Futbol terimlerini biliyorum ama...

mesela asist, kornel, rövaşata vs futbol terimlerini yazar mısınız özellikle erkekler futbolla ilgilenmek istiyorum ama önce terimlerini öğrenmem gerektiğine inandım mesela gol atılınca kornel mi ne oluyo bazen hakemler golü saymıyo hangi durumlarda bu anlatın bana futbolu biliyorum ama hepsini değil

0|0
6|16

En İyi Erkek Görüşü

• 3 Korner 1 penaltı oluyor

Gol atan kaleye geçiyor

4|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Kaçıııııın

4|0
    0|0
  • gol atıldıgında sayılmamasının en buyuk sebebı ofsayt olmasıdır ama lütfen ama lütfen ofsaytı sorma destan yazmak zorunda bırakma bızı :D kornel degıl korner fulbolcu kendı kalesının oldugu bölgede kale arkasına ya da yanlarına dogru çizgı boyunca topu dışarı atarsa korner olur topu herhangı bır fulbolcu sahanın yanlarından dışarı dogru atarsa taç olur / bu kadarını anca aklında tutarsın daha fazlası kafanı karıstırır :D

1|0
    0|0
    • taç bunu biliyodum tamam korner :D

• bak hiç bır erkege ofsaytı sorma senden uzaklaşmasını ıstemıyorsan google dan ofsayt yaz vıdeoları ızle daha kolay anlarsın :D

• Wikipedia ya yazsan daha doğru ve hızlı sonuç alırsın diye düşünüyorum.Kornel değil korner ayrıca:D

2|0
    0|0
  • otur evince yemek yap cocuk dogur sanane futboldan bizim pantolonları giyiyosunuz ses cıkarmadık bari futbolumuza karısmayyın:)))

3|0
    0|0
  • sor söyleyelim. mesela önce şöyle başlayayım. kornel değil korner olacak. yani köşe atışı anlamına geliyor.lütfen küstahlık olarak niteleme senin öğrenmen için söyledim.öğrenmek istediğini yine sor bana sana yardımcı olamaya çalışırım.

1|0
    0|0
    • estağfurullah ne küstahlığı aklına gelen başka varsa sen söyle tm bilmiyorum çünkü

• mesela ofsayt top pas olarak oyuncuya atıldığı anda pas alan oyuncunun kaleye rakip takım oyuncularından ve toptan daha yakın olması durumudur.

• Asist : Golü atan adama en son pas verme işi

Korner : Eğer top, oyun alanı dışına kendi kale cizgisinden bir oyuncudan çıkarsa korner olur.

Rövaşata : Havada ters bir şekilde topa vurmak. link

1|0
    0|0
  • beşlikk olayı

1|0
    0|0
  • öncelikle kornel değil korner

2|0
    0|0
  • ilk öne terimleri alma.maç izleeeeeee.hepsini anlarsın.neyin ne olduğunu...

2|0
    0|0
    • bilmeden izleyince anlamıyorum belki..

• görerek uygulamalı gibisinden daha basit olucaktır öğrenmen.bence...

• neden? kimi etkilemeye çalışacaksın? kim bu şanslı enişte?

1|0
    0|0
    • ahahahh genel kültür için yok yani enişte falan (:

• kornel diil korner bi kere.. adı üstünde (corner-köşe) :-))

2|0
    0|0
  • Ben hiçbirini bilmyiomuşum lan şimdi farkettim. Bi Gol var bildiğim.

1|0
    0|0
  • topu ben kendi kalemin arkasına atarsam korner olur rakip atarsa aut olur
    ben adama pas veririm gol atarsa asist olur
    topa havada yapılan ters dönerek vuruşa rövaşeta denir
    topu yandan dışarı atarsam rakip taç kullanır
    ofsayt ya da faul olursa hakem golü saymaz
    sen bu gidişle futbolu biraz zor öğrenirsin :D

0|0
    0|0
  • kızların futbola olan bu yakın ilgisini anlayabilmiş değilim özellikle yeni jenerasyonda bu böylee

1|0
    0|0
  • ofsayt penaltı korner tac vole roveseta falan filan :)

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Futbolu biliyorum demişsin ama daha "korner"ın yazılımını bile bilmiyorsun be bacım :( Sen en iyisi bırak bu işi bak. Neyse olsun yine de tek bi şey söyleyeyim golün sayılmadığı durumlarda Ofsayt oluyor.

Ofsaytı sorma intihar ederim. Onu bilmen lazım kesin.

1|0
    0|1
  • asist demek gol atmak için verilen pastır.senin pas verdiğin futbolcu gol atarsa asist yapmış olursun.korner, rakip takımın hucümünda diğer takımların oyuncularının topu, kalenin parelelinde dışarı vurmasıdır, korner ingilizce köşe demektir yani köşe vuruşu oluyor.rövaşata ise budur link başka öğrenmek istediğin.ofsaytı anlatmaya türkçem yetmiyo :(

1|0
    0|0
  • ofsaytı anla önce diğerlerini çabucak anlarsın dicemde gol olunca kornermi oluyor diyen biri ofsaytı nasıl anlar bilemiyorum :)

1|0
    0|0
  • Bilmediğin çok belli kornel ne ya :) Yaz google öğren gel gözünü seviym..

1|0
    0|0
  • tffye gir,kurallar yazıyor

1|0
    0|0
  • rövesata, ofsayt, penalti, korner, frikik, taç, gol, asist, ceza sahasi, kale vurusu, defans-orta saha-forvet

0|0
    0|0
Yükleniyor...