Okuyupta hiç unutamadığınız bir kitap var mı?

Kitap gün geçtikçe hayatımızdan çıkmaya başladı.Hele günümüzde yok denecek kadar azaldı.hangi kitapları okumaktan hoşlanırsınız?Okurmusunuz?

0|0
23|13

En İyi Erkek Görüşü

• Tutunamayanlar ( Oğuz Atay ),Eroin Güncesi ( Kanat Güner), Şeker Portakalı,Çoçukluğm (Maksim Gorki ),Suç ve Ceza (Dostoyevski ),Sokratın Savunması,Kristal Denizaltı (Ahmet Altan )hafızamdaki yerlerine kurulmuşlardır...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 23

• Aşk falcısı ve yüreğim seni çok sevdi , hiç unutmuyorum ne kötüydü , resmen işkenceydi benim için , pişman oldum ilk sayfasını açtığıma ...

Lakin ;

İskender / Elif Şafak

İçimizde Bir Yer / Ahmet Altan

En Uzun Gece / Ahmet Altan

Anayurt serisi ,devam edicem henüz bitmedi

Aşk / Elif Şafak

Şeytanın Müridi

Tarihçi ve daha bir dolu ...

1|0
    2|0
  • Kürk Mantolu Madonna

2|0
    0|0
  • İlk okuduğum kitaptı kendileri "Sofi'nin Dünyası". Yaşıtlarım resimli masal kitapları okurken ben felsefeye olan ilgimi konuşturuyordum. Posta kutusu, tuhaf mektuplar, aksiyon. 11 yaşındaki bebelac nelere kafa yoruyor, ah...

İlk göz ağrım, hala gizemini yitirmedi. Kütüphaneme giderim arada, kitabı elime alıp sararmış sayfalarına dokunurum. Her satırına anılarımı sıkıştırmışım, her kelime güncemde çizik bir tablo oluşturuyor. Nostalji, nostalji, nostalji.

Ve bıcırık Azra...

2|0
    1|0
  • Baya okurum , kitap aşktır bana göre.

Bin muhteşem güneş ve Cerrah kitabı hafızamdan hiç silinmedi herkese de tavsiye ederim.

2|0
    0|0
  • Çok kitap okuyorum.. Ama 5 yıl oldu Daisy miller okumuştum unutamadım nedense... Ayrıca Elif Şafak Aşk kitabı hayata bakış açımı değiştirmişti Unutamam bu yüzden..

3|0
    0|0

• hürrem

0|0
    1|0
  • Khaled Hosseini / Ucurtma Avcisi,

Zulfu Livaneli / Serenad,

Bir Cift Yurek / Marlo Morgan

1|0
    0|0
    • Bir çift yürek kırk defa okusam bıkmam.

• Halid Hüseyin demek istedik snaırım:D

filmini izledin mi uçurtma avcısının?

• @IntiharMavisi: Ayni durumdayim. O kitabin sıkıldıgım tek bi satiri olmamisti zaten, dönüp dönüp okusam da, beni de asla bıktırmaz o yuzden :)

@borsacı-marul: Hayatta orjinalleri tercih ederim, farkli bi dile uydurulmus ismini kullanmadim o yuzden :) Hayir filmini izlemedim, kitaptan dönüşüm filmleri izlemeyi tercih etmiyorum pek, yansitamiyorlar kitapla ayni etkileyiciligi cunku. Enazindan ben de yarattigi etki oyle :)

• Düşün Ve Başar,Hz.Aişe...bu kitaplar.

1|0
    0|0
  • kitap hiç okumam diye bilirdim ta ki bi kitapçıya girene kadar :D birsürü kitap aldm gerilim korku kitaplarını çok seviyorum kişisel gelişim cart curt nefret ediyorum.. korku oteli çok güzel

0|0
    0|0
  • zana muhsen annemi bir kez daha görebilsem hala unutamadım

0|0
    0|0
  • Eroin diye kitap var hepiniz okumuşsunuzdur ben o kitaptan çok etkilenmiştim neler yaptırabileceğini görmüştüm. Onun dışında lk okuduğum romn sokaklardan bir ali. Unutamam çok küçükkn okumuştum ama çok güzeldi

0|0
    0|0
  • idamlik genc

1|0
    0|0
  • Mein Kampf

1|0
    0|0
  • şeker portakalı :))))

2|0
    0|0
  • thomas harris sapık

grange kızılnehirler

1|0
    0|0
  • Tanrılar Okulu. bu harikaydı

Bir Çift Yürek.. yedikleri kertenkeleler çıkmıyor aklımdan)

Yalnızız

Bir Aşk Sayfası

Suç ve Ceza, unutulacak gibi değil zaten

0|0
    0|0
  • yüregım senı cok sevdı :)

2|0
    1|0
  • fareler ve insanlar ile seker portakali

1|0
    0|0
  • sefilleri okumuştum

1|0
    0|0
  • USA need a real president diye bir kitap vardi yazarini unuttum adam hakliydi

0|0
    0|0
  • ilkokuldayken onur çocuğunu okumuştum :) 1997 de babam almıştı :)

arada okuyorum hala

0|0
    0|0
  • Yeni zamanda okuduklarım aklımda.Eskilerini unuttum.

1|0
    1|0
    • Ta kendisi :)

• Afganistanda ki sığ yaşımı kadınların nasıl hiçbir konuda söz hakkı alamamasını , küçük yaşta evlendirilip resmen köle oluşunu anlatıyor. Tabi bazı yerlerinde gözyaşlarını tutamıyorsun tavsiye ederim sıkmıyor hiçbir şekilde.

• Celeste.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• ahmet altan ... aldatma ;)

2|0
    0|0
  • İlkokulda okuduğum "Kaşağı" adlı kitabı hiç unutmam. Ondan sonra da çok kitap okudum ama en aklımda kalan o kitap oldu.

2|0
    0|0
  • en son 4'ÜN KURALI'nı okudum ::::::::::::::.

0|0
    0|0
  • gazap üzümleri, suç ve ceza, karamazof kardeşler, da vinci şifresi, çanlar kimin için çalıyor, muhteşem gatsby, tutunamayanlar, çalıkuşu

0|0
    0|0
  • Sayfa tlamadan baştan sona okuduğum 3-5 tane var zaten, onlarda çok etkilemedi.Beyazıd Akman'ın, İstanbul'un fethini anlattığı, Dünyanın İlk Günü kitabı en iyisi diyebilirim.

1|0
    0|0
  • italyanca aşk başkadır - Maeve Binchy

1|0
    0|0
  • unutamadığım bi kitap yok böle bende iz bırakan bir kitap yok ama necip fazıl kısakürek in eskiden yayımlanmış olan büyük doğu dergilerini okuyorum hepsi birer ders niteliğinde harika bilgiler var ve geçmişteki siyasi tarihten ders almamı sağlıyor

0|0
    0|0
  • TOLSTOY- YÜŞBAŞININ KIZI

KEMAL TAHİR-KURT KANUNU

0|0
    0|0
  • Yusuf ziya arpacık - baş eğmediler.

Jean Christophe Grange - Kurtlar İmparatorluğu

0|0
    0|0
  • Yatmadan Önce Yüz Fırça Darbesi :)

0|0