Nazara inanır mısınız?

Nazara inanırmısınız ve değdiğindeki tepkileriniz rahatsızlıklarınız ne türde duygularınız ne oluyor.?

(Bana çok nazar değiyor bu yüzden sordum inandığım için)

Güncellemeler:
Az önce Hacı anneannem bana okudu şuan da kuran okuyor.

pc masasında okunmuş suyum vardır. her gün 1 bardak içerim

Şuan emin oldum annemannem okuduğunda hiç birşeyim kalmıyor.

ALLAH başımızdan eksik etmesin dedelerimizi ve anneannelerimizi :)

(Özür dilerim güncelleyip rahatsız ettiğim için)

0|0
33|25

En İyi Kız Görüşü

• ayet isteyenlere

Rabbi onu seçip iyilerden kıldı. Doğrusu inkâr edenler, zikri (Kur'an-ı) işittikleri vakit nerdeyse gözleri ile seni yıkıp devireceklerdi. Bir de durmuşlar, o herhalde bir delidir, diyorlardı" (Kalem, 50, 51) âyetinde geçen "gözleriyle seni yıkıp devireceklerdi" sözünü "nazar" ile tefsir edilmiştir. (Elmalılı M.Hamdi Yazır)

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 32

• nazara inanırım ve başıma geldi.ilk önce nazarın bilimsel olarak açıklaması ; gözden çıkan kötü ışınlar(mecaz anlamda değl) o ışığın gittiği yeri kötüleştirebiliyormuş bir nevi beyin gücü.

kur an ı kerimde de geçiyor. benim başıma gelenler ;

küçkken ben çok büyükmüşüm görenler ikiz sanıyormuş ben annemin karnında boğuluyormuşum annemde boğuluyor gibi oluyormuş sonra ninemiz bir hocaya götürmüş ve sen nazara gelmişsin diyip okuyup üflemiş o an annem ve ben rahatlamışım.

ilk okulda yüzüümü çok övüyorlardı sonra 2 3 güne kalmaz yüzümde siilller çıkmaya başladı ne yptıysak geçmedi en son hocada aldık soluğu ve 1 haftaya geçti sillerim

benim çevremdeki çoğu kişinin dişleri bozuk tel taktıracaklardı benim dişim de allah a şükür bozuk değldir bembeyaz çok dikkat ederim tartar bile yoktur dişlerimde ama arkadaşlar of senin dişlerin şöyle böyle diye diye 1-2 haftaya dişimde çürük oluştu. yani ben nazaaraaa aşırı derece de inanan bir insanım ve nazarın da batıl bir inanç olduğunu düşünmüyorum kur an da nazarın gerçkliği geçmektedir.

1|1
    0|0
  • amin. evet inanıyorum ya başım çatlıyor nazar olduğumda okuduklarında geçiyor. benimde nazaarım değer çok dikkatli bakarsam bişey geçirirsem içimden lisede kenafir gözlü derlerdi :D =/

0|1
    0|0
  • Allah kem gözlerden korusun. Peygamberimiz bile söylemiş: Nazar Deveyi tencereye, insanı mezara sokar diye. Mezarda yatanların çoğu nazardan gidenlerdir diye okumuştum. Silah gibi resmen, görünmez silah... Bol bol felak nas fatiha okumalı... İnsanın kendine bile nazarı değiyor. Çok dikkat etmeliyiz bence, insanın hayatı alt üst olup, işi gücü bozulabiliyor nazardan..

0|1
    0|0
  • Çok nazar edyolla bağa bi okuyuversene üfürüğüne kuvvet

0|2
    0|0
  • Bilmem , karar veremedim şimdi bak gördün mü ?

0|1
    0|0
  • Nazar gerçektir. Gözümüzün yaydığı fakat bilimin tespit edemediği bir ışın ile insanlara bulaşmaktadır. O ışın bilinç altı tarafından Beyinimize gönderilen bir emirle beynimiz tarafından oluşturulmakta ve göz ile nazar edilen kişiye ulaştırılmaktadır. tıpkı esneyen birini görünce esnemeye başlamanız gibi. Bu durum o kadar hızlı işliyorKi nasıl oluştuğunu bile anlamaya vaktiniz olmamaktadır. Hatta zaman zaman insanın kendine bile nazarı deyebilmektedir.

0|1
    0|0
  • ınanıyorum yahu :))) bende nazar oldugu zaman bı halsızlesırım sureklı esnerım falan okuyup ufleynce gecer :D

0|1
    0|0
  • Bana değdi diyemem ananem ne zaman okusa değmiş der ama bi arkadaşımın saati vardı birisi ya ne kadar güzel dedi baya saate baktı filan yarım saat sonra kız saatine baktığında camı çatlamıştı nazardan diye inanıyorum :D ben inanırım ama nazar boncuğu takmak yerine nazar duası okunmalı bence.

0|1
    0|0
  • nazar diye brşey var evet brnn nazarı değdiği an ölüden farkım kalmıyor ve o gün başıma mutlaka bir iş geliyor. inşalah allah başımızdan eksik etmesin

0|1
    0|0
  • nazar duası gerçekten faydalıdır.

dini boytuna inanıyorum batıl kısmına değil. nazar boncuğu sadece bi boncuktu yani..

0|1
    0|0
  • I believe in Nazar and Karma.

0|1
    0|0
  • nazara inaniyorum! kac defa kursun dokturdum, okuttum kendimi ama degisen bisey oldumu dersen? bilemiycem :d

0|1
    0|0
  • o kem gözlüle rvarya, hani evindeki eşyadan sacındaki tokaya kadar onun olsun isteyen, şükür bilmez, eş dost ii olsun istemez, hep ben sahip oliim, ben iii oliim, ben de ben diyenler.. işte o kem gözlüler varya yüzlerindeki nuru dahi kaybetmiş hasetler, bunların o pis gözünden korunmak için nas, felak ve ayeteli daimi okuyun arkadaslar.. Allah bunların bu şer gözlerinden hepimizi esirgesin

0|1
    0|0
  • kur'an-ı kerımde bıle gecıyor nazar

0|1
    0|0
  • ben inanmıyorum saçma geliyo yani bi insan öbürünü kıskandı diye öbüründen gitmez bi şey

0|1
    0|0
  • evet nazara cok inanirim,ve degdigi zaman bende uyku,basagrisi,ağrlik olur!

0|1
    0|0
  • Cok basım agrır ve sürekli esnerim..

1|1
    0|0
  • evet banada çok değiyor

0|1
    0|0
  • İnanırım etkilerini yaşamıştım bende..

0|1
    0|0
  • evet kesinlikle inanirim bana cok deger annem neredeyse her gun okur yildizi dusuk insanlara degermis

0|1
    0|0
  • Ben inanmam nazara ama annem evimi nazardan koruyan bir sürü saçma sapan şeylerle doldurdu sağolsun :P

0|1
    0|0
  • Nazar diye bir şey varmış zaten. Din Kültürü dersinde görmüştük.

0|1
    0|0
  • evet inanırım ve bana çok nazar değer

0|1
    0|0
  • evet inanıyorum , bu yüzden Felak Nas ve de Ayet-el Kürsi okumadan evden çıkmıyorm

0|2
    0|0
  • evet ,genelde başım ağırır.nazar duası okurum ve geçer.nazar boncuğunun koruduğuna inanmam.

0|1
    0|0
  • Inanirim kesinlikle

0|1
    0|0
  • kesinlikleee..

0|1
    0|0
  • İnanmıyorum. Kimse kimseyi etkileyemez izin verilmediği sürece.

0|1
    0|0
  • gözün kesdigini, kılıc kesmez derler .Nazara inanırım ben

0|1
    0|0
  • Nazara inanma nazarsız da kalma.

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    2

Erkekler Ne Diyor 25

• Nazar konusu islamda zikredilen konulardan birisidir. Evet nazar vardır ve hatta peygamber efendimize bir nazar isabet ettiği de zikredilir. Nazar ile ilgili yapılan çeşitli araştırmalar da vardır. Yanılmıyorsam Rus bilimadamları gözlerini kaşığa diken bir adam ile kaşığın verdiği reaksiyonları incelemişler ve kaşıkta bir takım değişiklikler gözlemlemişlerdir. Buna sebep olan şeyi gözlerden çıkan ışınlara neşretmişlerdir. Çeşitli hadislerde vardır bununla ilgili. Sana tavsiyem kurşun döktürme felan bunlar saçma şeylerdir. Muavizateyn ( Felak, Nas ) ve Ayetel Kursi okursan bunlardan bir şekilde sakınmış olursun. Yapacağın şey Allah'a sığınmak.

0|1
    0|0
  • Nazar gerçektir vardır. Bendeki etkileri, baş ağrısı, kalbi huzursuzluk, ruhsal buhran, Hiçbir sebep yokken sıkıntının peşine sinirlilik hali. Bunun gibi

Nazarın Bilim Dünyasındaki yeri para psikoloji bir alt dalı tele kinezi yani düşünce enerjisi biliminin yaptıkları araştırmalarda elde ettikleri sonuçları şöyle açıklar.

Düşünce bir enerji çeşididir ve kendine özgü belirli seviyede frekansı vardır düşünce frekansları normal seviyelerde etkin değildir.

Lakin daha yüksek frekans seviyelerine ulaştığı noktalarda yapıcı yada yıkıcı bir etkinlik kazanır...

0|1
    0|0
  • inanırım.kem göz var.bilimsel olarakta var.

0|1
    0|0
  • Peygamber efendimiz

' Hoşa giden bir şey görünce,

Maşallah la kuvvete illa billah

denirse nazar değmez' buyurmuştur..

Nazar vardır,

İlla ki kötü niyetle bakmak gerekmez

İyi niyetle baksan da olabilir

0|1
    0|0
  • inanırım fenna gözü olanlar tanıyorum :) :)

0|1
    0|0
  • nazara inanırım bana da çok nazar değer, bende garip bir duygu olur nazar deyince midem bulanıyormuş gibi olurum içimde bir sıkıntı var gibi olur baş ağrısıyla beraber böyle garip bir şey olur bende. nazar deyince hemende anlarım nazara geldiğimi

0|1
    0|0
  • Şuan da bana nazar değdi gibi :(

0|1
    0|0
  • Negatif ve pozitif etkilere inanırım. Yarı bilimsel olarak da var.

0|1
    0|0
  • azar azar nazar bize ne yazar ?

0|1
    0|1
  • aşk sana benzer...güzel link dostum..romantik adamsın heralde...nazara inanırım çünkü değiyo arada bi:)

1|1
    0|0
  • nazara inanırım fakat sus nazar değdireceksin falan demedim hiç aklıma gelmez :D

0|1
    0|0
  • Nazar vardır ama nazar boncuğu gibi şeyler bid'at dır hiçbir faydası yoktur.

0|1
    0|0
  • Tıpta inanılan ve var olan tek anlaşılmaz hadisedir. Nazar tıp dünyasında kabul edilmiş bir bulaşıcı hastalıktır. Vardır. İnanırım.

0|1
    0|0
  • nazara inanırım. kurşun dökmek bana pek samimi gelmiyor ama.

0|1
    0|0
  • hiç bir batıl inancım yoktur. nazara inanırım ve nazar batıl bir şey değildir bilimsel olarak açıklması vardır

0|1
    0|0
  • inanırm gerçekten var ve degiyo defalarca şahit oldum.

0|1
    0|0
  • kesinlikle inanırım..

0|1
    0|0
  • Azcık inanıyorum ve önlem olarakta birini överken maşallah ' ı eksik etmiyorum .

0|1
    0|0
  • Şahsen tanımam ama güven veren biriyse inanırım:))

0|1
    0|0
  • Nazar gerçektir kitabımızda nazarla ilgili ayetlerde vardır

0|1
    0|0
  • inanırım.. kulaklarıma ağrı girer.. bu başıma vurur bir süre sonra..

0|1
    0|0
  • Köyde bi teyze var, bu inekte de ne işkembe varmış be diyor inek anında ters dönüyor valla :S

0|1
    0|0
  • nazan' a inanırım ben...

0|1
    0|0
  • nazar haktır

büyü de haktır

inanmayan dinden çıkar

çünkü kuranda geçer.

anneannene imreneceğine..

sende okumayı öğren..

0|0