Kapalı kızlar size bu soru

kapalı kızlar ya da onların arkadaşları lütfen sorun bi arkadaşınıza neden başınızı örtenken kafanızın arkası kocaman topuz falan yaparak deve hörgücü gibi bir hal alıyo o güzelim yüzünüzü tuhaf bi şekil aldırıyorsunuz BENCE abartmıyorum iğrenç duruyo hemde olması gereken öyle degil işte buradan bakın ama neden öyle yapıyorsunuz millet öyle yapıyo diye mi niye yani onun anlamıyorum link

0|0
5|4

En İyi Erkek Görüşü

• Konu gittikçe daha muhafazakarlaşıyor ama , çoğu kapalı kızın bunu candan istediği için değil , sadece çevresel etkiden yaptığını ama az bir grubun da tamamen kendi isteği ve iman anlayışı ile kapandığını görüyorum.

Kapanmak derken de, şeklin Kur'anda tarif edilmemiş olduğunu ve tek geçen yakın kelimenin " Ziynetlerinizi örtünüz" olduğu ve buna işaret ederek ziynet tanmının saç olduğu hükmü var. Ama aynı ayette sureninin devamında ayrıca der ki " ayaklarınızı yere vurarak ziynetlerinizin ses çıkarmasını engelleyin " . Eğer ziynet saç ise ayakları yere vurmak yada ses çıkması nasıl mümkün olur? Bu tamamen -- yaratılmış uygulama- dır. Zira kuranda ayrıca saç kelimesi 1 kere bile geçmemekte. Bu durumda haram ya da helal kavramı da kurandan gelmiyor ve böyle acayip görüntülere bürünmenin de anlam ve değeri kalmıyor, zira bu allahın değil , tefsir eden ve yeni bir iman anlayışı ile islamı yeniden yaratıp buna da kitap peygamber öyle dedi şeklinde yayan insanların emri .

Bu cevabımda , kendi istek seçim ve anlayışı ile saçını kapatan bayanları tenzih ederim , karşı olduğum bir konu değil bu , ancak böyle bir emir de yok ve olmayan emre biçim uyduranların da bunu maksatlı yaptığını , asıl sorunun ise bu insanların uydurmalarına inanan ve uygulayanların milyonları bulduğu gerçeği.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• kimse hoş olmamış bu deme cesareti gösteremiyor heralde ki genç kesimde böyle bir başörtüsü modeli hakim. hoşunu da geçtim sacma duruyor bana kalırsa, o arkadakı ıkıncı kafa görüntüsü için ozel süngerler filan satılıyor, sacı olmayan da onu takıyor kafasına sonra örtüyor ilgincc..

0|0
    0|0
  • Belime kadar geliyor o sacım örup sarkıtsam boynuma esar sal vs olarken rahatsız oluyorum.Abartılı bı topuzdan kacınıyorum arkada ıkıncı bı kafa gıbı cıkıntı olusturmak banada sacma gelıyor.Yalnız ne beklıyorsunuz nereye saklayalım o sacı ?(bu arada sıtede fazla kapalı oldugunu sanmıyorum soru sacma geldı o nedenle)

0|0
    0|0
    • sen varsın ya ben zaten o kapalı kızlarda cevap alsam sadece istedigimi almış olacagım onun için hiçte saçma değil

• Empatı kur bırazda bız o kadar sacı nereye saklayalım dıye dedım orgu olsa boynuna geldıgınde rahatsız oluyorsun esarp vs bagladıgında o nedenle dırek onu yazdım.

• tamam tamam anladım ben seni sorun yok

• Sağ ol,ben böyle yapmıyorum çok şükür ama...güzel bir noktaya değinmişsin.Allah razı olsun.

0|0
    0|0
  • gerçekten çok itici duruyor.

0|0
    0|0
  • Deve hörgücü topuzun yapılması sakıncalıdır , alimler bu şekilde açıklama yapmştr.

0|0
    0|0
    • evet biliyorum bide şu kızlar bilse

• O da yanlış..Kapanmak istemeyen birini kapatmak o kişiyi yanlışa,hatalara sürüklemeye sebep olur.

• pek sanmıyorum ne gibi hatalar olabilir ki? ama şunda hemfikiriz istemeyeni zorla kapatmak olmaz dinde zorlama yoktur

Erkekler Ne Diyor 3

• zaten o kızların coğu basına takar türbanı altına dar kot :D mini etek giyeninde gördüm ama sorsan biz kapalıyız :DDD

1|0
    0|0
    • :) evet bende öyle çok gördüm ya bir sürü çeşit çeşit ne hallere düşürüyorlar kendilerini

• ben türban takıpta daracık kot giyenleri anlamıyorum, ha o o şekil kiyinir şu şu şekil kiyinir kimse kimsenin giyimine garışamaz lakinki öyle degildir, ya örtün adam gibi yada altı kaval üstü şişane olmasın.O_o

0|0
    0|0
  • haklı ve yerinde bir eleştiri.bir kere çok çirkin duruyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor...