Arkadaşlar bilgisi olanlar lütfen cevaplasın..

ben kredi kartımı düzenli bir şekilde ödüyorum yani her ay yaptgım hrcamayı düzenli olarak ödüyorum.. bugün kart ile alışveriş yapmak istedim onay vermedi bende müşteri hizmetlerini aradım kartınız takibe alınmış dedi. hiç birşey anlamadım. sordugumda da bu konu hakkında bilgi veremediklerini sölediler yarın bankaya gidicem ama içime öküz oturdu resmen .. bu nedendir neden olur böle bi durum.. lütfen cevaplayın teşekkürler..

0|0
319

En İyi Erkek Görüşü

• Benimde başıma ona benzer birşey geldi.Provizyon vermiyoruz bu sorun için bankamıza gelin dedi.Bende sen bize gel dedim az dalgalı biçimde sinirlendim.Ne saçma bir iş.Amaçları o harcama yapcağımız yere güvensiz olmasıymış.Ya ben alışveriş sitelerinden en meşhuru olandan birşey alacakdım.Provizyon yetkisiz çıktı.Zaten güvenilir olmasa o sitede öyle insanlar milyarlarca ceza yiyor.Öyle bir olay zaten olamazdı.Tüketici insan kartını nereye kullancağını bilir.Limitleme işini bilemem.Bazen borç uçup gidebiliyor.Kredi Kart işinde limit olması iyidir ama.

Kısaca sizinkide provizyon vermemesi ve bunun anlamı ödeme yapacağınız yerin güvenlik bakımından iyi olup olmadığı bilinmemesidir.Takibe alınma demişsiniz ama ne dersem yanlış olabilir.Gene de bankaya gidin bence.

1|0
    0|0
    • sabahı bekliyorum hemen gidicem ya .. kötü bi durum acaip hissediyorum kendimi

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 18

• belkide küçük bir ihtimal ama kartınız kopyalanmış da olabilir, yaklaşık 2 hafta önce tanıdığım birinin başına geldi ve kartı bloke ettiler , kendisi de sizin gibi alışveriş sırasında öğrendi bunu. eğer bunun gibi bir olaysa dert etmeyin banka sizin bilginiz dışınızda yapılan harcamaları ve kredi kartından çekilen nakit paraları kuruşuna kadar ödüyor. bankalar bu durumu açığa vurmak istemiyor bulunduğum semtte bu olay birçok kişinin başına gelmiş daha sonradan duyduk bizde, kart kopyalama işlemini de bankanın önündeki bankamatikten yapmışlar.

0|0
    0|0
  • asgari tutar kadar ödeme yapıyordun değil mi

ayrıca ödemelerinde sıkıntı olsa takip olayından önce illaki arıyorlar mesaj atıyorlar sürekli uyarıyorlar bunları yaşamadıysan kesin bir yanlışlık olmuştur

1|0
    0|0
    • hayır asgari değil ödemedim hiç borcun tamamını bi kerede ödüyordum. yani sadece asgarisini ödeyip salladıgım olmadı.. aramadılar mesaj atmadılar.

• ögrendm ama hiç sorma ya can sıkıcı bi durum..

• sormak istiyorum ama sormuyorum:) çözülebilecek bir problemdir umarm...

• Bazen bankalar da hata yapabiliyor, bi arkadaşımın başına gelmişti, eşinin kredi kartı ödemesi gecikmişti takibe alınıp bankalararası kurulmuymuş neymiş oraya ödemenin yapıldığını bildirmemiş banka personeli, takip kalkmayınca kart bloke edilmiş ))) sonuç noldu?

2|0
    0|0
  • Büyük ihtimalle bir yanlışlık olmuştur ve eğer gerçekten yanlışlık yapmışlarsa cingar çıkar orada. Ben düzgün ödemelerimi yapıyorum da siz işinizi doğru yapmıyorsunuz, işte mağdur oldum da, rezil ettiniz benide gibi artık ne gelirse elinden. Bonus falan verebilirler bu hatadan dolayı :)

1|0
    0|0
    • zaten yanlışlık varsa bende bu söylediklerin gbi cümleler kesin kurarım :)

• takipe alınması için kartının asgarisini 3 ay üst üste ödememiş olman gerekyo,eğer takipe alındıysa ya bi yanlışlık vardır yada senin blmediğin bi şekilde kartın kullanılıyodur. internetten falan kartla alışwerş yaptıysan onlar kullanıyo olablrler.

1|0
    0|0
    • 3 ödemediğim falan olmadı.. hesap özetide mail adresime gelior yapılan harcamaları oradan görüyorum . yanlışlık olmuş olabilirmi?

• yok yok sabah olsun hemen bankadayım. içime öküz oturdu resmen .

• o kadar da dert etme kötü düşünürsen kötü olur :)

• takibe alınması pek hoş bi durum değil. illegal bişeyler olması lazım.

0|0
    0|0
  • Kredi kartı bilgilerini birisi ele geçirmiş olabilir bu yüzden banka da bloke etmiş olabilir kartı.Gidip en doğru bilgiyi şubeden alabilirsin.

0|0
    0|0
  • yav kardeşim gecenin bu saatinde sorduğun soruya bak ya allah canını almasın senin...:)))uykum geldi sorunu okurken

0|2
    0|0
    • k.bakma yoruldun ama ben zaten bilgisi olanlardan yardım istedm yormasaydın kendini keşkee..

• ilk defa duyuyom takibe alınması için illegal şeyler olması lazım sankilim

0|1
    0|1
  • Kötü şeyler getirmeyin aklınıza.Hesab hareketlerinden herşey farkedilir zaten.Merak etmeyin.Kart çalınmasından şüphe ediyorsanız bunun bir sürü Mağdurluk Hakları var bildiğim kadarıyla.Kuşkulandığınız için hep kötü olacağını hissediyorsunuz.

0|0
    0|0
    • ilk defa başıma böyle bişey geliyor o yüzden kötü hissediyorum..

• öle tabide kötü hissediyor insan :) umarım bişi yoktur

• Saatte olmuş 3 zaten.Dinlenseniz bence en azından uykuda rahat edersiniz. :)

• kart sızın ustunuzemı herhangı bır borcunuz yada odeme yapmadıgınız faturanız vergı borcunuz vs bısey varmı

0|0
    0|0
    • evet benm üstüme. borcum yok yani yaptıgım hacamayı hesap kesimi oldugu her ay ödüyorum aksattıgım bi durum da yok

• umarım öledir

• boyle durumlar yuzunden ınsan hangı bankayla calııcagına karar veremıyor sureklı bı sorun su kredı kartları bankalar zaten yasal tefeci

• Hangi banka ?

0|0
    0|0
    • benim 1 gün geciktiginde bile böyle oluyor cok önemli bisey oldugunu sanmıyorum bide zamanında ödedim diyosun baska biri tarafından harcama yapıldıysada zaten hepsi cıkıyor

• bişi yoktur

0|0
    0|0
  • fbi peşinde.

0|1
    0|1
  • Erkek arkadaşın varsa kulalnıyor olabilir.

0|0
    0|0
  • ne sorun varsa hallaet ve kredi kartını hayatından sil

0|0
    0|1
  • sistematik bir hatadan kaynaklanabilir.

0|0
    0|0
  • İsim benzerliği nedeniyle olmuş olabilir,bankaya gidince sorun çözülür

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• ilginç ödeme yapmasan bir şekilde bilgi gelir sana ararlar vs

0|0
    0|1
    • hesap özeti maşl adresime her ay gelior bende düzenli olarak ödüyorum.

• harcamalarını tekrar bak dekontta ki detayları incele belki de karışıklık olmuştur

• aynısı arkadşmnda başına gelmişti asgari borcu ödediği için kartı takibe alınmıştı

0|0
    0|0
    • asgari borcunu ödediği için derken ?

• evet anladım ama ben borcumu ödüyrum asgarisini ödeyip atlatmıyorum. sonra ne oldu arkadaşınızın durumu

• sonra tüm borcunu kapadı halletti ama bu kötü bişey değildir sanmıyorum bişey çıkmaz

• Kartınızın takibe alınmış olması 2 açıdan kötü.Birincisi Merkez Bankası kayıtlarına hakkınızda olumsuz kayıt düşülmüş oluyor.İkincisi normal kart faizinin üzerinde faiz tahakkuk ettiriyorlar.Size tebligat yapılır, banka dosyanızı avukatına gönderir...Avukat sizi arar icra takibine başlayacağını bildirir.Bu aşamadan önce yani dosyanız avukata gitmeden bankanızla anlaşabilirseniz anlaşmanızı tavsiye ederim.Avukata gittiğinde borcunuza avukatlık ücretleri ve icraya giderse icra harçları vs.. fazlasıyla eklenecektir.Yani kısaca 100 Tl'lik borç karşınıza 300 Tl olarak çıkabilecektir. İcra aşamasında kartınızın garantör'ü,kefil'i araştırılır ve gerekirse müteselsil kefil (ortak sorumluluk) olarak bu kişilere de borcunuzun ödenmesi ile ilgili tebligat yapılı.

Ama sen borcum yok diyorsan belki eskiden unuttuğun bir borcun veya bir yanlışlık olabilr, hiç kartını kaybettiğin oldu mu? senin adına bir başkası kullanmışta olabilir.

1|1
    0|0
    • hayır kaybetmedim.. bilgi verdiğiniz için teşekkürler

Yükleniyor...