Trafik Kazası olmuş. Ne yaparsınız?

Arkama dönüp bakmadan olay yerinden kaçarmısınız?Yoksa here hangi bir can ve mal kaybı olup,olmadığına mı bakarsınız?Yada yaralı birileri varsa direk müdahale mi edersiniz?Haydi insanlık sınavına ne dersiniz?

0|0
14|8

En İyi Erkek Görüşü

• geçen hafta ilkyardım kursuna giitim ve ilkyardım eğitimi aldım. buradan bunu okuyan herkese sesleniyorum muhakkak ilkyardım dersi alalım ve bilinçlenelim. Çok önemli bir konu yarın kaza yapan bayılan boğulan biz, annemiz, eşimiz çocuklarımız olabilir. Bilinçli yapılan bir ilk yardım hayat kurtarır. İyiki kursa gitmişim Allah öğrendiğim bilgileri kullandırmak zorunda bırakmasın ama eğer ihtiyaç halindede öğrendiklerimi en iyi şekilde uygulamama bana yardım etsin.

kesinlikle böyle birşeyden kaçılmaz, ama eğer bilinçli değilsek bir eğitim almamışsanız lütfen sadece ambulansı itfaiyeyi yada polis ekiplerini arayalım başkada hiç bir şey yapmayalım.

Allah hepimizi kazalardan belalardan korusun.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Gözümün önünde kaza oldu bir gün tam Maslak'ta... Aracın biri bizim yoldan çıktı karşı yola geçti takla attı filan... Her şey bir kaç saniyede olmuştu hiçbir şey anlamamıştım... Ambulansı aradım servisteydik bir kaç kişi daha aradı... Ama dizlerimin bağı çözülüyordu korkudan... Karşıdaki kadın çok sakindi... Dedim böyle böyle oldu... Genç biri yanında başka biri de var galiba... Delikanlı dedim ters dönmüş arabanın camından çıktı sürünerek... Etrafa baktı... Başı kanıyordu filan dedim...

Sonra öğrendim ki delikanlı ölmüş... Çok üzülmüştüm yaptığım şeyin işe yaramadığına...

Ve bu anlattıklarım bir kaç dakikada oldu bitti... Allah korusun...

0|0
    0|0
  • ambulans polis, yangın çıkmışsa itfaiye ararım hepsini, olur da sorgulanmam gerekebilir diye kaldırım kenarına oturur beklerim, ilk yardım eğitimi okullarda kitaptan veriliyor ama uygulamalı öğretilmeli asıl, benim bilgim yok yaralıya dokunmam bile yanlış birşey yapmamak için

0|0
    0|0
  • olay yerinden kaçanlara insan sıfatını kullanmam.

bilgim olmayan bir konuysa müdahele edemem hemen ambulansı ararım. yanlış hareket zarar verebilir.

0|0
    0|0
  • İlkyardımı ararım olacak şey mi.

0|0
    0|0
  • İlk yardım eğitimi almamış dümbelekler sadece 112 yi arasın yeter.

İnsan kazadan kurtuluyorda bu cahillerden kurtulamıyor.

0|0
    1|0
  • İnsanlık sınavı da bilgisiz olan 112'yi arasın düzgün adres versin ve yaralının etrafını çevirsin yeter.

Bu konular için herkes ilk yardım eğitimi almalı. Ben aldım. Müdahale edebilirim.

0|0
    0|0
  • bakarım ne durumda ne olmuş insanlara diye sonra ambulans çağırırım ne yapayım başka

0|0
    0|0
  • öylece bırakıp topukları yağlarım

0|0
    0|1
  • müdahale ederim

0|0
    0|0
  • İlk yardım konusunda bilgim olmadığı için 112 yi arardım .

0|0
    0|0
  • Direk yardıma koşarım hiç düşünmem. Ne gerekiyorsa yaparım.

0|0
    0|0
  • Ambulans cagırırım

0|0
    0|0
  • yardım ederim, ettim de

0|0
    0|0
  • ambulansı ararım yaralı varsa

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• İlk yardım bilmiyorum bu nednele ilk Ambulası ararım.Yaralılara bakarı yerlerini tayin edip ambulans geldiğinde durumları hakkında bilgi veririm.Kazanın yaşandığını net gördüysem ifade vermek için kalırım, görmediysem kuru kalabalık zümresinden olmadığım için olay yerini terk ederim ve bu olayı başkalarına ders olsun diye sık sık anlatırım...

0|0
    0|0
  • insana bakarım malkaybına değil müdahalede ederim

ettimde

0|0
    0|0
  • hemen ambulansı ararım

ardından ilk müdaheleyi yapmaya özen gösteririm

ilk yardım konusunda oldukça bilgim vardır.

0|0
    0|0
  • Seyir halindeyken dallamanin biri arkadan carpmisti motosikletime. Yerde acilar icinde kivranirken bana carpan kisi kacmis. Yardimima da bi kac motosikletci gelmisti. Kotu bi aniydi. O gunden sonra herkesin yardimina kosmaya basladim

0|0
    0|0
  • gider adam/kadın neyse olduğu yerden uzaklaştırıp ilk müdahaleyi yapardım ambulans gelene kadar.

0|0
    0|0
  • tabiki elimden geleni yaparım

0|0
    0|0
  • benim başımdan bir olay gecti.. oturun anlatayım

gecen sene ankaraya sınava gittik 5 arkadaş 1i sınava girecek neyse gece cıktık istanbuldan sabah dogru vardık ankaraya öglen arkadas sınava girdi sınav bitti cıktı biraz takıldık ankadara da kii ben böyle berbat biyer görmedim.. bi caddeleri var abi ne sag ne sol dönüşler full yasak lanet olsun dedim 2 yada 3 km gidiyor öyle kötü bi yolları var neyse aksam yola cıtık düzcede arkadas var mangal felan gece oldu yine yola cıktık istanbula gelmek için ben kullanıyorum arabayı 407 var sakarya il tabelasını gördüm otobanda yol bir anda zifiri karanlık oldu otobanda daha böyle 30 saniye gitmedenn yol bir anda toprak oldu heryer toz duman ben sandım uyudum yoldan cıktım 170le gidiyorum orta seritten yolda cuvallar var hafif bii sağ kırdım bii sola kırdım gazdan ayagımı cektim hafif hafif frenledim neyse bizim cocuklar korktu kalktı bu sırada sağda bariyellere girmiş araba gördüm bi elli metre gittim başka biri daha sağda girmiş bariyellere hemen az ileriye cektim arabayı bizim cocuklara atlayın arabadan kosun dedim bende hemen ilk yardım cantasını yangınn tüpünü ve leflektörleri aldım kostum hemen megan pert alfa romeo pert içindekiler kimi cıkmıs sokta kımı aracta cantayı tüpü arkadaslara verdim122 155 156 acılen arayın dedim bende hemen kostum ileriye leflektörleri yerleştirdim gelen olursa dikkat etsin diye Allahtan ölen felan yoktu böyle gecti işte

Soğuk kanlı olmak cok önemli

0|1
    0|0
Yükleniyor...