Özel öğrenci yurdunda yiyecek ve içecek olanakları nasıl olmalı?

Merhabalar

Özel Öğrenci yurdu açmayı düşünüyorum. Ama aklıma takılan sorular var. Kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak. Öğrenciler yemeklerini kendileri mi yapmalı yoksa Yurttan mı beklemeli?

Eğer Yurttan yemek beklerlerse Odalarda Mutfak olmayacak. Sabah, öğle, akşam yemekleri açık büfe olacak. Odalarda sadece mini buzdolabı ve mikro dalga fırın düşünüyorum. Bu sizce iyi olur mu?

Kar amacı gütmeyeceğimden dolayı 3 öğün yemeği cüzi bir miktardan hesaplayacağım.

Hem Yurdun yemek vermesi, hemde odalarda yemek yapılmasını istemiyorum. İkisinden biri tercih edilmeli.

Kişi başı 350-650 arasında bir ücret düşünüyorum. ( 3 öğün yemek, su, elektrik, internet, tv, spor salonları, vb.)

İmkanı olmayan öğrencilere haftada 2-3 gün iş imkanı sağlayacağım. Bu sayede aylık Yemek ve Yurt ücretlerini büyük kısmını çalışarak kendileri karşılayabilecek.

• yurt yemek vermelidir.
    67% (4)75% (3)70% (7)Oy Ver
  • öğrenciler yemeklerini kendileri yapmalidir.
    33% (2)25% (1)30% (3)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
6|5

En İyi Kız Görüşü

• Kesinlikle mini bir mutfak odalarda olsun derim, çok daha işe yarar. ama mikrodalga olayı yerine minik elektrikli fırınlar olsa daha iyi olmaz mı, çünkü mikrodalgada sürekli hazır yemekler almak durumdasın ya da ısıtmalık iyi. ama minik fırında, yemek yapmak kısıtlı değil, daha çok çeşitli. bir de mini fırının, zaman ayalı olması büyük pratiklik sağlıyor. hem çıkabilecek kazalara da bir nevi önlem.

hatta eğer daha fazla iyilik istiyorsan, belirli zamanlarda örneğin bayram gibi, odalara özel, hazır gıda paketleri de verilebilir.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• oldu yemekleri kendılerı yaparsa bence devlet yurtları tercıh edılmelı

0|0
    0|0
    • Sadece bir fikir almak için anket yapıyorum. Bazıları var odalarda mutfak istiyorlar. Kar amacı güden özel öğrenci yurtlarının yemekleri fiyatlara dahil edildiğinde çok yüksek bir fiyat oluyor. Anket doğrultusunda gerekeni yapacağım.

• anladım ama arada yapabılırler tabı ya da ıstek sunabılırler o gunku yemek hakkında ,ayırca temız olmalı

• Kesinlikle. Kendim Başak burcuyum. Çok titizimdir. Kendi yemediğimi başkasına yedirtmem. Özellikle yiyecek konusuna özen göstereceğim.

• bence yurt kendsi vermeli

0|0
    0|0
  • öğrenciler yemeklerini kendileri yapmalidir...

0|0
    0|0
  • öğrenciler yemeklerini kendileri yapmalidir.

0|0
    0|0
  • Üniversitelerin yemekhaneleri var. Yurtta kendi yemeklerini kendileri yapmaları daha iyi olur. Zaten her halükarda kendin bir şekilde yapıyorsun. Mutfak olması daha iyi.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Yemek olmalı bence

spor salaonu falan güzel düşünmüşsün

Ama şunu mutlaka ya her odaya cok da süper olmayan birer internete girebilen pc koy imkanı olmayanlar kullansın

Fakat odadaki malzemelerin kişilere zimmetli bir belge ile noter tasdikli imzalatmazsan hepsini bozabilirler. ögrenci bu nasıl olsa ve o yaştakiler biraz daha hırcındır sonra pişman olsalar da

ayrıca yemek listeleri icin bir program yapıp anket düzenleyebilirsin. En fazla oyu alan yemekleri her ay farklı şekilde yansıtabilirsin

0|0
    0|0
    • Evet. Her odaya pc düşünmüştüm kişi sayısına göre. Note konusunu söylemen iyi oldu. Teşekkürler. Ankette güzel fikir.

• yurt yemek vermeli, ama fişli olmalıdır ki kim yüyecek yemeyecek bilsin, ama ayrıca odalarda amerikan mutfak gibi birşey olmalı isteyen yemeğini kendi yapabilmeli.

0|1
    0|0
    • Evet. Haklısın. Ancak yemek fiyatlarını çok cüzi olmasından dolayı kimsenin aç kalmayacağını zannediyorum. Üniversite giriş, çıkış saatleri belirlenerek yemekler verilecektir. Küçükte olsa bi mutfak düşünüyorum.

• Bence kendileri yapmalı hem sizi bir uğraştan kurtarmış , hemde kendi gönülleri olur.Ben öğrenci olarak yurt yemeklerini hiç sevemedim bu zamana kadar.Eğer okuldan gelenler direk olarak hazır yemek türü birşey istiyorlar ise yurdun içine ufak çaplı bir kantin yapılabilir.

Mini buzdolabı koymanız çok güzel ama mikro dalga fırını hiç tavsiye etmem.Birçok öğrenci sorumsuz çalışır vaziyette unutur sonra bütün yurdu yakar Allah korusun benden söylemesi.Çok tehlikeli hiç girmeyin bu fırın işine.

Eğer illa yemek çıkaracağım diyorsanız gerçekten ucuz ve kalite düzeyini düşürmemeniz gerekiyor.Bende yurtta kaldım ordan biliyorum.Yemekleri kendiniz yiyecekmiş gibi yapar yada yaptırırsanız sizin lehinize olur bu.Ücret olarak ise biraz düşürmelisiniz bulunduğunuz şehiri bilemiyorum ama benim bulunduğum yerde Mersin'de kimse kalmaz o paraya yurtta.Yemekler kaliteli olacak diyorsanız belki olabilir derim.

Bu fikrinizi beğendim imkanı olmayan öğrencilere iş imkanı sağlamanızı.Sakın ola disiplini elden bırakmayın , fazla samimi olmaya kalkmayın öğrenciler ile yoksa sonu kötü bitebilir öğretim yılında yurdu yenilemek zorunda kalırsınız benden söylemesi.

İnşaAllah güzel bir yurt imkanı sağlarsınız öğrencilere.

0|0
    0|0
    • Teşekkür ediyorum yorumunuz için. Yemekler kesinlikle kaliteli olacaktır. Yurtların yemekleri hakkında bilgim var ama ben öyle yapmayacağım. İstanbul'da oturuyorum ama Yurda ihtiyacı olan bir ile yatırım yapmak istiyorum.

• Bence illere değil ilçelere de göz atmalısınız.İhtiyaç anadoluda gözlemlediğim kadarı ile.Burada bu tür yatırımlar pek olmuyor büyük şehirlerde ise yurt bolluğu göze çarpıyor.

• Sadece kahvaltı versek kurtarmaz mı ?

Üniversitede ögle yemeğini yerler. Seçme olanagı tanımak lazım.

İstediklerini yapmak hakları..

0|1
    0|0
    • İlk ve ikinci öğretim oluyor üniversitelerde. Sabah ve öğle yemeklerine İÖ kalabiliyor. İlk öğretim ise sabah ve akşam yemeklerine kalıyor. Anket düzenleyerek bir karara varırız.

• Teşekkürler. Otelcilik sektöründe çalıştım. Sabah kahvaltıları açık büfe oluyodu ve çok sıkıntılıydı. :)

• O da kolay aslında..simit fırını ile anlaşırsın..herkes kazanır..:)

• Sen bu yurdu aç, evi bırakıp bende orda kalıcam. Giriş çıkış ve hatun ziyaretleride sıkıntı olmucak ama.

0|0
    0|0
Yükleniyor...