Kadınların araba kullanması kaza sebebimi yoksa suç biz erkeklerdemi acep?

Tamam sizde haklısınız ; bir kadın şöförluk yaparken biz erkekler korna çalıp sıkıştırıp sizleri paniğe sokuyoruz lakin olayın ince tarafı kadınlar araba konusunda gercekten çokmu hassas ? Kanımca evet kadınların %80 ni panikten dolayı trafiği alt üst edıyor .

bkz: link

Özelestırı yapmak gerekırse şöförlugunuze guvenıyormusunuz?

Güncellemeler:
Cwvaplar ıcın tesekkurler

0|0
9|14

En İyi Kız Görüşü

• ehliyetimi 18 yaşımda aldım 6 sene İstanbul da araç kullandım şöförlüğüme güveniyorum araba kullanırken bazı bayanlar dediğiniz gibi çok tutuk davranıyorlar fakat sanırım bu belli bir yaşın üstünde ehliyetini yeni almış kişilerde oluyor erkeklerde de oluyor benzer durumlar mesela eniştem 50 li yaşlarında ehliyet aldı bu yaştan sonra araba kullanmayı öğrenince 20 den yukarı çıkmaya korkuyor adam ama tabi oran olarak bu kadınlarda daha fazla daha korkak araba kullanıyorlar ama erkeklerde de yok değil

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• daha panik kadınlar evet ama erkeklerdeki şu boş ben kaza yapmam özgüveni yok bu yüzden kadınlar hiç bi zaman sonucu ölüm olan kaza yapmazlar alkollü araba kullanmazlar daha dikkat ederler ama kurallara dikkat eden bi erkek bi kadından daha iyi araba kullanır bu da bi gerçek bence

1|1
    0|0
  • Bu tabir artık eskimeye, tarihe geçmeye başladı. Kadınların iş hayatına atılmasıyla, ekonomik özgürlüğe sahip olması, yanında bir takım değişmeleri de beraberinde getirdi. Gelişmiş ülkelere baktığımızda sürücülerin kadın ya da erkek olarak ayrılması söz konusu bile olmuyor. Aslında Türkiye'de genel bir trafik problemi var. Hatalı araba kullanan bir sürü insan var, trafikte can kaybıyla sonuçlanana yüzlerce kaza var. Böyle olunca, insan trafiğe çıkmaya korkuyor. Hangi Avrupa ülkesinde, bizim kadar trafik kazası var. Yok değil mi? Bunun nedeni, direksiyonu, vitesi iyi kullanamamak, yani motor becerilerinin iyi olup olmamasından ziyade, iyi olanların da bu kurallara uymaması sonucudur. Türkiye'nin geldiği durum ortadadır.

0|0
    0|0
  • arabada makyaj yapmanın hele de hem makyaj yapıp hem araba kullanmanın zorluğunu bilmeyen erkeklere tarafından yapılmış genellemedir. aynı genelleme erkekler için de yapılabilir zira düz yolda gidemeyen, olmayacak şekilde park eden bir yığın erkek şöför de vardır

0|1
    0|0
  • erkek gibi araba kullandigimdandir trafigin tehlikeli olmasi. trafik canavariyim, korna dedigin ikinci elimdir, küfürde altta kalmam, yavas gideni taciz ederim kicina yaklasipta. bir sefer adamin biri erkek sanip küfür etmisti bana :D

erkeklere tas cikartirim lastik degistirmeye beni cagiran erkek kankilerim vardir.

0|0
    0|1
  • Bazen onlar çoğu zaman erkekler haklı.Akşam haberlerde çok acı bir olay seyrettim.Karabük'te tünel girişinde bir kamyon ve otomobil çarpışmış.Otomobildeki adam 60 yaşlarında ve rahmetli olmuş.Kamyon sürücüsü kurtulmuş.Ama işin en acı tarafı otomobildeki adam kamyon sürücüsünün babasıymış.Film senaryosu gibi nasıl bir acıdır Allah sabır versin o aileye :(

0|0
    0|0
  • trafik sıkışıksa iki neden vardır. en önce ya bir trafik polisi vardır yada bir kadın sürücü

0|0
    2|0
  • o kategoride hiç ama hiç değilim.

bu konuyla ilgili şöyle bir tez var: erkekler çocukluktan beri çoğunluğu futbol oynuyor. yani hem ayaklarını hem ellerini aynı anda da dikkatlerini aynı anda kullanmayı öğreniyorlar. kızlar oynamadığı için bu koordinasyondan yoksun kalınıyormuş.

ben ise mahalledeki erkeklerle futbol oynayan tek kızdım :)

sürücülük konusunda alçakgönüllülük yapamam kusura bakma :))

1|1
    0|0
  • bi kız olarak erkeklerin şoförlüğünün bayanlarınkinden daha iyi olduğunu düşünüyorum

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• iyi kullanan kızlar var.türbanlılardan fena makaslar görüyorum bu aralar :) devir değişiyor

0|0
    0|1
  • İki hafta arayla iki bayan sürücü durduğum yerde çarptı. Hayır birisi trafikte de değil, istasyonun kenarında duruyordu. Orada da gelip vurdu...

0|0
    0|0
  • Bunun cinsiyetle alakası yok.Sadece önce ben geçicem felan davası işte.Yol vermeme ışıklara uymama felan.Tamamen bilnçsizlik kız erkek farketmez.

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • kursta söylenenlere o kadar bağlılar ki direksiyon tutuşunu bile öyle yapıyolar. sanki tır sürüyo yapışıyo direksiyona. bide hiiiç yan dikiz aynasına bakmak yok at gözlüğü var önüne bakıyo sadece. iyi kullanan yok değil şimdi. yiğidi öldür hakkını yeme ama genelde kötü malesef

0|0
    0|0
  • Bunlara ehliyet vermiceksin kadınlar araba kullanamaz diye yasa çıkaracaksın..Bayırda yokuşta arabayı kaldıramıyolar geri kaçırıyolar yaklaşamıyosun ön tamponu dağıtacaklar..Bitaneside değilki hepsi aynı..Allahtan bi bildikleri el freni var oda olmasa benim araba hurdalık olmuştu şimdiye..

0|0
    2|0
    • El frenımı ? Hocam videoyu ızlemedın galıba

• Komıkmıs :) def

• :D:D valla benim rastladıklarım el freni olmasa benim arabayı zumur zumur edeceklerdi:D

• 9 yıldır otomobil kullanmaktayım ama Istanbul'un trafiğine alışamadım.Yinede ustayımdır ufak bir çizik dışında nazar değmesin kaza yaşamadım :P kadınlardan özellikle kaçıyorum yalnız trafik içerisinde :D

0|0
    0|0
  • Valla ben bayan sürücülerden korkuyorum çünkü cok cesur hareket ediyolar trafikte. Ben görünce yol veriyorum başka bişey sölemiyorumm. Cok korkusuzlar..

0|0
    0|0
  • araba süren kadına oral yapamazsın katılmıyorum sana.iyi araba kullanmaları yeterli bence:D

0|0
    0|0
  • biri kadınlara arabanın sadece ön camdan ve direksiyondan ibaret olmadığını öğretmeli...

0|0
    0|0
  • kadınların bence.

0|0
    0|0
  • kadın erkek ırkçılığını bırakın insanız insan

0|0
    0|1
  • kadınlarda kaza oranı daha yüksek

0|0
    0|0
  • kadınlar herzaman kusurludur trafikte