Dua Etmek size ne ifade ediyor?

Dua etmek aslında bu soru nasıl sorulur bilemedim hani insanın en büyük silahı duadır diye bir hadis vardı galiba yanlış yazmak istemiyorum.Sizden duayla ilgili fikirlerinizi ve yaşadıklarınızı paylaşmanızı bekliyorum.Dua sizce her şeyi değiştirir mi duanın gücüne inanır mısınız?Dualarınızla yaşadığınız mucizeler nelerdir.İnanmayan arkadaşlarda acaba dua ediyor mu ya da onların yaptığı bir ritüel var mı onuda paylaşmalarını isterim.Konu amacından sapsın istemiyorum.Bütün iyi niyetimle konuyu açıyorum.

Cevaplar için teşekkürler.

Güncellemeler:
Arkadaşlar hepinize yürekten teşekkür ediyorum.Kandiliniz mübarek olsun Allah kimlerin ne sıkıntısı ne dersi varsa gidersin.Bütün dualarını hayırlısıyla kabul etsin.İyi geceler.

0|0
5|13

En İyi Kız Görüşü

• dua ; yerine göre istektir , yerine göre ibadettir ; yerine göre şükürdür ; yerine göre umuttur ; dua inançlı insanın her şeyidir ...

2|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Dua, Ruhun gıdası, kalbin nuru, ibadetlerin özüdür. Dua, ızdırapların, maddi ve manevi dertlerin şifa kaynağıdır. Dua, ümit ve huzur menbaıdır. Yaşama aşkını dirilten bir rahmettir. Dua, hayrı çeker, bela ve zararı defeder.

Dua, insanı beladan korur, inmiş ve inecek musibetlere karşı bir kalkandır. Belaların etkisini azaltır, Allah'ın kaderini hafifletir.

Sevgili Peygamberimiz (s.a.v.): "Dua, rahmet kapılarının anahtarı, mü'minin silahı, dinin direğidir. Dua, ibadettir, ibadetin özüdür buyurmaktadır.

Daha fazla bilgi için istifadenize sunulmuştur...

link

1|1
    0|0
  • Dünyayi ve icindeki bütün canlilari yaratan Yaraticiya dua etmek istemek.Aslinda hicbirseye gücümüzün yetmedigini ancak O dilerse olucaginin göstergesidir.

Ancak biz insanlar genelde sorun yasadigimizda yada cikmaza düstügünde dua eder.

Ancak bende her gün uyandiginda insan.Bugunde yasiyorum bugune sükür Allahim deyip dua etmeli.

1|0
    0|0
  • Elbette dua çok önemlidir. Ben bilimsel olarak duanın faydalarını araştırmış, deneylerde de bulunmuş biri olarak inanılmaz derecede önemi buluyorum. Deistim ama ben de kendime göre yöntemlerle her gün dua ederim. Sen Allah'a, başkası Kutsal Ruh'a, başkası Ra'ya, biri Buddha'ya ,biri doğaya, bii evrene vs. dua eder. Benim için dua, bilinç ve bilinçaltının birleşip ruh denen özel enerji türünü evrensel enerji girişine senkronize etmektir. Evet kulun Allah katına sesini duyurmasıyla benzer bir anlam.

1|0
    0|0
    • Nasıl deneyler bunlar?

• Anladım.Bilgiler için teşk.

• Rica ederim..

• Elbette duanın gücüne inanılır. Ben dualara inanmıyırum diyen kişi dua edetse zaten duası kabul olmaz.

Allahü teala, duanızı kabul eder. Dua ettim, hala duam kabul olmadı diye acele etmeyiniz! Allah’tan çok isteyiniz! Çünkü kerem sahibinden istiyorsunuz. ( Buhari )

O halde duada aceleci olmamak gerekir. Çünkü dua üç şekilde kabul olur

1-) İstenilen aynen dünyada verilir

2-) İstenilen şey verilmez ve bir süre sonra Allahü teala daha hayırlı ve iyi olanı verir

3-) İstenilen şey dünyada verilmez, ahirette fazlasıyla mükafatlandırılır.

Yani dualarım kabul olmadı diyemez hiçbir Müslüman. Olur da cennete gidersen inşaallah ve sana orada birtakım nimetler verilince " ben bunları kazanacak ne yaptım? " diye sorma. Tadını çıkar işte ne karıştırıyorsun ? :)

Ancak duanın kabul olmayacağı hallerde var. Mesela;

Duanın kabul olması için, yenilen ve giyilen helal olmalıdır ( Tergib-üs-salat )

Özellikle buna çok dikkat etmek gerekir. Neredeyse her on kişiden dokuzu kredi kartının faizine bulaşmış bir halde. Haliyle haram yenmiş oluyor, ondan sonra da neden dualarım kabul olmuyor diye bir de isyan ediyor. Dikkat etmek gerekir...

1|0
    0|0
  • Dua ALLAH (c.c) Konusmak ondan istemektir. "Deki; Eğer duanız olmasa Rabbimin katında ne ehemmiyetiniz var."

(Furkan suresi 77.Ayet)

"Rabbimiz buyurduki: Bana dua edin size cevap vereyim."

(Mü'min suresi 60. Ayet)

(Rabbiniz kerimdir, kendine açılan eli boş çevirmekten haya eder, edilen duayı kabul eder) buyuruldu. (Tirmizi)

(Allahü teâlâ, duanızı kabul eder. Dua ettim, hâlâ duam kabul olmadı diye acele etmeyiniz! Allah’tan çok isteyiniz! Çünkü kerem sahibinden istiyorsunuz.) [Buhari]

Kul, ya Rabbi der, Allahü teâlâ lebbeyk der, (Senin her istediğini vereceğim ve memnun edeceğim. İzzetime yemin ederim ki, ne dua edersen kabul edeceğim, ne istersen vereceğim; ancak bu isteklerini ya dünyada veya ahirette veririm. Ahirette verirsem daha üstününü verir, daha büyük belaları üzerinden def ederim) buyurur.

1|1
    0|0
  • Allah herkesin duasını kabul etsin buda dua değilmi

Allah inanmayanada iman versin her aldığımız nefes mucize zaten anlayana

1|1
    0|0
  • ben yıllardır dua ederim 34 trilyonpara , malikane, son model LAMBORGHINI yıllardırda kabul olmadı :S

1|0
    0|0
  • duamız da olmasaydı allah bizi niye yaratsın.

1|0
    0|0
  • Dua yakarıştır

insanın içinden geçenlerdir.

ALLAH herkesin duasını kabul etsin.

1|0
    0|0
  • boşa geçen zamanı :(

1|0
    0|0
  • Söylemesem daha iyi.

1|0
    0|0
  • herşeyin hayırlısı olsun tek duam budur

0|0
    0|0
  • dua kaderi degistirenilecek tek seydir her gece yatmadan once mutlaka dua ederim

0|0
    0|0
    • Nasıl edersin uyumadan önce dilinden mi yoksa namazlı falan mı.Bu arada nıkın güzel.

• Çok teşekkür ederim ekledim seni ama ark. kabul etmiyormuşsun olsun böylede anlaşırız.Hemen bakıcam.:)

• takip edebilirsin ben.seni takibe aldim :)) kudsi hadisler mutlaka oku

Kızlar Ne Diyor 4

• Açıkçası benim için hiçbir şey ifade etmiyor. Arapça gibi hiç bilmediğim bir dilde bir şeyler okumakta çok saçma geliyor.

İçimden gelerek sadece cenazelerde dua ediyorum. Onun nedeni de ölen kişinin dini inancının müslümanlık olması, yani ona duyduğum saygıdan dolayı...

1|0
    0|0
    • kuran yazısı arapça gibi gözükse bile o arapça değil.

araplar bile kuranı kerimi okuyamıyor.

diğer müslümanlar gibi öğreniyorlar. ama sen dua etmekmi istiyorsun istediğin dilde yap o seni duyar ve istediğini bilir...

• dini inançla alakalı..

• Talha doğru söylemiş tam anlamadınız galiba dediğimi müslümanlıkla ya da arapçayla sınırlandırmadım dua dedim inanmayan insanında yaptığı bir ritüel bir şey vardır.Burdan bakmanızı temenni ediyorum.Yorum için teşekkür.

• seviyorum ben hele ötüm tutuşmuşken.

1|0
    0|0
  • Gizli cevaba izin verseydin daha içten yazardı herkes..

Dua Allah'a ulaştırır insanı

1|0
    0|0
  • beni bundan daha iyi rahatlatan başka bişey yok . güvendiğim O olunca herşeyin çaresi var .

0|0
    0|0
Yükleniyor...