Ayrıldığım kızın ailesini iyi insanlar olarak bilirim. Anlatsam mı?

Merhaba arkadaşlar. Ben 2 gün önce kız arkadaşımdan ayrıldım malum. Facebook hesabını ele geçirdim ve ne var ne yok ortaya çıkardım. Meğer bana hayatım derken başkalarına bebeğim deyip, ilişki isteği gönderebiliyormuş facebook'tan. Şimdi ben tüm bunları onun ailesine anlatıp hem kendi egomu tatmin etsem hem de onlar da ellerindeki malı bilseler de ona göre davransalar nasıl olur? Sürtüğün yaptıklarından sonra ailesine acıdım ben. Annesi de melek gibi bir kadın. Anlatıp onlara bir iyilik yapmış olmaz mıyım? Lütfen samimi düşüncelerinizi yazınız.

Güncellemeler:
Benim bir kız kardeşim var. Allah korusun o öyle bir şey yapsa da bana haber verilmese çok kötü olurdu. Ne kadar erken haber verilse o kadar sağlıklı olurdu. Kız kardeşim olduğu için de çok temkinliyim bu konuda. Namus meseleleri ve aile değerlerini hiçe sayarak cevap atmayı düşünenler cevaplamayıp hem benim hem kendi zamanınızı boşa tüketmeyiniz. Samimi yorumlar için teşekkürler
etmus(Arda) Önce tartışmayı öğren, üslubunu bir düzelt ki insanlar seni dinlemeye değer bulsun. Dünya değişir, görüşler değişir ama doğru ve yanlışlar değişmez. İlerde bazı şeyler başına geldiğinde ne demek istediğimi anlarsın. Umarım başına gelmez, iyi bir hayatın olur. İyi günler.
Kapandı!
Sizinle o kadar tartışım ve hiçbir şey yapmadım. Umarım Frodo'nun Gollum'u ölmesi gerektiğini düşünüp sonra onun sayesinde dünyanın kurtulması gibi bir kader mi beklesem :P şaka tabi, sanırım üstesinden geliyorum yavaştan. Samimi cevaplarınız için her birinize teşekkür ederim

0|0
20|23

En İyi Erkek Görüşü

• Hiçbirşey yapma sadece ondan uzaklaş zaten onu öyle yetişmesini sağlayan ailesi zamanında ona iyi eğitim verememesi olayı buralara kadar getirmiş. Ne ekersen onu biçersin. Ailesi iyi bir kız yetiştirseydi o kız böyle davranışlar yapmazdı. Ailesi herzaman kızını savunacağı için bence boş yere uğraşma uzak dur.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 20

• O kız bir zamanlar seninle de çıkıyordu. Kendinide şikayet etmiş olursun. Hem bir zamanlar önem verdiğin bir insan hakkında bu kadar alçaltıcı konuşman hiç hoş değil. Senin de söylediğin gibi burada sadece egolar mevcut sevgi ya da aşk değil. Hiçbirşey olmasa da önceden sevgilin olduğu için, ona bu kötü lafları yakıştırmamış olman gerekirdi. Ama bana kalsa, sen gerçekten sevmiş olsaydın, sessizce çıkar giderdin. Küçük çocuk gibi kafana bi taş geldi mi taşı atanın annesinin eteklerine yapışıp şikayet bombardımanında bulunmazdın. İnsanların en hayırlısı hataların üstünü örtendir. Çünkü sen örtmezsen, Allah da senin hatalarını açığa çıkarır. Nitekim sen de insansın ve hata yapmaya meyillisin. Yalan ve suç denilen şey açığa çıkar eninde sonunda. Ama kız arkadaşının bu yaptığını memleket meselesi haline getirmene gerek yok:)

İnsanlar yanlışa düşmeye programlanmış yaratıklardır. Çünkü nefsi duyguları vardır. O kız arkadaşına da bu gözle bak ve bu şikayet etmek gibi çocukça davranışlarda bulunma. Aranızdaki meseleyi ailelere taşıma bence... Hem ayrıca kız kardeşin face den arkadaşlık teklifleri falan gönderdi diye evde kavga gürültü mü çıkaracaktın yani? Diyelim ki çıkarttın, ne olacak. Kardeşin bu işlerden vaz mı geçecek. Hatta daha fazla tatlanır herşey. Evden soğutur hatta uzaklaştırırsın. Namus, edep, aile yapısı çok önemlidir zaten bunun savunucularındanım. Ama bu iş kavga bağırış çağırışla çözülmez. Abi gibi davranırsın ve onunla sakin sakin konuşursun, hayatın oyunlarından, tuzaklarından bahsedersin, yanında olduğunu hissettirirsin. Bu böyledir. Ama şikayetler insanın gururunu incitir. Ne başkasının bunu sana yapmaya hakkı var, ne de senin o bir zamanlar sevgilin olan kıza bunu yapmaya hakkın var? Herkes yaptığının karşılığını mutlaka bulacaktır, şikayete ya da bedduaya gerek yok. Kardeşinle iyi geçin. İnan bana seninle her derdini paylaşabilecek olursa, vazgeçemeyeceği en büyük aşklarından olursun. Sırf seni ya da ailesini üzmemek için bile yanlışa düşmez o zaman. Hadi yolun açık olsun. ;)

0|0
    0|0
    • ''O kız bir zamanlar seninle de çıkıyordu. Kendinide şikayet etmiş olursun.''... öyle olduğunu bilerek çıkmadım tabi ki... o zaman kendimin neyini şikayet etmiş oluyorum.

• Çünkü paylaşmak istiyor insan anlıyor musun! O facebook hesabındaki yazılanları görünce anladım bana hayatım derken başkalarına bebeğim falan deyip bir de ilişki isteği gönderdiğini. Az göz yaşı dökmedim illa söylettirceksiniz bunu da. Cenazede göz yaşı dökmüyorum ben ya :( . Bu kız bana bir ay önce geldiğinde '' seninle sonuna kadar gitmek istiyorum '' demişti. İlla ağlattırcaksınız yine :((((

• Senin yaşadığının daha ağırını yaşadım inan bana. Ama intikam almadım. Ne oldu peki? Şimdi onu affettiğimi söylesem de hala peşimden gelip "Hakkını helal et" diyor. Daha bana yaşattıklarının onda birini yaşamadığı halde pes ettiler. Ben ise hala mutluydum, mutluyum. Herkes yaptığının karşılığını buluyor. Senden olmasa da başkasından. Ne sözler veriliyor, asla yapmaz beni asla bırakmaz diyorsun ama bir bakmışsn? Ben de çokkk ağladım çok. Ağlamaktan mı korkuyorsun? Ağlayacaksın tabiki...

• yorumlara biraz baktım da burada kim ne derse desin sen bildiğini okuyacaksın gibi geldi bana.ama çok yanlış yaparsın sadece intikam almak olur sennki iyilik diyemezsin eğer iyilikse kızla direkt konuş yanlış yaptığını izah etmeye çalış anlar veya anlamaz ama senn iyiliğini yapmış olursun kalkıp ailesine konuşmak çok ayıp hiç olgun bir davranış olmaz... ayrıca yaşın daha 21 kız da en fazla senn yaşlarındadır hata yapabileceği bir dönem kendi hatasını kendi bulup düzeltirse değerli olur ailesi farklı bir baskıya giderse kız da tepki olarak hatayı arttırarak devam eder.hem bitmiş gitmiş bu saatten sonra kızın kendi özel hayatı boşveeeerrr

0|0
    0|0
    • 21 yaş hata yapılacak bir yaş değildir bence. hem ne yaman çelişki değil mi şu: 16 yaşındaki kıza annesi şuraya gitme diyor, o ben büyüdüm sen bana karışamazsın diyor. Sonra da hata yapma lüksü olmuş oluyor. Herkesin bir iradesi var. İnsanın karakteri sürekli değişmez, bir öz vardır değişmeyen. Bu baskı olayında da hataya devam etme ihtimaldir, kesin değildir. Diğer ihtimal de olayları kabullenmesidir.

• yorumun devamını yanlışlıkla bir üst yoruma yazdım oradan oku devamını :))

• sorun değil kapatıyorum bu konuyu burda daha fazla tartışmayacağım çünkü anlatmak istediklerimi yazı dili anlatamıyorum, çok çarpıtılıyor. teşekkür ederim

• Şu gereksiz ego tatmininizi anlamıyorum ele geçirdin diye haklı olduğunmu ispatlayacaksın sana tek kelime söyleyim haklıyken haksız duruma düşeceksin bunu bil.Senin üzerine vazife değil kızın ailesine anlatmak.Ne meselen varsa kızla konuş.Ayrıca ailesi sana seni ne ilgilendirir diyip ağzının payını verse ortada g*t gibi sen kalırsın.

0|0
    0|0
  • Namus meselelerini ve aile değerlerini hiçe saymadan cevap vericek olursak senin istediğin cevaptan öteye gidemez yorumlarımız. He eğer amacın sadece istediklerini duymaksa burada soru sorman mantıksız, git istediğini yap kimseye sormadan.

Ama düşündüğün şey her ne kadar doğru olsa da onunla sevgili olman bile namus ve aile değerlerine aykırı bi durumdu ve sen bundan rahatsız değildin. Şimdi mi geldi aklına değerler?

Bence olan olmuş biten bitmiş sırf egonu tatmin etmek için insanların huzurunu kaçırıp kişiliğinden taviz verme (kendini alçaltma)

Hayat kızın hayatı elbet er yada geç hatasını anlayacaktır, belki yaşından dolayı belki kişiliğinden dolayı hataya düşmüş olan bi sürü insan var, onun şanssızlığı seninle sevgili olmak olmamalı.

1|0
    0|0
    • ''Ama düşündüğün şey her ne kadar doğru olsa da onunla sevgili olman bile namus ve aile değerlerine aykırı bi durumdu ve sen bundan rahatsız değildin. Şimdi mi geldi aklına değerler?''...Ailesi beni tanır, sever. Halam ve eniştem ilişkimizden haberdardı. Ayrıca çok ama çok kez belirttiğim gibi asla bir kıza cinsel tatmin objesi olarak bakmam. Tabi ülkemizde kadınlara cinsel tatmin objesi muamelesi yapanlar çok olduğundan seni de anlıyorum. Ne istediğini bilen biriyim kız ark ve evlilik konusunda

• Demek istediğim şu;

Ailesi haberdardı ona tamam. Ama sonuçta namus da demişsin. Bi kızın helali olmadığı bi erkekle görüşmesi bile doğru değil o zaman. Yani hep kendi tarafından bakma olaya. Bi hata yaptı bırak hatasıyla kendisi yüzleşsin. Sen yoksun artık onun için o da senin için olmamalı.

• yapacağı en çocukça hareket olur.

0|0
    0|0
  • herkes kendi ailesinden kardeşinden sorumlu bırak kız ne hali varsa görsün ayrıca diyorsunki benimde kız kardeşim var diyelimki sen eski sevgilinin ailesine söledin ailesinn kıza yapmadıgı kalmadı dövdü.hırpaladı madem kız kardeşin var keser döner sap döner ilerde bi gün aynı şeyi başka bi erkekte senn kız kardeşine yapar belki kız kardeşin eski sevgilin gibi şeyler yapmaz ama hayat bu bi yerden bişeyler çıkacakya sen o kıza iftira atmazsın dogru olanı söylersin ailesine ama başka biri senn kız kardeşine iftira atar yada hayat bu ya kız kardeşin daha beterlerini yapar aynı olay farklı biçimlerde senn başınada gelebilir kınama ve hiç bişi yapma kız kardeşini düşüğnüosan ne hali varsa görsün herkesin karakter seçimi...

0|0
    0|0
    • ne yani kız kardeşim yaparsa(Allah korusun), bana da mı haber gelmesin? Ben gelmesini isterim.

• Eline ne gecicek kiiii koca bir hiç pişmanda olacaksın o kız ben olsaydı eger bana uygunsuz teklifte bulundu anne bana bende istemeyince beni facemi calmış uygunsuz şeyler yapmıs iftira atıyor der işin içinden çıkarım gene sen rezil olursun (Not kötülük yapana kötülükle karsılık vermek içini rahatlatmaz sen dogru dur allah egriyi herhalükarda görü,r miraneyi çalan kılıffını hazırlar gibi... ...

0|0
    0|1
  • Bence biraz beklesen iyi olur sonra anlatiyorsan anlat:) sonucta suc kizlarinin ve onlarin degil ya onlarida uzmeye ne hakkin var huylu huyundan vazgecermi sen anlatmakla hic bir yere varamasin bilseler ne bilmeseler huy edinmistir belkide kiz huylu huyundan vazgecmez sana boyle biseyi yapabiliyorsa ailesine ne yapar allah bilir ne yalan dolanlar..

0|0
    0|0
    • iyi bir dayak ve birkaç ev cezası ile bu işin olabileceği kanaatindeyim. bana kimse dayağa karşıyım demesin çocuk için. her şey ailede bitiyor. çocuğuna el kaldırmayanların hallerini görüyoruz zaman içinde ne ahlar ne vahlar çekiyorlar. üzmeye ne hakkım var dedin ama üzen ben değil kızları olmuş oluyor. ben sadece başımdan geçenleri anlatacağım

• Sadece anlatacaksin oylemi ne maglum o insanciklarinda haberlerinin olmadigi belkide haberleri vardir belkide daha onceleri boylesi birseylerle karsilasmislardirda senin haberin yoktur nediyorum sana ben huylu huyundan vazgecermi sanki gecmez:) dayakmi hangi devirde yasiyoruz dayakla kim ne elde etmiste onlar edecekler dayak hic birseyin caresi degildir cok anlatmak istiyorsanda anlatirsin icinde kalmasin ozaman.

• dayak konusunda senle anlaşamayacağımız kesin. onun dışında, daha önce böyle bir durumla karşılaşmışlardır belki ama bir şey kanıtlayamamıştır acıyı çeken ve şüpheli kalmıştır herkes. kız çok rahat yalan söyleyebildiğinden kıvırmıştır eminim rahatca. ama benim ekimde gözlerine sokabileceğim kanıtlar da var. ya da aracı ile anlatabilirim olanları. ailesi beni tanır ve beni severler ayrıca. sanmıyorum ki bir tatsızlık çıksın.

• insanlar arasına nifak sokunca kimse sana aferin demez... aile huzurunu bozma ...

sorun senin ilişkindeyse sorununu kız arkadaşınla çözersin ! ailesiyle değil

0|0
    0|0
  • gelecek senin gibi gençlere kaldıysa çok yazık... yarının babası olacaksın... çocuğuna acırım senin... üniversitede ders kitapları okuyacağına biraz da otur çocuk psikolojisi oku... daha doğrusu üniversite oku... üniversite seni okumasın... yazık... eğitim için harcanan emeğe yazık...

0|0
    0|0
    • Bu ılımanlaştırma politikası, dünyada kapitalist çıkarcıların; milliyeti güçlü ülkeleri yumuşatma yöntemidir. Tartışmak istersen konu çok uzun. Ara konuşalım. Beni tanımadan böyle yorumlar yapmayın. ayrıca üniversiteler eğitim değil öğretim kurumudur!

• e iyi sen takıl. azraille kanka olmaya başladığında anlarsın ne demek istediğim. birkaç kez ölümle burun buruna gel de hayat neymiş gör. Allahım biz boşuna yaşıyormuşuz diyeceksin o anda. Her nefes alıp veren yaşıyorum zannediyor hey Allahım(!) .

• önyargılı birisin :) yaşamadığımı nerden biliyorsun? yolun açık olsun...

• bence anlat.. madem annesi cok iyi birisi en azından işi başından sıkı tutarsa.. ilerde daha az uzulur..

0|0
    0|0
  • Neden diyeceksin ,k bakma bunun tercümesi

Kuyruk acisidir,hoş Senin demene ne gerek var

Herkes evladının ne olduğunu bilir seninki

Intikamdan başka bişey değil kılıf arıyorsun

Sadece..

0|1
    0|2
    • bir hırsızın hırsız olduğunu, bir güvenilmezi güvenilmez olduğunu, bir yalancının yalancı olduğunu insanlara söylemezsek nolur bu toplumun hali! millete yaysam daha mı iyi olacak, ailesine masumane söyleyeyim diyorum. hem kendisi sürekli ne yaptım ben diyordu. görürüz ne yaptığını o zaman.

• Bir Sey değişmez ailesi yetiştirmiş kimi kime

Şikayet ediyorsunuz, aile bazı kavramları düzgün asilasa zaten

Böyle yapmazdı.

• gerçi o konuda haklı olabilirsin belki. bu konuyu biraz daha düşüneceğim. sağol

• Kızdan ayrılmışsın, onun iyiliği olsun diye yapmayı düşündüğün şey intikamdan başka bişey değil. Ne güzel işte seni aldatan birini hayatından çıkartmışsın. Daha ne istiyorsun?

0|0
    0|0
  • Sen bir komşu , arkadaş , dost vs olsaydın bunu çekinmeden söyleyebilirdin. Ama sen eski sevgilisin. Söylediğin an afferim yerine tepki alabilirsin.

0|0
    0|0
    • tepki almak çok sıkıntı değil, benim amacım tamamen kendilerine iyilik yapmak ve bunu da tatlı bir dille onlara anlatabilirim diye düşünüyorum. dediğim gibi benim bir kız kardeşim var Allah korusun böyle bir şey yapsa ve bana biri anlatsa bunu minnet duyarım ona.

• Sen bilirsin. Seni uyardım.

• Hayır, anlatmak sana düşmez.

Sen kızla konuş yeter.

1|0
    1|1
    • kızla ne konuşacağım ki? ayrıldık zaten o iş bitti.

• Öyle kal o zaman. Yaptığın iğrençlikten başka bir olmaz.

Başkasının hesabını ele geçirmek, terbiyesizlikten başka bir şey değil.

• kız arkadaşın seni face adresinden önce silsin sonra da engellesin sonra sen şüphelenme!

link

• kendiniz mutsuz olunca neden başkalarının hayatını kullanarak mutlu olmaya çalışıyorsunuz

0|0
    0|0
  • bunu yapma. pisman olursun bence

0|0
    0|0
    • ben hesap sorarım ve eminim ailemde sen kimsin diye önce karşıdakine karşı gelir.ama bu kişi beni tanıyorsa bana bunu gerçekten iyi niyetle anlatıp böyle bir durum var bilgin olsun diye sessizce söylerse ben kendimce daha iyi niyetli bulabilirm.ama yine de en doğru çözüm kardeşimle direkt konuşulması olur.aksi halde kardeşime zarar vermeye çalıştığını kötü niyetini hissettiğim için kesinlkle karşısında olurum

• yanlış yere yazdım yorumu :D çok heyecanla yazdım ondan olacak herhalde :P

• haha:D bende diyorm neoluoooo

• boşver anlatma allahından bulsun..

0|0
    0|0
  • anlatma

0|0
    0|0
  • İyi ki aklını başına almışsın.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• kizin ailesi, kizin ozel hayati. sana ne ? bir de gelip hesabini ele gecirdim diye boburleniyorsun. yemissen boynuzui, gidip meseleni kizla hallet,kimsenin ailesine laf etmek gidip sana dusmez

8|1
    0|4
    • boburlendiğiimi nerden çıkarıyorsun ya! kaç kere diyeceğim ayrıca, benim bir kız kardeşim var ve Allah korusun benzer olaylar yaşasak ve ben habersiz olsam çok ama çok üzülürdüm ve haber veren kişiye de teşekkür ederdim. senin yoksa kız kardeşin falan bilemem lakin bu durumlarda erken haber almak önemlidir.

• soran arkadaş bunun türkle felan ne alakası var. Bu insanlıkla bu beyinle alakalı bişey. Türklüğü savunuyorsun lakin yok kız arkadaşımın bilmem nesi çaldım foyasını meydana çıkardım yok ailesi iyiymişte sonra yok sürtük yok mal felan...felan fişmakan... bumudur senin anlayışın bumudur sana öğretilen değerler... soruya bak hizaya gel. senin ne türkle ne müslümanlıkla alakadar olduğunu sanmıyorum... etmus bi çok yerde sana katılıyorum...

• Babası derse benim namusumu korumak sana mı düştü diye! herkes yerini sırasını bilsin. herşeyin adabı var, hem namus diyorsun hem sürtük.yanlış anlama bu tavrın biraz ayıp olmuş.

3|0
    0|0
    • bu lafın bana yakışmadığını, seviyemi düşürdüğümü kabul ediyorum lakin bunun bir gerçek olduğu da aşikar. şöyle ki bir kız size 4 kez gelir ve 3ünde bahanesiz ayrılıp, 4.sünde tüm yalanlarını ortaya çıkarıp sizi aldattığını görür, hatta bunu yaşayabilirseniz bana hak verirsiniz. 3 yılımı hiç uğruna harcağını farkedince insan bir tuhaf oluyor :(

• tuhaf oluyorda 3 yıl boyunca kağnı arabası çekmedin sende, niye zorluyorsun ki bu kadar. neyse, haklı olsan yapma böyle birşey, delikanlılığa sığmaz.

• Bunlarla cıkan gezen tozan herhaltı yıyen prenses ,ayrılan aldatanda sürtük olur kafa yapıları bu malısef

• Bir ilişkiden çıkmışsın ve kızın arkandan iş çevirmesine belliki haz edemiyorsun.Kızın ailesine karşı senin bir sorumluluğun var mı öncelikle?Bunu kendine sor...Ailesi belki seni bilmiyor..Bilseler bile kızlarının durumu hakkında sana mı inanırlar yoksa kızlarına mı?Böyle bir sey yaptıkdan sonra egon sence ne kadar tatmin olacak..Ailesi sana karşı tavır alırsa egon kusrsağında kalır.Ayrıca şuda var..Bu kız senin arkadandan iş çeviriyor peki neden çeviriyor?

Belli ki bir seyler eksik ki başkalarında bir seyler aramış.Ve aramayada devam etmiş.

Diyeceğim o ki..Sevdin ve sevgin karşılık bulmadı...Yapman gereken sevgini kalbine gömmek ve kızın seviyesine düşmemek.

0|0
    0|0
    • ''Bu kız senin arkadandan iş çeviriyor peki neden çeviriyor?'' ... Saçma bir soru. Sevmiyorsa sevmiyorum desin kardeşim. Arkadan iş çevirmek daha mı iyi olur! Arkadan iş çevirmenin bahanesi olamaz.

• Her haltı yiyelim gizliden gizliden sonra dönelim hata yaptık deyip ve kabul görelim. Bunun bahanesi asla olamaz. Bunu yaptıysa beni kaybetme korkusu yaşamadığından yapmıştır. Sonuçta deli gibi seven benmişim. O beni yedeğe alıp gözü dışarı dikmiş.

• Evet işte bu..Bunu kabüllendiğine göre yapman gereken tek sey artık onu unutmak.Ne ailesine şikayet nede kendini düşünmek.Onun hatalarını düşünerek onu unutmak, ondan nefret etmek kolaylaşacaktır.

Aldatılma sonrasındaki kabül görmezlikle ilgili düşüncelerine katılıyorum...ancak şunu unutma insanız ve hatalar yapabiliriz.Kız da hata yapmış.Sende bunu öğrendin ve yol verdin hatuna.Yapman gereken arkana bile bakmamak.

• abi ben şöle diyim sana başkalarınınayıbını araştırmak ya da bildiğimayıbı başkalrıyla baylaşmak hiç bi etik anlayısında hos olarak algılanmaz.. bu açıdan öncelikle öncelikle egonu tatmin etme içeriğinden vazgeçmelisin.. bence olsa olsa sadece bunu başkalarıyla paylaşmıycak ayrıca bi yardımı olabileceğini düşündüğün sadece bir kişiyle paylaşmalısın.. örneğin annesinin üzülmekten baska bişey gelmezse elinden anlatma ona ya da kızın babası duydugunda yapıcı olmycksa ve sadece kıza kızıp eziyet edecekse ona da anlatma.. dediğim gibi anlatacaksan sadece konusmasını bilen ona yardımı dokunacagını düşündüğün tecrübeli BİR kişiye anlatmalısın..

0|0
    0|0
  • Daha öncedende söylemiştim bunu..

Benim Baya sevdiğim bi kız arkadaşım 2 defa aldatmıştı beni..

Daha sonra baya geniş çaplı bi araştırmayla boynuzlarımın baya büyük oldugunu öğrendim..

Nemi oldu sonra ; bendeki fotoğraflarını ablasına gönderdim direk fotoğraflarda öyle böyle değil hani..

Namus mamus değil direk intikam bendeki..

0|0
    0|0
  • Ayrıldığınıza göre Kızın yaşam tercihi seni ilgilendirmez. Ailesine söyleyerek sadece o insanların huzurunu kaçırmış olursun. Herkesin kendine göre bir hayat bakışı vardır. Seninde dediğin gibi Facede öyle yapıyormuş, yani Sanal alemde. Her insanın içinde bu tarz davranmak gelir ara sıra. Birirmişsin ilişkini , gerisini kurcalayıp basitleşme...

1|0
    0|0
    • Beni ilgilendirmez doğru. Düşün senin bir çocuğun var ve senin hiç hoşlanmayacağın bir şey yapıyor. mesela madde bağımlısı olmuş. sana haber verilmesini ister misin, istemez misin? eğer bu kız böyle devam ederse adı çıkacak zaten. ve daha büyük üzüntü olacak ailesi için. şimdi öğrenmeleri ve destek olmaları veya uyarmaları daha iyi olmaz mıydı mesela.

• Ya biz çıkıyorduk ve ciddi düşünüyorduk. O bana geldiğinde ''sonuna kadar devam etmek istiyorum seninle'' diye geldi. Benden istese face şifremi çekinmeden veririm. Ne olacak ki! Bi ömür birlikte yaşamayı düşündüğün kişiden ne diye bir şey saklayasın! Ben saklamam, o da saklayamaz. Saklıyorsa derim var bir şey bunda.

• Sanırım 20 yaş üstü, ailesine söylesen de bişiye engel olamazlar, insanların özeline karışma derim ben...

• anlatmalısın bence... sana bunu yapana daha fazlasını yapmalısın... iyilik yapan iyilik bulursa kötülük yapan da kötülüğü bulmalıdır. sana aptal muamelesi yapmış, seni kullanmış, aldatmış daha ne yapsın? bence cezasını çekmeli...

0|0
    0|0
  • hak yerını bulmalı bence sen bunu demessen yarın baskalırıda yaapar bu bir ornekolur hiç degılse o sana bunu yaparken duygularını sordumu ? hayır . bence sen hrseyı anlat etraf senı çapkın kız pesınde kosan serserı bılecegıne sucun kızda oldugunu bılsınler

birde yargısız ınfaz yapma ama ıyıce bır arastır kım bu konustukları kesın sonuca ulaştıgında ıse hersey makbuldur bence senın sevgınle gururunla oynayanbırısını bu sekıdle bırakırsan yarın gelır baskasına yapaar

0|0
    0|0
  • Arkadaşım haklı durumda haksız duruma düşersin yapma hiç gerek yok.Ailesine söyleyince hiç bişey değişmicek sen haklısın böyle kalmak istiyosan susmak en iyisi.

0|0
    0|0
  • Bende senin yaşadıgının biraz daha ufagını yasadım aklımdan geçmedi değil ailesi ile konuşmak arada gibi hissettim ama yalnış olucaktı farkındaydım, tutamıyordum kendimi kız kardeşi vardı onunla sohbet ettim hem ben rahatladım hem kimseye zarar gelmedi...

Bir erkek aldatılınca kaldıramaz özellikle ilk kez aldatıyorsa... Bu günden sonra senin karşına çıkacak kızlara acırım :)

senin de bu şekilde bir şansın varsa kardeşi falan dene şansını ama aile kesinlikle olmaz..

0|0
    0|0
  • Anlatsam mı demişsin de amacın fikir almak değil ki senin bu besbelli, birkaç senin kafadan insan bulup yazdıkları saçma şeylerle kendi fikrine destek bulmak. Egosunu tatmin edecekmiş peh.

1|0
    0|0
  • Ayrıldın ve bitti. Ne yaptıysa yaptı.. onun sorunu ve bir fayda saglamayacak sana...

Kendi hayatına bak artık.

1|0
    0|0
    • ben kendime fayda aramıyorum. bu gibi kızların başkalarına da aynı durumu yaşatmaması adına bir düşüncem var. ayrıca ailesi ile uzaktan akraba oluruz ve beni çok severler. bir tatsızlık çıkacağını sanmıyorum. onun dışında herkese dediğim gibi bir kız kardeşim var ve Allah korusun buna benzer bir durum olsa, bana haber edenin elini öperim.

• Öyle birşey düşünmüş olsa bile ailesi de farketmiş olabilir durumu...

Diyelim gittim açıkladın böyle böyle diye... Yüzleştirme için çağırırlarsa kızı yüzüne karşı söylemeni isterlerse ?

• çok rahat söylerim. nasıl savunabilecek ki kendini! ki bu kız bana daha önce 3 kez geldi ve gitti, bu 4 oldu. kendisi lise mezunu işsiz ve ben üni okuyorum. ailesini tanıyorum ve onlar da beni tanıyorlar. sanırım bu yaptıkları ile beni yedeğe alıp gözü dışarda kaldı. bir ayıp var ve bu ayıba ayıp demek ayıp olmamalı

• Bence kıza bunlardan haberdar olduğunu ve yaptığı hatadan dönmesini, dönmezse bunları anlatacağını söyle. O şekilde çok daha tedirgin ve diken üzerinde olacaktır. İstediğini ancak öyle elde edebilirsin.

0|0
    0|0
    • Dahada açık konuşmak gerekirse. Bir kız 10 kişiyle yatıp, çocuk 11.adamın derse kimse inanmaz. Eğer sen gidip ailesine bunları birbir anlatırsan inanmayada bilirler. İnansalar bile sen ne karışıyorsun tepkisi verebilirler.

Uzun vadede işine yaraması için kıza bunu hissettir. Yaptığının ne kadar salakça bir iş olduğunu anlasın ve biraz korksun...

• onu ayrılık tartışmamızda dile getirdim ve inanılmaz bir şekilde panik oldu kendisi. ama zannetmiyorum ki huyunu kendi kendine değiştirebilsin. dış etki gerekecek gibi gözüküyor.

• Erkek elde edemiyorsa karalar,diye bir cümle vardı sanırım.

Bu sözün yazarının sen oldugunu düşünüyorum.

Bırak sanane ne yapıyorsa yapsın.

Başına ileride daha kötü olaylar getirmesindense yool ver gitsin.

1|0
    0|1
    • bir kız sana 3 sene içinde 4 kez gelir ilk üçünde 3 kez sebepsiz ayrılır ve 4üncüsünde aldatıldığını öğrenirsen ne hissedersin!

• Bu olayın aynısını bende yaşadım.

Seviyeni aşşa çekme ben şu an geriye dönüp baktıgım zaman hayatıma yakışmayacak birisi oldugunu daha iyi anlıyorum.

Ayrıca ben hiç bir şey yapmadım. Sadece*git dedim hepsi bu.

• Kardeşim kızın sponsoru anasıdır diye bir laf vardır mutlaka duymuşsundur.Sana melek gibi görünsede kendi içlerindeki diyalogları bilemezsin.O yüzden söylesen bile ters tepki alabilirsin.İntikam almak istiyorsan daha etkili yollar dene bence.

0|0
    0|0
  • herkes bu dünyada kendi yaptıkalrından dolayı yargılanır ama sen başka birisinin yargıcı olursan seninde yargıcın olur

0|0
    0|0
    • olsun tabi ki olsun. seve seve bir hata yaptıysam neden çekmeyecekmişim cezamı. hiç rahatsız olmam

• yaşın küçük yavrum ilerde anlayacaksın ve bunları yaptğınada çok pişman olacaksın

• ne yapmalarını bekliyorsunuz...kızlarını evlatlıktan mı reddetsinler...

komik olma derim,ağırlığını koru...madem ayrıldın, işine bak..

0|0
    0|0
  • Ah be Ustad. Yaşanmış bitmiş. Ne arkasından kötü söz söylemeye nede kızın adını çıkarmana gerek yok. Takılmışsınız bitmiş. Sal gitsin..

0|0
    0|0
  • Samimi düşüncem burdan sana ağır gelir ama zihniyetine ve üslubuna bakılırsa senin de kızdan pek aşağı kalır yanın yok. Bir de iyilik yaptığını düşebilme durumun yok mu. Allah sana akıl, fikir ihsan eylesin.

0|0
    0|0
  • Sıcağı sıcağına bence yapma. Biraz zaman geçmesine izin var. Sonuçları umduğundan daha sert olabilir.

0|0
    0|0
    • ben sadece başımdan geçenleri anlatmayı düşünüyordum ve neler yakaladığımı. belki babasına değil de en azından annesine anlatabilirim diye düşünüyorum.

• Eğer rahatlayacaksan , için soğuyacak ise yap ne diyeyim.

0|0
    1|0
  • vnvnv

0|0
    0|0
Yükleniyor...