Rüyalar. Bugün bir arkadaşım beni şaşırtan bir şey anlattı....

Bugün kankam diyebileceğim en yakın arkadaşım ilginç bir şey anlattı. dün gece aniden uyanmış ve boğazını birinin sıktığını hissetmiş.. nefes alamamış hatta.. anne diye bağırıyormuş ama sesi fısıltı gibi çıkmış. kalkmaya çalışmış ama sanki yatağa bağlanmış gibi kalkamıyormuş.. sonra ne olduğunu tam hatırlamıyor ama uykuya dalmış ve geçmiş. ama çok korktuğu belliydi ve bu gece uyumaya bile korktuğunu söyledi bana. belki böyle yazınca pek korkunç gelmedi ama gerçekten çok korkunç bir şey yaşamış. şimdi bu karabasan geldi derler ya o mu oluyor? daha önce bir arkadaşıma da böyle olmuştu ama bana hiç olmadı. benim bildiğim bu yazdıklarımı karabasan yapıyor.. tabii gerçekten öyle bir şey varsa. peki siz ne düşünüyorsunuz? hiç yaşadınız mı bunu?

0|0
14|9

En İyi Kız Görüşü

• Evet o gelmiş.İnsanlar genelde uyku felci deyip dua etmekten kaçıyor.Arkadaşın sırt üstü yatmasın bir kere geldi mi genelde sonradan tekrar olduğunu söyleyen insanlar var o yüzden böyle bir durumda dua edin.Allah çok güzel bir ayet göndermiş bize ayet-el kürsi yatağa ayet-el kürsi okuyup yattığınızda sizinle birlikte sizi koruyan bir melekte yatar o sizi sabaha kadar korur.Bir de siz yatağa besmele çekmeden yattınız diyelim şeytan işte bana yatacak bir yer deyip sizinle birlikte oda yatar yanınıza.Ne yapmak gerek besmelesiz bir şey yapmamak gerek.Koruyucu şeyler okumalı.Ayet-el kürsi,felak,nas, fatiha,ihlas.Ayrıca 21 kere besmele çekip yattığınızda şeytan, cin, insan şerrinden, yangından, zelzeleden ve eceli gelmemişse ani ölümden emin bir şekilde uyur.Çok güzel bir dinimiz var kıymetini bilelim.Ayrıca yatağa abdesti girsin arkadaşın..

7|1
    0|1
    • sağol öneriler için aynen aktaracağım arkadaşıma. ayrıca bu yazdıklarının çoğunu bilmiyorum teşekkürler :)

• evet doğru şeyler yazmışsınız. aslında her şeyin ilacı abdesttir. kiri su temizler, ateşi su söndürür.

Erkekler Ne Diyor 9

• Karabasanlar, kabuslar kadar yaygın değildir, daha çok 4 ila 12 yaş arasındaki çocuklarda başlar ve genellikle geçer. Yetişkinlerdeki karabasan, 20li yaşlarda başlar. Genç erkekler, genç kızlara nazaran daha fazla karabasan görürler ancak karabasandan etkilenen yetişkin erkek ve kadınların sayısı eşittir.

Karabasanların sebebi bilinmemektedir fakat stres, gerginlik ve çatışmayla alakalıdır. Uyurgezerlerin ya da ailesinde karabasan gören insanlar bulunan kişilerin karabasan görme ihtimali daha fazladır.

0|0
    0|0
  • bu birsey değilki yani karabasan bu baska bir sey aramayın bunda.. nas la felak okusun yatmadan önce içini ferahlatır zaten ondan sonrada gelmez..kesin demeyim ama en azından rahat uyur.:)

1|0
    0|0
  • hayatımda bir kere başıma geldi ve o gece yaşadıklarımı unutamıyorum,

kapkaranlık ve üstüne çökmüş bacaklarını bile hissedemediğim, bağırdığım ama duyuramadığım, resmen debelleşmişti benimle halbuki ben daha 10 yaşındayım benden ne istedi bilmiyorum, onun gittiğinde anne diye bağırışımın son 2 harfi olan ne kelimesini yüksek sesli bağırdığımı hissettim, o varken hissedemediğim bağırışımı duydum hemen annemin yanına gitmiştim. korkudan gece sabaha kadar uyuyamadım

0|0
    0|0
  • ya bu halk efsanesi. Halk arasında karabasan derler ,bilimsel açıklaması ise şu ;

Sırt üstü yattında kalp ciğerlerinin altında baskıda kalır, baskıda kalınca sıkışır, kalbin sıkışınca kabus görmeye başlarsın...

2|0
    0|1
  • şunuda ekleyim karabasan isimli şahsiyeti çocukluğumda görmüşlüğüm var. kendisi 30 cm boyunda bir ayağı topallayarak yürüyodu, yüzünü çok seçemedim. yatarken ayak ucumdaydı. bir kolu uzun bir kolu kısaydı.

0|0
    0|0
  • ölen bir yakınım boğazımı sıkmıştı ama öyle tekrarlamadı ..ama şu da var unutamıyorsun...

0|0
    1|0
    • naptıysan artık :D

• yok canım o beni çok severdi ben de onu :) nereye baksam onun yüzünü görüyordum sonra hepsi bir olup üzerime üzerime gelmeye başladı...neyse :)

• aslıdna rüya gördü arkadaşın ama o kadar gerçektiki gerçek sandı

0|0
    0|0
  • arada olur öyle.. bu arada neden gizli ?

0|0
    0|0
  • karabasan sevgilini basmış

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Daha önceden iki kere karabaan olayı yaşadım ama asla karabasan insanın boğazını sıkmıyor onun sadece üzerine yatıyor ve etkisiz kalmasını sağlıyor panikle kalkmak istiyorsun ama hiçbir yerin hareket etmiyor dilin bile uyuşmuş oluyor bende öyle olmuştu.Birde odanın içerisi buz gibi oluyor o anda.Ben bir kere yüzünü görebildim aynı kayalık gibiydi girintili çıkıntılıydı ve arapça kelimeler söylüyordu çok etkilenmiştim bu ilk kez başıma gelmişti.İkinci kez olacağı zaman hissettiğimde var gücümle kalkıp ayatel kürsiyi 3 kere okudum gitti bir dahada olmadı.Bu arkadaşının yaşadığı bence karabasan değil arkadaşım al karısı diyr adlandırdıkları bir varlık var oda olabilir cinde olabilir.

1|0
    0|0
    • Al karısı loğusalara gelir bildiğim kadarıyla.

• Ben bir tanıdığım vardı loğusa iken gelmiş üstelik al karısı uykudayken gelmezmiş.Al karısı sevdiğin insanların kılığına bile girermiş.

• çok fa<la söylenti var ve hepside biribirinden farklı.

• uyku felci diye bir aratsın google'da bence.

0|0
    0|0
  • benim arkadaşımda aynı durum vardı yurtta deli gibiydi gitmedikdikleri hoca kalmamış ama yine de peşini bırakmamış her neyse

0|0
    0|0
  • Karabaasandır diye düşünüyorum bnada olurdu kalkamazdım uyandığımda güç bela kalkmaya çalışırdım kemikleriim ağrırdı titrerdim , nas - felak surelerini okumadan yatmasın birde yattığı yerin temiliğine dikkat etsn keza tuvalet adabıda bu vakalarda önemli

0|0
    0|0
  • ya böyle şeyler anlatmayın ya zaten yalnız kalıyorum düşünmemeye çalış

0|0
    0|0
  • kan basıncının artmasından olan psikolojik bir durum..fazla yemekdende olur..yada o günki aşırı bunalıma sürükleyecek bi olay yaşadıysada olur..

0|0
    0|0
  • uyku felci diyorlar bu duruma

0|1
    0|0
  • bana da oldu bi kez.

0|1
    0|0
  • Resmen Karabasan gelmiş kankana.

0|0
    0|0
  • Karabasandır o. Anlatılanlara bakılırsa öyle görünüyor.

0|0
    0|0
  • uyku felci olabilir

0|0
    0|0
  • yok yaşamadım ama sanmıyorum kara basan değildir korkunç rüya görmüştür.

0|0
    0|0
  • bana da oldu 1 2 kere çok korkunç bişey :(

0|0
    0|0
Yükleniyor...