Araplardan sonra İslamın sancaktarlığını yapmak neden Türklere nasip oldu?

Dünyada o kadar müslüman millet var ama bu kutsi görev Türklere basip oldu neden? Türk'ün mertliği,Türk'ün dürüslüğü,Türk'ün civanmertliği,Türk'ün yiğitliği ve en önemlisi yüreğinin temizliği olabilir mi?

0|0
6|8

En İyi Kız Görüşü

• Bence olamaz.olduysa bile biz bu görevi doğru tutmuyoruz.islam en yüce makamdır ve basit şeylerde olduğu gibi simgeymiş vs. bunlar islama göre değil.islamın bir simgesi varsa o da Kuran'dır.başka bişi olamaz.sancaktarlığı filan da kimsenin umrunda değil.herşey Kabe'dedir.Mekke şuan arabistan'daysa ve islamın bir sancaktarlığı olacaksa arabistandır.Kabe hangi devletinse sancaktar O'dur.şuan ki türklerin hali malum.kırık dökük 5 vakit namazla cenneti umuyoruz.herkesin müslümanlığı islamı kendine.kimse tarikatlere veya kuran'dan başka bir kitaba itibar etmemeli bence.ben öyle yapıyorum ve gayet memnunum.

0|1
    1|2
    • "Mekke şuan arabistan'daysa ve islamın bir sancaktarlığı olacaksa arabistandır.Kabe hangi devletinse sancaktar O'dur."

katılmıyorum. kabe'nin arabistan toprakları üzerinde bulunması arabistanın olduğun anlamına gelmez. maddi bir değer yükleyemezsin bu tip yapılara. ayrıca pis kokuşmuş araplara kaldıysa islam sancaktarlığı vay islamın haline ..

• Şuan ki Türklerin hali malum demişsin ancak şuan ki araplara ne demeli ? Araptan beter 2 insan ırkı söyle Türklere söylediğin her sözü kabulleneceğim

• arapların tembel ve pasaklı oldukları vardır.ama bu onların kötü/beter insanlar olduklarını göstermiyor.abdest, gusül gibi şeyler herkes için geçerlidir.2 tane ırk söyle araptan beter diyorsunuz ama ben bunu yapmıycam zira bunu yaparsam Allah'ın en nefret ettiği şeylerden olan ırkçılığı yapmış olurum.benim ne araplara ne de türklere bir lafım var.şuan "müslüman" denilecek insan sayısı bile az iken bizim burada devletleri ve ırkları müslümanlıkla tartışmamız çok mantıksız.

Kızlar Ne Diyor 5

• aynen katiliyorum simdi bak bakalim hangi musluman ulke kendi ewladina sahip cikiyor en durust en temiz belkide (musluman devletlri olarak) en guclu biziz ama bu gidisle turkiyeyi musluman dan ziyade... ya yobazlastrcklar yada gewurlastrcaklar benim sahsi dusuncem asiri din we asiri milliyetcilik her zaman vatanimiza zarar vericek sonra bir suriye irak olmaktan korkarim..

0|1
    0|0
  • Bir şekilde islamın sancaktarlığını yapacak millet çıkardı.İslam hep yaşayacaktır.Belkide Türkler islam sayesinde ayakta kaldı...

1|2
    0|2
    • Türkler hep ayaktaydı rahat ol sen göktürkler hunlar vs ozaman budistiler üstelik

• kadercipiğin yanlış duanın yersiz olduğunu söylediğinde toplumdan sışlanıyorsun birkere. bir insanın en temel güdülerinden birisi bulunduğu toplumda kabul görmektir. inanç ahiret hayatı için geçerlidir bu dünya ile hiçbir bağı yoktur. tüm toplumumuzu akılcı duyarlı ve kılavuzunuda ilim bilim yapabildiğimzde tüm toplum olarak kalkınabilir toz pembe bir dünyada yaşayabilirzi...

• Hiç bir bağ yok cümlesinden sonra ne yazsam faydasız ...

• Geçmişinden dolyı. Şimdi Osmanlı balonları patlatmadan önce Türk tarihine göz atmak lazım.

1|1
    0|0
  • Sanami kaldi bunu degerlendirmek:D

0|0
    0|1
  • afgan , iran vs. olamsına rağmen ; Türkler o zamanlar horasandaydı ve askeri güçleri vardı , potansiyel yani , iselamadna sonra o potansiyeli kullandılar işte... ayrıca hadislerde bu durum müjdelenmiştir , bir çok hadiste türk egemenliği yazmaktadır ...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• araplar herhangi birşeyin sancaktarlığını yapacak derecede karakter sahibi olmadıkları için bu kutsal vazife bize düşmüş olabilir. zaten gördüğümüz üzere o kadar kötü uyguluyorlar ki kendi ülkelerinde, tüm dünyanın nefretini müslümanların üzerine çektiler. herkes bizi ilkel görüyo ve daha da kötüsü bizim dinimize mistik doğu dinleri çerçevesinde bakıyolar. hep şuursuz araplar yüzünden. topraklarından petrol çıkmasa beş para etmeyecek, cahil, beceriksiz ve karaktersiz insanlar topluluğu. devlet bile değil. birinci dünya savaşından sonra emperyalist devletlerin fıştıklamasıyla zoraki kurulmuş çakmasyon federasyonlar. zaten zamanı geldi şimdi, siyonist güçler yavaş yavaş tek tek verdiklerini geri topluyo. arap baharı tesadüf mü?

0|2
    0|0
  • Türkler Kuranda birçok kez övülmüştür hadislerde Allah'ın doğudaki ordusu olarak geçer, Allah Türklere liderlik, savaşçı vasıflar, askeri yetenek ve temiz ahlak gibi özellikler vermiştir yani bu görev için yaratılmışız

0|2
    0|1
  • yok anam hiçbiri değil. türklerin araplar tarafından kılıçtan geçirildi. atalarımız çoluk çocuk demedin arap komutan kuteybe tarafından katledildi binlerce ceset ağaçlara asıldı. ondan sonra onların torunları bunu unuttu. üstüne yetmezmiş gibi atalarını katleden arapların askerliğine soyundu. bu ayıp aslında bize yeter.

0|2
    0|1
    • mvcck, bi ara çok uzun anlatılmış bi makale okumuştum bu konuyla ilgili. sonra tekrar okumak istedim ama bulamadımbi türlü. acelesi yok ama lütfen bulursan bana linkini gönderirmisin

• türkler nasıl müslümanların kölesi oldu aşağıda gönderiyorum merak eden okur etmeye arapların .ıçını yalamaya devam eder:

link

• bence islamı karşılıklı olarak kabul eden 2 ülke araplar ve biziz o yüzden olabilir talas savaşı örneği

0|0
    0|0
  • araplar 2. dünya savasında ingilizlerle birleşip bizi sırtımızdan vurdu bunuda unutmayın ama geçmişini unutanın geleceği olmaz

0|1
    0|0
  • Peygamber Efendimizin Türkler hakkında hadisleri vardır.

0|0
    0|0

• "Size ilişmedikçe siz de Türkler’e ilişmeyiniz. Çünkü severlerse sizi soyarlar. Sevmezlerse sizi gebertirler."

Suyuti-Lealil Masnua 1/440

• Bu söz İslamiyet zamanındaki Türkleri kapsamıyor. Şimdiki Türkleri kapsıyor

• olabılır

0|0
    0|0
  • mısırı yakıp yıktığın için

0|0
    0|1
Yükleniyor...