Kapat

Hanefi mezhebine göre öğle namazının farzı kaç rekattır?

Hanefi mezhebine göre öğle namazının farzı kaç rekattır? İzleyip öğrenelim. İşte link

Meşhur fetvacımızın fetvasına göre eksik kıldığımız namazlar ne olacak? :D

0|0
1|11

En İyi Erkek Görüşü

• bir de demiyor mu "ya kardeşim sen bu kadar mı cahilsin"

asıl cahil olan kendisi :)

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 10

• Din dersi sınav sorusu gibi sormuşsun bir an korktum ya yanlış yazarsam diye, neyse ki link de vermişsin rahatladım :)))

0|0
    0|0
    • bu kadar stres yapmasaydın :D

• Direk soruyu görünce ürktüm ter bastı aniden ne yalan söyleyeyim :)))) Hatta bir an aklımdan " tüh be yine çalışmadığım yerden çıktı" diye düşünce geçmedi desem yalan :)))) Soruyu öyle bir yazmışsın ki ... of yani :)))

• Ahiret sorusu gibi :D

• Dinlerini parça parça edip hiziplere bölünenler var ya, senin onlarla hiçbir ilişiğin yoktur. Onların işi Allah’a kalmıştır. Allah onlara yapıp ettiklerini haber verecektir.

6 Enam Suresi 159

mezheplere bolunmek kuranda boyle yasaklanmistir Allahin emirleri birdir mezheptenezhebe degismez

0|0
    0|2
    • Peygamberimiz (s.a.v) buyurmuştu ki: "Yahudiler yetmiş bir gruba ayrıldı, birinden başka hepsi cehennemdedir. Hıristiyanlar yetmiş iki gruba ayrıldı, birinden başka hepsi cehennemdedir. Ümmetim de yetmiş üç gruba ayrılacaktır, birinden başka hepsi cehennemdedir." "O bir tane kurtulan grup kimlerdir ya Resulallah" sorusuna karşı da: "Onlar benim ve ashabımın üzerinde gittiğimiz yolda gidenlerdir" buyurmuştu.

Mezhepleri bölünme olarak kabul ediyorsan 73 tane mezhep olması gerekmez mi?

• ben de sordum.

• 1|0
    0|1
  • olur gençlikte herşey olur :D

0|0
    0|0
  • farzlar mezhebe göre değişmez tüm mezheplerde farzlar sabittir.öğle namazı 4 farzdr

0|0
    0|1
  • tüm mezheplere göre ögle namazının farzı 4 tür..

0|1
    1|0
  • sapıtmış bunlarya

0|0
    0|0
  • doğru biliyorsun:)

0|0
    0|1
  • Namaz ritüeldir,kılmak zorunda değilsin,farz değildir..Nerede yazıyor farz olduğu...boş işler bunlar

0|0
    0|3
    • Namaz farz kılınmıştır. İmandan sonra bakılacak ilk ibadet NAMAZdır.

(Namaz, müminlere belli vakitlerde farz kılındı.) [Nisa 103]

• yanlış düşünüyorsun arkadaşım.

• Her koyun kendi bacağından asılırmış,fenamı cehennemde seni ısıtacak bir odun daha sana şu anda cevap yazıyor :D Hoşcakal

• İyi sallamış. Farz namazları bütün mezheplerde aynıdır.

0|0
    1|0
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 1

• farz farzdır. hanefi veya diğer mezheplerde de farz aynıdır. 4 tür.

1|0
    0|0
Yükleniyor...