Binaların yanması sizce tesadüf mü?

Galatasaray Üniversitesi, Haydarpaşa Garı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gaziosmanpaşa İlköğretim okulu..Bunların boğaz yakınında bulunması tesadüf mü?

Gaziosmanpaşa İÖO, yerine otopark ve otel yapıldı.

Haydarpaşa Garının oraya gökdelen yapılacak..

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yerine otel yapılacağı konuşuluyor..

Sıradaki kurban GSÜ..

Buralarda çıkan yangınlar ve yerlerine yapılan binalar hakkında ne düşünüyorsunuz?

0|0
18|31

En İyi Erkek Görüşü

• Amerikan mafya lideri Al Capone'un bi' sözü vardır. "Bir adamı sabah gördüğümde tesadüf olarak kabul ederim, öğlen aynı adamı bir daha görürsem kuşkulanırım. Akşam karşılaştığımızda tereddütsüz silahımı çekip vururum. Tesadüflere inanmam." diye. Şu yazıdan sonra aynı soruyu sana soruyorum. Sence?

7|1
    2|3
    • Yazdım bu sözü..

• Bunu Polat Alemdar'da soylemıstı :)

Kızlar Ne Diyor 18

• bu şerfsizleri parayla mı gömecekler acaba ?

1|0
    0|0
  • değil bence bunların altında birileri var muhakkak

0|1
    0|0
  • BU tür binalara genellikle yenilemek veya ticaret için kullanmak için müracaat ediliyor kabul edilmediği zamanlarda nedense hep yangın çıkıyor :)

Yer olarak muhtşeem bir yerde Universite olarak anlasılan çok para getırmıyor daha cok para getırmesı ıcın bırseyler dusunulmus olmalı .

Yenıden üniversite olarak acılsa bile içinde ciddi anlamda değişiklikler yapılacaktır .

0|0
    0|0
  • birilerinin oralarda amacı var. sebebp bu tabiki. tesadüf değil elbette bunların hiçbiri. başka türlü emellerine ulaşamıyorlar, en yasal, en doğal görünen yolu seçiyorlar.

0|0
    0|0
  • Sırada Safranbolu var bence şimdi oturmuş B,C planlarını bile konuşuyorlardır.Şaşırmayın derim.

1|1
    0|1
  • Hayır değil tabii ki bunlar tesadüf. Yangınlar çıkarılmadan önce badem bıyıklı müteahhitler ile anlaşmalar yapılmıştır.

1|2
    0|1
  • Kasıtlı olduğunu düşünenlerdenim

2|1
    0|1
  • İyi bir bakış açısı

2|0
    0|1
  • İlk haberi duyduğum da şimdi plan neresi kimi nereyi hangi eski binayı hangi pisliklerini ortadan kaldıracaklar diye düşünmüştüm

0|0
    0|0
  • Biri de hayrına bizim fakülteyi yaksa.

1|0
    3|3
  • yarine otel yaparlar o zaman anlarız tesadüf olmadığını

0|0
    0|0
  • Hiçbir şey düşünmüyorum...

0|0
    4|6
  • tabi ki değil.sıradakileri bekliyorum

0|0
    0|0
  • İşlerine ne geliyosa o .

0|0
    0|0
  • Ee otel için gayet uygun işte

0|0
    1|0
    • Yanan binalar tarihi eser

• Tarihi eserler değer veren kim tabi ki bilerek yakılıyor oteller alış veriş merkezleri para getiriyor onların için herşey para

• :)aaaa ne kadar kötü niyetlisiniz:) halbuki türkiyede özellikle son 10 yılda dinimizi alet ederek oy toplamadan koyun halkı sömürmemiş, ülkenin her zenginliğini yabancılara satmamış, amerikadan izn almadan iş yapmış, demokrasiyi tren yapıp istediği yerde inmemiş, Atatürk'ü, milli servetleri, ulusal bayramları el üstünde her fırsatta tutmuş, vergileri düşürmüş dış borcu 5 katına çıkarmamış bir hükümet yönetimindeyiz, biliyosun asla asla yandaşlar gözetilmemiş hakka hizmet halka hizmet felsefesiyle cebini asla doldurmamış çocuğuna küçükcük oyuncak gemicikler almış bir başbakan iktidarında, siz ne hakla hangi kötü niyetle bu güzide binaların kundaklandığını mı ima ediyorsunuz. size hiç yakıştıramadım:) lütfen sizi site yönetimine şikayet ediciim bu kadar fitnelik olmaz ama aaaa...

2|5
    0|2
  • Bunu bilmeyecek ne var,birilerine peşkeş çekilecek.Yanmadan kanunen hiçbirşey yapaamazlar çünkü sit alanı oralar.Oralar yandıktan sonra orda ancak devlet tasarrufta bulunabilir.Yani mevcut iktidar.Bilmem anlatabildim mi? Üzgünüm daha açık yazamıyorum

3|3
    0|1
  • Tesadüf olmaya da bilir.

1|2
    1|0

Erkekler Ne Diyor 30

• gereksiz devlet adamlarından, kurumlardan kimse demiyor mu

burası tarihi eser ayrıca ahşap, her şekilde yangına hazırlıklı hale getirmeliyiz.

bunun öncesi bu eseleri koruyan gereksiz insanlar neden önlem almamış

altında bir oyun yoksa bile ne sebeple olursa olsun çok öncesi önlem alınmamasıda ayrı bir konu.

yazık cidden.

0|1
    0|0
  • evet tesadüf alışveriş merkezi ve otel inşaati için büyük tesadüf. Dilimizde kelepçe gözlerimizde mil, ayaklarımızdaki prangalar, ellerimizdeki kelepçeler kadar tesadüf. Şimdi bana burada saldıracak olan yandaşlar kadar tesadüf...

0|2
    0|0
  • kentsel dönüşüm nasıl olucak yoksa...

0|1
    0|0
  • yeni haberlerde izledim.şehir içindeki ordu evleride satılacakmış rantı yüksek olduğu için.ekonomi böyle iyi gidiyor heralde.üretim yok paso satış

0|1
    0|0
  • ben kabataş erkek lisesi meznuyum gs ünv binasının hemen yanında...bunlar tarihi binalar ama malesef oralarda göz koydular yıllarca kabataş erkek lisesiyle uğraştılar burada okul olmaz artık bu kadar değerli bir yer başka şekillerde kullanılmalı diye... özellikle hıncal uluç çok yazı yazdı bu konu hakkında...bunlar herşeyi para görüyorlar yıkın yakın otel yapın alışveriş merkezi yapın...yapın yapında kardeşim sizin o çirkin yapılarınız o tarihi binalar kadar güzelmi gelecekteki çocucukar o tarihi binalarda görecekler hissedecekler ecdatlarını...

0|0
    0|0
  • bence de kasıtlı yapıldı

0|1
    0|0
  • var bu işin içinde birşeyler var.

0|1
    0|0
  • Adana'da da birzamanlar tarihi adana evlerinin bulunduğu tepebağ mahallesinde sürekli evler yanardı ve her yanan evin yerine otopark yapılırdı. Çok ev yaktılar bu rant için. Tesadüf olduğunu sanmıyorum.

0|1
    0|0
  • Hepsi Birer Planlı Stratejik Devletin Kendi Kendine Yapmış Olduğu Tüh Kim Yaptı Deyip Demeden Önce Emri Weren Makamlarııdır..

Ben Kocaeli(İzmit) Te Yaşıyorum Buralıyım Doğma Büyüme Koskoca Bir Dağ'ı Yaktılar Adam Satmadı Sonra Bir Yaz Gününde Yarısı Yandı 1 Sene Sonra Oraya Gökdelenler Yapılmaya Başlandı Konutlar Yapıldı

0|0
    0|0
  • Tesadüf olmayabilir bilemiyorum lakin özellikle ismet inönüyle başlayıp günümüze kadar devam ediyor tarihi eser düşmanlığı ülke genelinde sabotaja uğrayanların listesi yapılsa küçük bir ülke kurulur

0|0
    0|0
  • Yangın diye yazılır, Rant diye okunur...

0|1
    0|0
  • Allah islah etsin rant sağlamaya çalışan düşünceyi

0|1
    0|0
  • Amerikanın oyunları bunlar...

0|0
    0|1
  • Güzel bir konuya parmak basmışsın birader. Ona bakarsan İzmir'deki arazilerdeki ormanların yanmasındada ( yakılması ) bir şaibe yokmu sence?

0|0
    0|0
  • mantıken bakarsak banada işin altında bişi var gibi geldi ama yıkıp mütayite vercekler satcaklar desek onuda yapmıyolar yakmaktaki amaçları ne olabilir ki ?

0|0
    0|0
    • Açıklamayı okumadım galiba, otopark ve otel yapıyorlar..

• Gaziosmanpaşa'nın çatısı yanmıştı..

• yakıp yıkmak kötü bişi sahtekarlık... ama sonuçta bu yerlerde sonsuza kadar böle kalamaz insanların ihtiyaçları dogrultusunda yer açılması lazım çook önemli yapılar kalsa yeter bnce...o zman hç bi yere bişi yapamazsın istanbulda her yeri tarih

• biri vermiş odunu vermiş benzini :D

0|0
    0|0
  • Yazık ya herkesin gözünü para bürümüş.Lanet olsun şu kapitalist sisteme.Camiye haviz geliyor ya elektrik borcu var diye.Cami ya ibadet haneye haciz geliyo .Yok Artık Yazık ya para para para bu nedir ya ?

0|0
    1|1
  • Çünkü hepsi ahşap.Üstelik bizde de ata yadigarlarına saygı neredeyse sıfır.Böyle olunca Topkapı Sarayı bile iyi ayakta kalıyor.

0|0
    0|0
  • Aynı seyi ben de düsündüm ve bence degil

0|1
    0|0
  • tesadüf deeeel kasıtlı yapılan bişey

0|0
    0|0
  • sadece boyle bakarsak daha yanan cok tarihi yapılarımız kayıp olacak..

0|0
    0|0
  • tesadüfe inanan inanmayandır.

0|0
    0|0
  • ben severim böyle komplo teorilerin, ortada büyük rantlar da var nihayetinde

1|0
    0|1
  • Fırtına öncesi sessizlik bu daha büyük şeyler olucak...

0|0
    0|0
  • Ranttan başka ne düşünülebilir ki .

0|0
    0|0
  • Yakın zamanda ihalade albayraklar olur :)

0|0
    0|0
  • bu olaylarda bi rant meselesi var bence lokasyonu güzel yerlerdeki tarihi binalar yanıyor hep

0|0
    0|0
  • Bu devlette hersey mümkün, olmaz demeyin.

0|0
    0|0
  • Bunu sokaktaki simitçi de biliyor ne amaçla olduğunu biri simitçi biri de beleşçi aradaki fark bu !

0|0
    0|0
  • tesadüf üstelik 6Sü nün yanması iyi oldu bahçesinde fransız bayrağı tasıyan bir lisenin devamı bu ülkenin temelinin altına dinamit koyan kesimi yetiştiren aşşağılık fransız uşaklarına az bile

0|0
    4|3
Yükleniyor...