Kettle'a kireç çözücüyü dökeceğim ama durulanır mı?

Cattle'a kireç çözücü koyduğumda çok güzel temizliyor ama duruladıktan sonra lan acaba çözücüden arınmış mıdır ki diye içim içimi yiyor. Kireç çözücüyü temizlemek için yönteminiz var mı?

Güncellemeler:
hep soğuk suynan temizliyor idim. öğrendiğim iyi oldu teşekkürler..
arkadaşlar ellimde bi paket limon tuzu var. ne kadarını koyucam bunun? acil cevap gelirse sevinirim

0|0
3|9

En İyi Erkek Görüşü

• Limon tuzu koy. Sıcak su koy. Biraz bekle, sonra dök. Daha kolay. Daha sağllıklı. Daha garantili

0|0
    0|0
    • limon tuzu hiç görmemiştim

• Ben her hafta yapıyorum. Kimyasal değil sonuçta ve sağlıklı. Sıcak su, bi yemek kaşığı limon tuzu ve ketılı açıyorsun, o kireçleri kendi kendine çözüyor. sana yıkamak kalıyor.

• ben de kalsiyum ihtiyacımı kireçli suyla gideriyordum mecburen, bu yöntemi öğrendiğim iyi oldu vazgeçeceğim bunu yapmaktan:)) teşekkürler

Erkekler Ne Diyor 8

• Çivi çiviyi söker, bir de kezzap dök. Sonra bi kahve suyu koy. Hala hayattaysan bize de yaz. Yoksa 112'yi arayalım.

3|0
    0|0
  • kaynattiğin ilk suyu dök

1|0
    0|0
  • başka yollardan kaynattığın su dök bol bol

1|0
    0|0
  • kireç çözücüden sonra iyice durula. sonra tekrar su koy biraz kaynasın. herşey tamam

0|0
    0|0
  • Ketıl diye yazmamın mahsuru yoksa onun da mahsuru yoktur galiba :P

0|0
    0|0
  • çok aradın mı bu soruyu :) bol su ile temizlemek.. mümkünse damacana sularla su ısıtırsan kireç tutmaz.

0|0
    0|0
  • Hepsini koy.

0|0
    0|0
  • yapma,denendi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• bi güzel sabunlayıp yıkadktan sonra bişey olmaz ben yaptım geçenlerde hala yaşıyorum :))

1|0
    0|0
  • biraz limontuzu koy, maksimum seviyeye kadar su doldur ve ısıt. kaynamaya yaklaşınca hızla kirecin çözüldüğünü göreceksin. kimyasal kullanmana gerek yoktu

1|2
    0|0
  • sirke dok su dok biraz kaynat icinde tertemiz oluyor.

0|1
    0|0
Yükleniyor...