Evliliğin erkeni, geçi olmaz diye düşünüyorum

Aslında geç ya da erken evlenmek diye bir şey yoktur. Kaderinizde yazılı insan siz 20 yaşındayken karşınıza çıkmışsa, zil zurna fakir de olsanız, 20 yaşında evlenirsiniz. 40 yaşında çıkmışsa 40 yaşında evlenirsiniz. Yani; yok efendim sen geç evlendin, erken evlendin diye kimseyi küçük ya da üstün görmek olmaz. Çünkü; kaderimizde 'eş' diye yazılan insan biz kaç yaşındayken karşımıza çıkıp bizi bulursa, o zaman evleniriz.

Ben böyle düşünüyorum. Peki ya sizler?

0|0
5|4

En İyi Kız Görüşü

• kader ayağına gelmez çaba göstereceksin ideali 25-30 yaştır bence ama şartta değil tabiki

0|0
    0|0
    • Arayacaksın zaten. Fakat arasan da, aramasan da, vakti geldiği zaman gelir. Sen aramazsın, o senden hoşlanır, alnında yazılı olan da odur. Sen ararsın, bulursun, işte bu dersin fakat o sana bakmaz. O yüzden, arasak da ne zaman gelecekse, vakti zamanı ne zaman dolarsa, o zaman gelir.

• yaşın daha çok genç acele etme

• yaşım çok mu genç? yapma allah aşkına

Kızlar Ne Diyor 4

• tamamen katiliyorum sana cok haklisin daha guzel yorumlanamazdi :)

0|0
    0|0
  • bende katılıyorum ama kaderimizi de dualarla değiştirebiliriz aslında.

0|0
    0|0
    • dualarla değiştirdiğimiz kader de, önceden yazılmıştır. Yaradan hepsini önceden biliyor, değişen bir şey yok aslında. Biz dua etsek de, etmesek de, geleceği zaman geliyor nasip.

• Kaderimizi kendimiz çizmiyormuduk? Bu demek degilki git ara bul ama ayni zamanda cabba sarf etme. Sen doğru yaşa o gelir kapını çalar buda kaderin olu verir

0|0
    0|0
  • Bence insanın elinde olan biseydir.Hatta şimdi ki aklım olsa evlenmedim diyenlerdenim bende...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• ha doğuda 10-12 yaslarında evlendirilen kızların KADERİ böyle yani, katlanacaklar... yapma arkadasım cebinde para pul yokken evlenen adam akılsızdır ya. Sen bir olayın geneline bakıp kader diyorsun. Tabiki kader ama insan kendi kaderini kendi yazar. evlenip zar zor geçinecegime evlenmem daha iyi, bu geç evlenmiş olmuyor mu :)

0|0
    0|0
    • o kızların yaşadığı imtihandır. Onları o hale getirenlere de bunu allah yaptırıyor. Allah onlara ceza, o kızlarımıza da cennet verecek. Bunu düşünemeyecek kadar salak olma.

• he işte, bana bunlarla gel canımı ye :) örümcek kafalı adamlar gibi her gelene Allahtan geldi oturalım Allahtan geldi susalım deme. gerekiyorsa daha iyisi için diret. emin ol olacaktır. neyse konuyu saptırma, adam gibi para kzanmadan da evleneyim falan deme valla şapa oturursun.

• Gözünü sevdiğim, Mevlana da her şey allahtan diyor bu sözünde. Sen onu ynalış düşünüyorsun. ayet var bu konuda; iyiliği yaptıran da allah kötülüğü yaptıran da allah. yaptıran derken, buna müsade eden allah. Ben bazen isyan ediyorum allaha, hatta küfür de ediyorum, sonra da pişman oluyorum tabi.

• bana göre herşey hazır hissetmeyle alakalı. Hazır hissedemiyorsan kendini 60 bile erkendir sana xD Kişiliğini tam bulamamış kişiler evliliğe başladıklarında sorunlar çıkıyr sürekli evlilikte sıkıntılar falan ama boşanmaya sebep değil bunlar karşılıklı saygı çözer herşeyi

0|0
    0|0
  • evliliğin yaşı yoktur ama zamanı vardır... kim ne derse desin.. zamanı geçince olmuyor.. nokta...

0|0
    0|0
  • doğru söylüyorsun herkesin doğrusu kendinedir

0|0
    0|0
Yükleniyor...