Agirlik kaldirarak kilo vermek?

1.88 boyundayim, yasim 20, kilom 96. yag oranini olcturmedim fakat oldukca fazla, 2 senedir universite sinavina hazirlandigimdan dolayi ne bir spor ne bir hareket iyice yaglandim berbat bir vucudum oldu. kilolarimin cogu da gobek ve bel bolgesinde. sorum su; internette kardiyo zaman kaybidir diye bir video izledim, haftada 2 gun 15 dakika yeterli deniyor. cidden kardiyo bana da cok sikici geliyor yapasim olmuyor hic. sizce agirlik calisarak kilo verebilir miyim? daha dogrusu kilo vermek degil de vucudumu sekillendirenilir miyim? (karnitin kullanmayi dusunuyorum ayrica)

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• düşük ağırlık çok tekrar egzersizler etkili olur mesela squat 4-5 set her set 20 tekrar aralarda 1-2 dakika dinlen etkili olacaktır

0|1
    0|0
    • teşekkür ederim yorumunuz icin, dusuk agirlik derken zorlanmamam mi gerek yoksa asiriya mi kacmasin?

• rica ederim düşük ağırlık aslında çok tekrar yapman ama birazda zorlanman için mesela 10 kg ile çalışabilirken yarısını kaldırıp hem kası sıkıştırmak hemde hareketi fazla fazla yapıp efor sarfetmek için

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 2

• kreatin kilo aldırır diye biliyorum reis ama kilon olduğu için antrenman sonrası kardio yararlı olur 20 dk koş erit yağları hızlıdan vermek sağlıklı olmaz.

0|0
    0|0
    • kreatin degil hocam karnitin yag yakici olarak spordan once aliniyormus

• panpa üniversite 4 sene sürüyor, iki sene hazırlanmak ne

0|0
    0|0
    • ilk sene istedigim yer olmadi, acikcasi sutcu imam univeristesinde okumak istemedim ^^

Yükleniyor...