Yüzmenin ne faydası var?

Yüzmenin faydaları nedir? Su insanı rahatlatır filan deyip baştan sağma cevap vermeyin :D

Güncellemeler:
Hele zenginler o yüzden hep yüzüyo

0|0
11|20

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 20

• eğer araştırırsan yüzmenin en faydalı sporlardan biri olduğunu öğrenirsin en fazla kası aynı anda çalıştıran ender sporlardan biridir çoğu sporda (egzersiz çeşidi de olabilir) herhangi bir bölgeye yüklenilir ancak yüzerken çalışmayan kas sayın oldukca azdır vücudunda dengesizlik yoksa (bazı bölgeler bazı bölgelere göre orantısız yağlanmıyorsa yağlanma orantılı ise) yüzme en iyi spordur ayriyeten uzun vadede vücudun kanşekerini tansiyonunu düzenler (bir günde değil tabi ki bide hastaysan ilaç niyetine değil ilerde yakalanma riskini oldukça azaltır)

1|0
    0|0
  • Pilates gibi denebilir. Omurgadaki diskler açılır, bel fıtığına falan iyi gelir. Kulaç atmakta stretching egzersizi gibidir.

1|0
    0|0
  • Rahat kilo verirsin boyun uzar ve fit denilebilinicek bir vücudun olur tabi sıklıkla yüzersen. Ayrıca dünyadaki en sağlıklı ve yararlı spor yüzmedir. Hicbir spor bütün kasları çalıştırmaz ama yüzmede hepsi çalışır. Ayrıca terlemeden gerçekten stres ve enerjini atacağın tek spordur. Daha da ayrıntı istermisin? Birçok şey söyleyebilirim.

1|0
    0|0
  • yüzme veya suda kalma
    insanı çok kolay yoldan zayıflatır
    vücut çok enerji yakar
    yakılamayan yağlar hiç spor yapmadan yakılır

1|0
    0|0
  • her şeyden önce bütün kaslarını hareket ettiriyorsun. yağ yakıyorsun çokça. yapılacak en güzel spor bence. terleme derdi yok. :)

1|0
    0|0
  • insanı rahatlatır.

şaka bir yana ben hayatım boyunca 15 20 kere havuza gittim ama yüzmedim çünkü yüzemiyorum köpekleme duruyorum biraz ama o kadar işte. Kanat geliştiriyor Göğüs geliştiriyor komple aslında vücudu çalıştırıyor hem kas yapıyor sıkılaşıyor hem kilo veriyorsun :D

1|0
    0|0
  • En iyi spordur... ter içinde kalmazsın :)

1|0
    0|0
  • Nerdeyse tüm kasları çalıştırır, güçlendirir. Birkaç çeşit sporla çalıştırman gereken o kadar kası tek sporla çalıştırırsın. O değil de yüzmeden sonra uyuması süper:)

1|0
    0|0
  • yüzme kol kası başta olmakla birlikte ayak ve bilek kaslarını çalıştırır insanın terlemeden spor yapmasını sağlar :)

1|0
    0|0
  • En güzel spordur tüm kaslar çalışır

1|0
    0|0
  • vücudun her noktasını çalıştıran 2 şeyden biri

1|0
    0|0
  • zayıflatıyor işte.

1|0
    0|0
  • Kiloluysan kilo verirsin. Vücudun şekillenir. Rahatlatır.

1|0
    0|0
  • Hobi ve spor amacli yapilan deniz icindeki faliyet. iyi bir zayiflama yontemi. deniz suyundaki basinc zayiflamada etkili bir rol oynar cunku denizde yapilan haraketler kan dola$imini hizlandirir.

0|0
    0|0
  • eğlenceli :P

0|0
    0|0
  • Faydalıdır😀

0|0
    0|0
  • Omuzları genişletir kasları çalıştırır v. s

0|0
    0|0
  • Yüzmek de bir spordur ;)

0|0
    0|0
    • Ciddi olamazsın :O

• Bende bildiğini biliyorum. E madem bir spor olduğunu biliyosun niye sorma gereği duydun :D Yüzme bir spor olduğuna göre spor yapmanın faydalarının ne olduğunu biliyosundur umarım bide onu açıklamiyim :D?

• Diğer sporlardan farklıymış bak?

• Tum vucut kaslarini calistirir.

0|0
    0|0
  • Yüzme sünnetini duymadınmı sen

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• işte vücudundaki bir sürü kas devamlı çalışıyo falan hem iyi enerji harcıyon hem de sıkılaşıyon kısa bir süre içinde

1|1
    0|0
  • vücudundaki kasların hemen hemen hepsi çalışır yüzmek iyidir kayseride deniz olsaydı keşke almslaşsmaposjaops

1|0
    0|0
  • Butun kaslaeini calistiriyor diye biliyorum

1|1
    0|0
  • Zayıflatır

1|0
    0|0
  • Zayiflatmada diyim sana 😉😉😃😃

1|0
    0|0
  • Vucudun butun kaslari ayni anda calisir. yuzme , boy uzamasi ve kilo vermede cok etkilidir

1|0
    0|0
  • Bel ağrısına

1|0
    0|0
  • yüzerek vucudundaki tüm kaslarını çalıştırabilirsin. vücut daha çabuk toplanor. Ciğerlerin açılır. sigara içiyorsan yüzerken daha fazla nefes nefese kalabilirsin ancak devamlılığını getirdiğinde bu durum geçer.

0|0
    0|0
  • bir şey soracağım nerelisin

0|0
    0|0
  • rahatlıyorum ya

0|0
    0|0
Yükleniyor...