Hamarat Erkek Uzun Yaşıyor.!

Ev işi yapmak erkeklerin ömrünü uzatıyor.!

Amerika'daki Victoria Üniversitesi profesörlerine göre; ev işi yapmak, erkeklerin ömrünü uzatıyor.

Bilimadamlarına göre; ev işi yapmanın bu yararında en büyük rolü, erkeğin eşinin "dırdırından" kurtulması oynuyor.

Bu nedenle daha az stres yaşayan erkeklerin sağlıkları da daha iyi oluyor.

İş stresini de ev işi yaparak ya da çocuklarıyla ilgilenerek azaltan erkekler, ev işi yaptığı zaman bir bakıma spor yapmış da sayılıyor.

Ev eşi yapmanın fiziki yararı dışında manevi olarak da faydası bulunuyor.

Hamarat erkeklerde sorumluluk duygusu artıyor.

Bu da onların kalp ile damar sağlıklarına yarıyor.

Ev işi yapan erkeklerin ortalama ömrü, ev işi yapmayanlardan ortalama 4 yıl daha uzun oluyor.

Hamarat KS üyeleri kimler bakim , kimler evde is yapiyor ?

0|0
5|39

En İyi Erkek Görüşü

• amerikan erkeklerinde belki işe yarar ama onu birde ahmet ağaya mustafa emmiye nasıl anlatacaz.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 38

• Ben 2 yıldır evimdeki herşeyi ben yalnız yapmaktayım

Çok şükür çamaşir yıkamayı,ütüyü,yemek yapmayı,bulaşik yıkamayı biliyorum.Ya da şöyhle dıyeyım geliştırdım.Hamur işlerı yapamıyorum.Onuda teyzem var.Muzeyyen hanım sagfolsun sureklı bana bırşeyler hazırlayıp yollamakta...

Birgun gelırsen kendi ellerımle balık hazırlarım sana cancazım.::)İster misin

0|0
    0|0
  • Hadi ya. Ben yemek yapmayı biliyorum.:p

0|0
    0|0
  • Bence kadınların oyununa gelmeyelim, işleri üstümüze yıkacak gibiler...

Dediğiniz gibi olsaydı eğer kadınlar erkeklerden önce vefat etmezdi.. :D link

0|0
    0|0
  • yemek yapmayı severim beni dinlendirir...ütü ve ev temizliğini mecbur kalırsam yaparım sorun değil...kadın dırdırının ne kadar etkili bir silah olduğunu ve erkekleri etkisiz bir hale geldiğini açıklıyan güzel bir araştırma olmuş...ama yinede ben biraz şüphelendim acaba bu araştırmayı yapan profların hepsi bayan olmasın:)

1|0
    0|0
  • Kadın dırdırına alışmış biri olarak :)))) diye başlayan cümlelerim daha yolun yarısında ulen ya okursa hissi ile tırmama neden oldu ... Hamarat erkek olup çok yaşasan ne Bu seferde kızlara baktın , rakı içtin , oyuna gittin dırdırı olmayacak mı ? En iyi si Erken ölmek :))))

0|0
    0|0
  • Ben tek kalıyorum. Bütün işler bana bakıyor, ben de bütün işlere bakıyorum, karşılıklı bakışıyoruz :)

0|0
    0|0
  • Elimden Hiç Bir İş Gelmez

0|0
    0|0
  • sporuyla falan alakası yok tamamen dırdır azaldığı için daha uzun yaşıyorlardır :)) şaka bir yana erkek zaten tamirat tadilat gibi ev işlerini otomatikman yapıyor :) her ikimizde çalışıyorsak yardım isterse yaparım ama çalışmıyorsa hayatta yapmam. işten eve yorgun gelmişim eve para getiricem birde çamaşır yıkıycam yok öyle dünya :)

1|0
    0|0
    • Ne dirdirimiz var yahu ?

• Gerektigi yerde dirdir iyidir sürekli degil ;)

• bak ama varmış yani gerektiği yerde olsa zaten azdır azalıyordur oda erkeğin ömrünü uzatır zaten :D

• Ben yapıyorum. Hemde çok seviyorum.

1|0
    0|0
  • evet.. onun için ben genç kallıyorum sanırım

1|0
    0|0
    • Evet seni biliyorum :)

• ben de ne dinlediğimi paylaşiim... yaralı aşklara kara sevdalara kaldırıdım kadehi içinorum.. şerefine bee zzalim dünya dert çekiyorum... listeye ekliiim de akşam içiim birz..

• 100 küsür yaşında, ev işlerini eşlerine yaptırmaktan 4 eş eskitmiş, hamarat kelimesinin anlamını bilmeyen bir amca tanıyorum bu araştırmaya istisna olarak. Amerikalı bilim adamlarına duyurulur..

0|0
    0|0
  • o zaman ben ölümsüzüm ya le nihalee. cunku bekar yasıyorum butun ev ıslerı bende yemek bulasık temızlık utu camasır. ölümsüzlüğün formulunu bulduk laa koşuuunn

0|0
    0|0
  • ev işi yaparsam dırdırdan kurtulurum 5 yıl fazla yaşarım ama evi işi yaparsamda stresten 10 yıl erken ölürüm:))

0|0
    0|0
  • Bunlar hep amerikanın oyunu inanmayın :D

1|0
    0|0
  • Yapmadığım yemek yoktur, zeytinyağlısından etlisine tatlısından kurabiyesine kadar ;) Seviyorum mutfakta olmayı.

0|0
    0|0
  • ew işi yaparak 4 sene fazla yaşayacağıma yapmayarak 4 sene az yaşarım :) 10 sene falan olsa düşünürdüm ama 4 kurtarmıyo :)

1|0
    0|0
  • ben 7 yıldır ailemden ayrı yaşadığım için mecbur kendim yaparımda...bu teoriye katılmadım lakin...stresden...uzak kalmak belki bedensel ve ruhsal sağlık açısından sağlıklı bir yaşama etkisi olabilir...ev işi hem ne kadar zor ki...bulaşıkları..çamaşırları at makimneye yıkansın...yemek işi de çok basit iş...kız arkadaşımdan daha iyi yemek yaparım lakin spor veya hareketli bir yaşam denilseydi daha inandırıcı ve daha doğru olurdu diye düşünüyorum...

0|0
    0|0
  • hahahaha :D normalde hamaratım :D sırf uzun yaşamamak için hamarat olmucam :D

0|0
    0|0
  • "ömrümü yedin kadın ömrümü" daha önce Türk erkekleri yapmış bu tespiti. yeni bişey değil :D

1|0
    0|0
  • Çok doğru! Tabii bu arada erkek eşine yarımcı olmuş, ve bir nebze de olsa eşinin daha az yorulmasını sağlamış oluyor. Hal böyle olunca da dırdırlar bitmese bile önemli ölçüde azalıyor doğal olarak :D :D

0|0
    0|0
  • sofra kalkarken arada sırada bir kaç tabağı götürüyoruz
    onun haricinde marketten biz getiriyoz onlar da evde yorulsunlar?

0|0
    0|0
  • Ben uzun zamandır tek başıma yaşıyorum ve çoğu ks kızından iyi yemek yaparım ancak merikan üniversitesinin fikrini paylaşmıyorum. Bilakis tam tersi olduğunu düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • aynen öyle her kim demisse dogru demis katiliyorum yapanlarida taktir etmek gerektigini düsünüyorum ben yapiyorum ne yalan soyleyeyim

0|0
    0|0
  • isviçreli bilim adamları yapsaydı araştırmayı inanırdım ... abd lilere inanmıyorum :)

0|0
    0|0
  • O zaman ev işi yapmayan erkek sorumsuuz . Eve ekmek getiren babalarda sorumsuz. Araştırma yok ettim gitti

0|0
    0|0
  • evin sahibi kadındır yahu:) erkek kendini mutfakta misafir gibi hisseder, lakin hanım biraz beceriksizse o zaman mecbur artık:) ıı ıhhh evde kadın varken pek sanmıyorum erkeklerin mecbur kalmadan yapacaklarını şahsen:)

0|0
    0|0
    • Ev ortaktir hanim mamin diye bir sey yok ;)

• hayır ya erkeğin görevi daha farklı ama:) roller değişirse düzen bozulur, düzen bozulursa mutlu olamazlar bak sööliimm:)

• resmen kadına hakaret içeren bir araştırma yapılmış ama muhakeme yoksunu kızlarımız yiihaa diye destekte bulunmuşlar:D:D:D

0|0
    0|0
  • yalnız yaşamak kolay değil. Napalım.

0|0
    0|0
  • öğrenci evinde iş yaptığım oluyor :D

0|0
    0|0
  • yaaa hadi hadi.. iş yaptırmak için kıvırıp duruyorsnuz :D

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    8

Kızlar Ne Diyor 5

• Ne demişler, işleyen demir pas tutmaz... Yan gelip yatarsa daha çok dinlenmez insan aksine daha çok yorulur...

1|0
    0|0
  • hamarat erkek , pırlantadır derim hep boşuna mı :))

1|0
    0|0
  • Bu teoriye göre kadınlarında baya bir uzun yaşaması gerekiyor. Malum tüm işler kadınlara bakarken, spor yapmış oluyor ve erkekler için iyi olan herşey kadınlar için de iyi oluyordur. İnandırıcı gelmedi. Kesin bu araştırmayı yapan bir bayandır.

0|0
    0|0
    • kadınlar uzun yaşar yaşamasına ama izin vermiyolarki öldürü kocaları. sadece haftalarda 5-6 kadın bıçakla öldürüldü

• Kadinlar zaten uzun yasiyor :)

• Amerikalı proflar demişse inanırım.Bir adet ben de alayım o zaman

0|0
    0|0
  • bunu da mı görecektim

0|0
    0|0
Yükleniyor...