İnternetin olmadığı, hatta cep telefonlarının bile bulunmadığı yıllarda aşık olmak ister miydiniz?

İnternetin olmadığı, hatta cep telefonlarının bile bulunmadığı yıllarda aşık olmak ister miydiniz?

Güncellemeler:
mektup vardı ya eskıden ben cocukken mıllete gzlı gızlı mektup tasırdım :)
şimdilerde SENI SEVIYORUM --- AŞKIM gibi kelımeler bıle okadar basıtlestıkı ve anlamını okadar yıtırdıkı
nerede o aşk mektupları, jetonlu kulubeler, ogunlerde hersey zordu ımkanlar kısıtlıydı ama hersey daha anlamlı ve daha guzeldı
gerçek ask işte o zamanlarda yaşanandi. Mahrem hayatın ortaya dökülmediğı, yalanın, hilenin, ikiyüzlülüğun olmadığı olamadığı birzaman. Şimdi kim kiminle nerede hiç bilinmiyor bellı olmuyor. Zaman zamanTeknolojinin getirisinden çok götürüsü var diye düşünüyorum. Herşeyin sanal olduğu alemler insanın ruh yapısına ciddi zarar veriyor.
aşk ozamanlarda guzeldı sankı

0|0
54|35

En İyi Kız Görüşü

• tabi ki de insanlar eskiden daha güvenilirdi şimdi ise birilerine güvenmek çok çok zor.

şimdi 'aşk' diye dillendirdiğiniz kelimeler o zaman dillenemeyen özel duygulardı bu zamanda sevgi , saygı her şey değerini yitirdi hiç bir şeyin önemi yok insanları kırmak onların duygularıylaa oynamak en basit şeyler. ama eskiden mektup bile yazamazdın kızın ailesi görür kötü şeyler olur diye şimdi kız bir gidiyor evden elinde bebekle dönüyor sahipsiz bir biçimde ailesi artık normal karşılar oldu.ama eskiden öylemiydi bir kıza bakamazdın bile...

biz çoğu şeyde çağdaşlaştığımızı sanıyoruz fakat çoğu şeyi yozlaştırıyoruz haberimiz yok...

2|3
    0|0

Kızlar Ne Diyor 53

• gerçek ask işte o zamanlarda yaşanandi. Mahrem hayatın ortaya dökülmediğı, yalanın, hilenin, ikiyüzlülüğun olmadığı olamadığı birzaman. Şimdi kim kiminle nerede hiç bilinmiyor bellı olmuyor. Zaman zamanTeknolojinin getirisinden çok götürüsü var diye düşünüyorum. Herşeyin sanal olduğu alemler insanın ruh yapısına ciddi zarar veriyor.

1|1
    0|0
  • evet... teknoloji insanların evliliğini ilişkisini bozup akıl karıştırabiliyor.

örneğin : sosyal ağlarda insanların önüne bir sürü kız erkek seçecenk çıkıyor. herkes iyi niyetli değil. bir sürü ayrılan boşanan çiftler var... önceden mesajın değeri vardı şimdi o bile yok. yada tanımadığın insanlar sapıklık yapar telefondan falan.. mesaj atar ara bozmak için.

bilgilerini çalar, olmadık yerlere koyar. sokakta millet herşeyi yer... konuşma tarzı iğrenççç

herşey bozuluyor. insanlık - doğa- duyguları kaybettik

herkes robotlaştı.

0|1
    0|0
  • Çokoş olurdu , zaten ilişkiye zarar veren en bi kötü 3 mavi ... feysbuk -tvitır -emesen

0|2
    1|0
    • evet kesınlıkle uzak durulması gerekır bence evlıler ortak bır face hesabı acmalı ve onada okadar onem vermemelı

• hiç sormaa o mektuplar yüzünden ben dayak yiyordum :( mektup taşımak kötü oluyor heleki kızla aynı adı taşıyorsan :)

• ben cok tasıdım ya ama hıc bırı bırbırıyle evlenmedı hep farlı kısılerler evlendıler acaba ben mektuplarımı karıstırdım dıyorum bazen :)

• ewet hemde nasıl yaa ne müthiş aşklar varmış şimdi aşk insanların ağzında sakız muamelesi gören anlamını yitirmiş bi yücelik zamanımız insanları tarafından müthiş işkencelere maruz bırakıldığını düşünüyorum asaletine yazık

0|2
    0|0
    • ask asalatını ve degerı kaybettı ozamanlar ask nazlı bır cıcektı sımdılerde soldu gıttıııı

• evet aynen öyle malesef katlettik onu

• elbette günlerce haber beklemek duyguları sn svym yazmak yerine kağıt kağıt yazılara yaymak kadar ne güzel olabilir ki :)

0|1
    0|0
    • evet sayfalarca ask mektubu sımdı ıse canım sn svym gıbı kelımelerle ne kadar basıtlestı hersey

senı sevıyorum askım canım gıbı kelımeler bıle anlamını yıtırdı

• Hemde çok isterdim. Gizli gizli bakışmak,pastanede muhallebi yemenin aslında kocaman bir değr olduğunu bilerek aşk yaşamak ne kadar güzel. Mektup yazıp üstüne parfüm sıkınca sevgilinin kokusunu öyle duymak..

2|1
    1|0
  • iserdim ama mektup beklemetk falan baya yorucu yaS:

0|1
    0|0
  • isterdim :) mektuplasırdık :D

0|1
    0|0
  • İSterdim.

0|0
    0|0
  • O zaman asklar daha guzeldi

0|1
    0|0
  • Evet! Biraz geç kaldım yetişemedim ama tam o döneminin insanıyım. Hatta bıraksalar 300-400 yıl öncesinde aşık olup birilerine mendil düşürmek isterdim Üsküdar'a gideriken:p

0|0
    0|0
    • ooo dahada eskıye gıttın sen :) ben cocukta olsam yasadım coook mektup tasıdım coook :)

• Öyle valla:) Son sınıftayken kardeşimin sınıfındaki küçüklerden mektup aldığım oldu da taşımadım hiç:D

• Evet isterdim. Mektup, ya da gizli gizli başka yerlerde buluşmak daha hoş olurdu sanki.

0|1
    0|0
  • İsterdm..ona ulaşmak imkansız olurdu , ona daha da çok aşık olrdm

0|1
    0|0
    • kesınlıkle tum bu zorluklara katlanıp elde ettıgın sevgı ve sevgılının degerı var ya ıste o muhtesem artık hersey okadar basıt kı :(

• o yıllarda insanlar sevmenin sevişmekle bir bütün oldugundan ziyade, sevmeyi zamanla emek vererek kazanılan şeymiş gibi görüp , sevdikleri kadınla sevişmek için nikahı bekliyolrdı.. beden ruh tüketilmeden aynı yastıga baskoydu oyılların insanları oyüzden sürdü evlilikleri ömür boyu ve gerckten imreniyorum ama bana nasib olmadı

0|0
    0|0
    • ben cocuklugumda yasadım o donemı ınsanlar bır bırlerını degıl bırbırlerıyle bır omur gecırmeyı arzuluyorlardı

• bende basaramadım ki evlilik nasibolmadı daha..

• olsun dogru yer dogru zaman ve dogru kısı ıle karsılasman dılegıyle

• evt isterdm aşk o zmn aşkmıştı işte

1|1
    0|0
  • hayır asla ve asla istemezdim !...

0|0
    0|0
    • neden daha guzel degılmı sımdı cokmu ıyı yanı

• bilmem güzelliğini bana göre aşk bu zamanda doğru yaşanınca da yaşanır , eskiyi fazla aramam , yeni hayatı kolaylaştırıyor kim eskiyi ister ?

• kolay olan basıtlesıyor

• kısmen yetiştim.

60lı 70li yıllarda gençliğimi İstanbul'da geçirmek isterdim

0|0
    0|0
  • zor olurdu ya . en azından cep telefonu olsun :) hele bi de aileden gizli saklıysa görüşmek inanılmaz derecede zor olurdu .cepsiz olmaz yani :D

0|0
    0|0
    • mektup vardı ya ben cocukken mıllete gzlı gızlı mektup tasırdım :)

• onu bi kaç kere bana da yaptırmışlardı :)sıkı sıkı tembih ederler birde kimseye söyleme kimseye gösterme sadece ona ver diye :D güzel doğal heyecanlı günlerdi eminim ama ben bu kadar sıkıntıya gelemem :Daradın mı ulaşıcan

• ıste ozamanlar ozlem vardı yaaa ınsanlarda ask onemlıydı degerlıydı bıseylere daha zor ulasılıyordu basıt degıldı hıcbırsey

• bazen o yillarda yasiyorum.

0|0
    0|0
  • isterdım zor olan herzaman degerlı olur sımdı alternatıfler cogaldı

0|1
    0|0
    • sımdı senı sevıyorum askım kelımelerı bıle anlamını yıtırdı basıtlestı

• ben osmanlı zamanında yaşamak isterdim.. kesin sultan olurdum hee azıcık Hürremlik var sanırım bende :D

0|0
    0|0
  • Zaten aşk en son o zaman yaşanıyordu; şimdi aşık olmuş kimse yoktur ki aşkın ne olduğunu bilip o yıllara gitmek istesin ):

1|0
    0|0
    • cok haklısınız sımdı aşkım ve senı sevıyorum kelımesı bıle okadar basıt kullanılıyorkı

• Sakız gibi oldu herkesin dilinde ama aşkı hazmetmiş ,ne olduğunu bilen yok .

• ben bılıyorum askı tanıyorum ama karsıma askı tanıyan bırı cıkmıyor malesef

• ilk aşık olduğumda öyleydi ve camkuşu olmuştum:)

0|0
    0|0
  • Yeter laaa guncellemeee

0|1
    0|0
  • valla interneti bilmem ama telefon olmazsa çok zor olurdu ya...

1|0
    1|0
    • bence cok daha guzel olurdu sesını duymak yerıne ınsanlar bırbırını zıyaret etmek zorunda kalırdı

• hı genel olarak öyle ama ben nişanlı ve sevgililer için konuştum. Cep telefonu güzel bir nimet valla :)

• Ahaha mektupla.. Sen sayfalarca mektup yaz haftalarca bekle gelen cevap ok olsun.. Sinir hastasi olur insannn :)))

0|1
    0|1
    • yokyaa o ayrı bi güzel oluyodu.. askerde, ki msn var,face in yeni çıktığı dönem, mecburen mektup yazardım renkli kaatlara. ne biçim heyecan yaşarım ya.. telefon çalıp da "xx telefonun geldi" denilmesi kadar insana adrenalin fırlatan bişey olamazdı.. Mektuplar giderdi,alınırdı (dargındık).soğuk bi EVET ALDIM MEKTUBUNU tepkisi gelirdi.. içinin sızladığını bilirdim,askerde olduğum için,gurur yaptığını bilirdim..burnumun sürtmesi için kendini zorladığını, istediği halde yumuşaklık göstermediğini..

• Uzulme 003 bee

• nekadar degerlıydı hersey hıcbırseye basıt ulasamıyordun

• kontör parası gitti pul parası geldi anasını satıyım

0|0
    0|0
  • her zaman keske oyle bır donemde olsaymısım derdm

0|0
    0|0
  • güzel olan herşeye rağmen, istemezdim ben. kötü giden herşeyi de teknolojiye bağlamamak lazım..

1|1
    0|0
    • tabıkı bunları basıtlestıren teknolojı degıl teknolojıye kapılıp bunları basıtlestıren bızlerız

• Mektup yazmayı çok severim tam bana göre aslında... :)

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    23

Erkekler Ne Diyor 35

• Kim istemezdi ki dostum ya. AŞK'ın en saf en duru olduğu zamanlardı onlar babamdan çok hikayeler dinledim ve çok kıskandım o yıllarda olmak için herşeyi yapardım ama imkansız. dediğin gibi günümüzde aşkım kelimesi bile anlamanı yitirdi. Neden yitirdi kızlar yüzünden. birbirlerine aşkım diye hitap ediyorlar ya nasıl bir devirde yaşıyoruz anlamadım gitti. aşkım, bebeğim, canım, hayatım hepsini birbirlerine karşı kullanıyorlar. Şimdi ki zamanda bu özel kelimelerin anlamını öldüren KIZlardır. Hepsi onların suçu :(

0|0
    0|0
  • Heyy gidi günler Heyyy =))

İlk defa bir soru ve cevapları yorumları baştan sonra zevkle ve geçmişi yad ederek okudum. Sorana teşekkürler..

0|1
    0|0
  • usta 1 daha güncellersen yeminle cevabımı geri almaya çalışıcam. hortlatma arkadaş. yeni bişiy var diye giriyorum bi bakıyorum 16 gün önce attığım cevaptan bildirim gelmiş. onu bırak yeni bişeyde yazmıyosun. geçen sefer güncellediğinin aynısını ufak bi farkla tekrarlıyosun 16 gündür. bırak la. bırakta bizde hayatımıza devam edelim :D

0|0
    0|0
  • En güzeli oydu. Telefonun internetin olmadığı yerde kızdan mektup alır yine duygularınız mektuba döküp gönderirdiniz. Kimilerine saçma gelebilir ancak o iş o kadarda basit değildi. :) Sanal ortamın kolaylığı elbette var ancak insanlar o kadar sanallaştılar artık. Duygularından yoksun bi toplumda aşk meşkte yalan dolan zaten.

0|0
    0|0
  • isterdim. bugün ki gibi insanların üstüne çökmezdi kimse. gizli gizli buluşmalar, mektuba parfüm sıkmalar, kuru gül yaprakları, kemarları yakılmış siyah beyaz fotograflar falan :) insanlar internetten diğerleri neler yapıyor diye bakıcağına gerçekten kendi sevgilerini gösterirlermiş. çok etkileyici.

0|0
    0|0
  • ne yani facebookta mı yok. :) şaka yaptım şaka. aslında güzel olabilirdi en azından daha samimi olurdu sevgiler. şimdiki gibi sahe olmazdı. yani şimdi sadece birileri görsün yalnız olmadığımı diye birlikte olanlar var. boş zaman geçirmek için birlikte olanlar var. facebookta etiketleyeceğim birisi olsun diye olanlar var. var oğlu var yani. eskiyi hep daha çok sevmişimdir.

0|0
    0|0
  • hayır.çok acı verici olurdu.melankoli bazen iyi olabilir ama

0|0
    1|0
  • güvercinlerle haberleşirdik ne kadar romantikkk :DD

0|0
    0|0
  • ben oldum 16 yaşındaydım ev telefonu vardı birde bir yere mektup bırakırdık kütüphanede buluşurduk elini tuttuğum günü eve koşarak gitmiştim (2 ay sürdü elini tutmam):) güzeldi hala hatırlarım ...d

0|0
    0|0
  • ben o yıllarda yaşadım aşkı :/

0|0
    0|0
  • - Leyla sana uçak yaptığım aşk mektubumu "attıydum" almadın mı?

- Babamın önüne düştü o yanlışlıkla.. Kıvamında güzellikler olurdu..

1|0
    0|0
  • Eskiden herşey çok güzldi aşklar bile. şimdi her şey basitleşti artık aşklar bile.Sevdiğimi bir tuşla görmek istemezdim görmek için çok yoğun çaba sarfetmek isterdim.

0|0
    0|0
  • Teknoloji geldi aşklar sevgiler basitleşti çok muhabbetler tez ayrılıklar getirdi geçmişte az görüşülen sevgililerin ne kadr uzun süre ilişki kurduklarını anne babalarımızdan öğrenbiliriz. Atıcam şimdi telefonu o kadar gaza geldim :)

0|0
    0|0
  • olmuslugum var . ev telefonunun caldıgında yardıra yardıra salona koşardık de gıdı deyyy ne gunlerdı

0|0
    0|0
  • yok ya hasretimden ölürdüm heralde

0|0
    0|0
  • Sen aşkı bos ver de hayat nasıl geçti m zaman ya benim bilgisayarı aldılar elimden telefondan giriyor um :) ama bunlar olmayınca da insan başka severdi be :)

0|0
    0|0
  • güzel olurdu.

0|0
    0|0
  • ben dahada gerilere gitmek istedim...ortaçağdaki tristan ve isolde gibi aşk yaşamak isterdim..

link

0|0
    0|0
  • Düşünmesi bile güzel..

0|0
    0|0
  • isterdim tabi.az gorusuldugu icin tadi baska olur.ozlem denilen duygu hissedilir.

0|0
    0|0
  • Ah ah o 90lı yıllar :)

0|0
    0|0
  • ben o zamanların adamıyım birader az mektup yazıp çok mektuplar aldım vay bee ne günlerdi

0|0
    0|0
  • ben oldum o yıllarda zaten

0|0
    0|0
  • Kim istemezkiii...

0|0
    0|0
  • halı tezgahında dokunurdu aşklar nakış nakış körpe kız elleriyle

0|0
    0|0
  • keesinlikle

0|0
    0|0
  • isterdim ne güzel olurdu ya :d

0|0
    0|0
  • tenefus olsada kız yazdıgı notu bana verse diye cıldırırdım

0|0
    0|0
  • o zamanlarda muhtemelen şimdiye evlenmiş hatta çocuklarım olmuştu. istemezdim.

0|0
    0|0
  • Bir kere internet denen icat çıktı hiç iyi olmadı ! İnsan ilişkileri konusunda iyi olmadı yani.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    5
Yükleniyor...