Babamın davranışlarından biri....

ben sosyalfobi tedavisi gördüm halada bitmiş değil.neyse bunu geçelim.ben misafirlere çay vecektim girdim onlara verdim misafirlerde bi amcayla bi teyze.sonra döndüm babama vermeye babam yakamı göstererek hızlı bi hareketle hırkamın fermuarını yukarı çekti.hani önümde o kadar açık değildi gögüslerim gözükmüyodu.sesizce napıyosun dedim ordan hızlıca çıktım.kesin misafirlerde farketmiştir.ben mi abartıyorum babamın bu davranışı dogrumu,?beni bu şekilde renjide edici davranışları hep moralimi bozmuştur.eskiden beri mesela ben küçükken hepsi grubundaki kızların giyinişine küpelerine filan bakardım.bi misafirliğe gidelim anlatırdı bi baktım kızların küpelerine kadar inceliyo diye.gerek var mı böyle şeyler yapmasına...?

0|0
11|9

En İyi Erkek Görüşü

• Belki baban kendince gördüklerini hayattan öğrendiklerini yapıyor evet sen haklısın daha ılımlı davranması gerekirdi belki gerçekten eğildiğin için göğüslerin görünmüyordu ama o an bir misafirin bakışını baban yakaladıysa onun sinirini bozmuş olabilir babalar kızlarına düşkündürler belli etmeseler bile. korumak amaçlı yapmış yanlış yerde yanlış şekilde davranmış sen kusuruna bakma yoksa uzar gider. bazen babalardan büyük davranmak gerekir. Sırf büyümek için affetiğim insanlar var hayatımda...

0|0
    0|0
    • onu ne kadar çokk affettiğimi kusurlarını kapattığımı bilsen.

• hepsini yapmak istiorum :)) arkadaşım yok burda inş.tatilde yapabilirm :))

• Yaparsın toparlanırsın hadi bakalım bol şans

Erkekler Ne Diyor 8

• Aile icinde olur böyle şeyler cok fazla uzatmamalısın

0|0
    0|0
    • olur hı kaç kere olur.uzatmıyorum da bu kadar basit geçiştiremycem artık.renjide oldunuz mu babanız tarafından

• 2 yıllıktan bahsetmiyroum su anda calışmıyorsun sanırım?

bu da onlisanstan kaynaklı.onlisans bitti artık. Yalan ettiler o diplomayı

4 yıllıktan bahsediyorum. Ve eger calışıyorsan da ekonomini bilemiyorum tek eve gayet de cıkabilirsin.

• konumuz okula gidip gitmemekti yani ayrı kalmaktı 4 yıllık ne alaka şimdi.onada gitcem hadi için rahatlasın bari

• herseyın bı yerı bı zamanı var , yanlıs yapmıs .

3|0
    0|1
  • şimdi ben gerek yok desem baban beni mi dinliycek :)

0|0
    2|0
    • ya davranışlarını sorguluyorum ben burda.sen bişey deme en iiisi tamam

• 20 yaşındaym.doğru sen 19 yaşındaymışsın pek anlamazsın hele bi de erkeksn sen sus en iisi

• gizli olduğun için 18 misin 20 misin bilemem. Ve neyden anlamam ?

• Benim pederde beni ve 2 kardeşimi başkalarının yanında rencide etmeyi sever ama alıştık artık. Boşver sende fazla takma yani.

0|0
    0|0
    • alış alış...tabi

• Aslında tedavi görüyorum diyorsun. En iyi cevabı doktorun verir bence.

• doktorum yok gitmiorum artık

• baban seni hasta etmiş

0|0
    0|0
  • Üzüldüm senin adına baban hatalı gerçekten ama o bir baba onuda anlamak lazım

0|0
    0|0
  • Her baba kızının ıyılığını ıster bence sen babana şu an kızıyorsun ama ilerde hak verecegıne eminim

0|0
    0|0
    • ya yaşlı amca neyine hak vercem asla vermem ve çocuguma yapmam

• evet bomboşşşş

• Kolay gelsın bol şans

• çocuk 5yaşında benim babam en iyisini bilir demiş

15 yaşına gelince babam bilir ama bende bilirim 25 yaşında babam b*k bilir ben bilirim

45 yaşında babam sağ olsaydıda ona sorsaydım sen kaç yaşındasın acaba

0|0
    0|0
    • 20 yaşındayımda alakası yok bununla bence.doğru olsa doğru derdim.hem sevmiyorum davranmasın bana böyle

• iyi birisi olduğuna eminim ozaman ne diyeim babanın ellerinden öptüm kandili mubarek olsun Allah sanada beğeneceğin bi baba versin

• baba istemiorum ben.baba kavramını bile sevmiorum.saol seninde mübarek olsun

Kızlar Ne Diyor 11

• bazı insanlar böyledir; başkalarını eleştirerek bakın ne kadar akıllı, ne kadar güngörmüş biriyim mesajı vermek ister. baban da ona karşı çıkamayacak birini, yani seni bulmuş. hiç aldırmamanı tavsiye ederim. çünkü değiştiremezsin; kavga etsen, kendini paralasan da olmaz. onun bu zavallı huyunu sen biliyorsun; ona sadece tebessüm edip uzaklaşmalısın böyle bir durumda.

1|0
    0|0
  • bizde de var aynı durum sanki eve misafir gelen senelerdir tanıdığımız insanlar değilde bir sapık ya da biz teşhirci gibi giyiniyoruz. sinir bozucu bi davranış keşke herkesin içinde yapmasaydı ama babaların tavrı bu korumacılığı fazla abartıyorlar sanırım.

0|0
    0|0
    • ne zaman napcağı belli olmuo.kalıyorum öyle şokta.gerçi babamdan bekliyceğim bi davranış hep yapıyo böyle şeyler.

• aynı durum. aynı dertten muzdaribiz

• bi kendi evime çıksam fazla gelmycem yanına zaten

• bunlarda bişey yokta sende zaten sosyal fobi rahatsızlığı olduğu için önemli görüyosun bu tip davranışları . bende de sosyal fobi var benim de tam tamamlanmış değil tedavim .bende senin gibi takıntılıydım fakat şu an biraz daha iyiyim her geçen gün de daha iyi olacak . zamanla aşarsın bunları . baban da tabi herkesin içinde yapmasa böyle şeyler iyi olur

0|0
    0|0
    • iyi değil çok iyi olur.hayır o kdar takmıyorumda.hem misafirler için renjide edici hem benim için.

• Benim babam da çok takılırldı kıyafetlerime ilk kız çocuğu sen isen yetişme çağlarında babalarda bazen bu tip hareketler olabiliyor. Amaçları kesinlikle rencide etmek değil. Bir kızları olduğunu ve bir gün kendilerinin annenizi alıp götürdüğü gibi sizi de alıp götüreceğini düşünmeleridir :) Bir baban olduğu ve seni bu kadar önemsediği için mutlu olmalısın :)

1|0
    0|0
    • amcamı alıp götürcek.başkasının yyanına taytla bile çıktıgım oldu bu adamdan daha genç.

• Ben bunu söylemek istemedim tatlım ne demek istediğimi anlamaya çalış lütfen.

• ben babamı sevsem evlnmek istycegm erkek profalande göreblsem belki mutlu olurdum ama içimde ona karşı babam işte demekten başkaa bişey olmuo

• Kız çocuğu işte , aile üzerine düşer ; hele ki muhafazakar iseler ...

0|0
    0|0
    • annem değil babam.hadi üzerime düştü toplum içinde düşmesin.

• yargılamak bana düşmez, aile sorunuz , toplum içinde yanlış bence de , daha önceden bunların çözülmesi gerekirdi..

• yok 45 yaşına gelmiş yok

• Babanla konuş kimse yokken egitsin . Herkesin içinde olmaz böyle şeyler

0|0
    0|0
    • kafası almaz onun keşke alsa

• uzuldum baba sonucta kabullenmek zorundasın tbi

0|0
    0|0
  • tabıkı yok bencede bıraz abartıyor baban ve senı gercekten rencıde etmış olmalı

0|0
    0|0
    • evet içime sürekli yaralar açıyo yaptıkları.ufak ufak ama çoğalıyo.kimiside büyük.

• demkkı annede aynı seklde kotu davranyo:(

• ne ii bi eş ne de ii bi baba anlıycağın.ii bi yönü varsa işine gitmeesi alkol sigara kullanmaması.

• hayır çok yanlış bir davranış benim babamda ben böyle şeyler yapardı önceden ama tabi öyle eliyle düzeltmezdi söylerdi mesela belim göbeğim açılsın rahatsız olurdu bende giydiğim kıyafetle bir türlü rahat edemezdim bence baban neden öyle biliyormusun çünkü ailesi kapalı (anne baba kardeşler) öyle görmüş çevresinde fazla açık giyinen kimse olmamış mesela başka biri olsa senin gibi giyinen baban o bayana alıcı gözüyle bakacak içinden neler geçecek Allah bilir şimdi o da senin için başkaları bunları düşünsün istemiyor yetiştiği çevreden kaynaklanıyor mesela şöyle de düşünebilirsin Antalya da mini etek giydiğinde İstanbul daki kadar dikkat çekmezsin çünkü orada insanlar zaten sıcaktan bunaldıkları için açık giyiniyorlar ama buradaki erkeklerin çoğu mini etekli bi kız gördü mü peşine takılıyor tabi semtten semte de değişir yine de babaların bu tür müdahelelerini yanlış buluyorum illa birisi müdahele edecekse bu kişi anne olmalıdır

0|0
    0|0
    • ya üstüm başım açık girmedimki içeri.girsem gam yemiycem özellikle hırka giyip gittim.yoo babam açık insanların içindeymiş.halaları filan kokoş kokoş annesi dansözlk bile yapmış.

• malesef hayatta hiç anlayamadığım kötü bir alışkanlık

• benmde.ah ahh

• benimde annem yapar boyle seyler, babama bukadar yakin degilim. ama bende sinir oluyorum birinin yaninda birsey dedilermi, birseyimi duzeltmeye calistilarmi.

sen kac yasindasin, merak ettim sadece?

yestirsilme tarzlarindan geliyor bu hareketleri, yani onlarin kendince dogrulari oyle davranmalari. istiyorsan konus derim hoslanmadigini soyle derim, ama bilmiyorum, yapilabilirmi.

0|0
    0|0
    • hayır annem çok sinirlendi yine bu yaptıgına.ama babam gereksiz davranışlarından birini sergilemkte geri kalmadı.çok sinirleniyorum ya.yaşım 20.babam bende yakın değilim zaten o da ayrı bi gıcık ediyo nefret ediyorum hatta.

• yok çocuk gibi benim babam ama tam çocuk işte.gereksz bir sürü davranış

• ikimizde basak burcuymusuz, kendimden bilirim cok kirilganiz, ve sessiz kaliriz. buda bi etken galiba. insallah duzelir herseyk, sabir (:

• namahreme dikaat etmek gerekir , doğru olanı yapıyor...

1|1
    2|1
    • he yani toplumun içinde reezil etmek gerekiyo öylemi böyle namahrem olmaz olsun.

• hastaym babamdaki dıkıntılardanda kurtulamıorm:S

• Çok sıkıyor anlaşılan , sizin için ama anlayışla karşılayın

Yükleniyor...