp kendinizi yetiştirmeyi öğrenin de kurunun yanında yaş da yanmasın..

2|1
    0|0
  • siyasetten ve tıcaret kadınların ılgı alanına gırmıyor cunku...siyasetten nefret edıyorum bazen haberlerde sıyasetle ılgılı haberlere baksam da anlamıyorum

0|0
    0|0
  • beni eleştiriyorsa önce beynini geliştirecek!

0|0
    0|0
  • zeki kadin gercekten az rastlanan ama erkegini sıkmayan insanı eglendirmeyi bilen yaratıklardır.olgun ve de karakterli ise gercekten iyi arkadas olunur bunlarla...

sevgili olarak ise cok iyi bir tercih oldugu soylenemez idare etmesi veya aldatılması zor seylerdir ama bunlarıda idare ederim diyorsanız helal olsun buyuk adamsınız derim onunuzde ceket iliklenir ve saygı durusuna gecilir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Siyasete ticarete gerek yok. magazinde moda da bile yeteri kadar saçmalıyorlar!..

Hayatları dedikodu ve dizi olmuş,

Aşkları taktikler toplamında ibaret,

Arkadaşlıkları trip yükü

Haksız kalınca ya ağlarlar ya cırlarlar!.. karşısındakine kenini ifade edecek kelime dağarcığı bile yok çoğunun..

Haberleri takip etmez dünyadan kendilerinden haberleri olmaz, MODA yı takip ederler. Oysaki moda toplumları ve KARAKTERSİZLERİ sürükleyen bir TASMAdır...

Kozmetiğin cilde ve güzelliğe DÜŞMAN olduğunu ZARARLARINI bilirler, fakat sektörün, "Çirkin kadın yok bakımlı kadın var" tuzağını düşüp sürekli DOĞAL GÜZELLİKLERİNİ ve paralarını boşa harcarlar!..

0|0
    0|0
  • fikir üretebilen, bilgili kadını tercih ederim

yalnız abilerinde babalarından televizyondan duyduklarını düşünmeden her yerde tekrarlayan, bilgi sahibi olduğunu zanneden adamlara da ayar olurum

erkeklerin çoğu da bilgi sahibi olmadan fikir sahibidir, es geçmemek lazım

0|1
    0|0
  • Arkadaşım boş ver içindeki kibri at böyle sorular adamı kibre yöneltir ama yinede sana bir cevap , ülkemizde çocuklar büyürken anneleri hemen aman sen siyaset konuşma aman sen sağ sol bilme aman sen siyasetle ilgilenme der ve siyaseti kötü bir şeymiş gibi gösterir ve hatta siyaseti sadece Sağ ve Soldan ibaret tutar .Kısacası cehalet le büyüyen çocuklar ne kadar zeki olursa olsun bilmediği şey hakkında söz sahibi olamaz olsa bile adam gibi konuşamaz çünkü çok az biliyordur :)Hem sen ne yapıcaksın seninle siyaset konuşan kadını boş ver bi erkek bence hanımıyla herşeyi konuşmalı tamam ama en son konuşacağı şey bence bu siyaset filan işte bi işe yaramaz neden diye sorarsan ülkemizde siyaset sadece rant sağlamak için kullanılan bir şeydir :)

0|0
    0|0
  • bayanlar da en az erkekler kadar zekidir.ancak bayanların zihin yapısı biz erkeklerden çok farklıdır.biz erkekler zekamızı konuşma içerisinde bilgi paylaşma,statü göstermede kullanırken,bayanlar fikir paylaşma ve empatide kullanıyor.

2|0
    0|0
  • Haklısın. Kadınların birçoğu; magazin, sinema, dizi, hikaye. Eskserisi boş işlerle uğraşıyor. Bu kesinlikle inkar edilemez.

0|1
    0|0
  • Kadınla ticaret konuşmaktaki amaca takıldım, soruya odaklanamıyorum haceli :D

1|0
    0|0
Yükleniyor...