Arkadaşlar ben mi çok geri kafalı düşünüyorum ?

5 yıldır beraberiz 2 aydırda nişanlı... Haziran ayında düğünümüz var ve balayı için otel araştırması yapıyoruz, bugün bana bir otel buldum dedi ve fiyatını söyledi ancak ödemeyi ortak yapalım mı ? dedi... Ben de ona ''neden? damat sensin ben neden para vereyim ki?'' dedim tabii benden beklemediği bir cevap olduğu içinde çok içerledi evlenince de böyle mi ? diyeceksin dedi. Ama benim bildiğim ailemden gördüğüm, duyduğum balayına gidilecekse her türlü ayarlamayı erkek yapar...

Arkadaşlar ben mi çok geri kafalı düşünüyorum ?

0|0
8|21

En İyi Erkek Görüşü

• bu biraz danışıklı dövüş oluyor. senin için söylemiyorum yanlış anlama bu olayı savunan kadınlar sonrasında boşanma veya anlaşmazlıklara gelince olay benim de bunda hakkım var. evin yarısı benim araba benim. şu benim o benim diye söylenmeye başlar. evlilik maddi durumların tümünü erkeğin karşıladığı bir organizasyon değildir. evlilik kabaca tarif edecek olursak; hayata beraber tutunmaya çalışmaktır. yani balayı senin sorumluluğun ben de sana sabah kahvaltı hazırlarım yok. lütfen bunları yapmayın. olayın maddiyatında değilim.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Ağır kezbansin. Niye?

Zaten düğün evlilik borç demek, zaten dağ gibi borç yapılıyor. Adamda para sicmadigina masrafı boluselim demiş. Seninle aynı yastiga baş koyacak beraber yaslanacagin insana para muhabbeti yapıyorsun. Yazik

Varsa zaten verir yoksa mertere mi çıksın? Sizin gibi dusunenlerde maneviyat yoktur. Para varsa mutluluk vardır.

Gerçekten seven birisi olsan fedakarlık yapar daha ucuz bir otele gitmeyi teklif ederdin. Amaç balayinda başbaşa olmak değil mi? Tabi facebook ta şu otele gittik bunu yedim bunu yaptık diyeceksen haklisin

0|0
    0|0
  • yoo.kusura bakma ama evlenecegin adam kabzimalin teki bence. yarin bi gun ben mutak masrafi yapayim sen eletkrigi ode der. universiteli ev arkadasi mi olacaksiniz yoksa evli bi cift mi? yol yakinken kac derim.

3|0
    0|0
    • evlenince her şey ortak olacak tabi, yani kirayı o verecekse ben faturayı ödeyeceğim gibi...

• komik. bilmiyorum belki baskalari icin ise yariyodur ama bizde boyle bisi olamaz sahsen. borc para da mi isteyeceksiniz birinizin parasi bitince ya da issiz kalinca. tovbe yahu.

• Tamam evlendikten sonra evin harcamaları ikinizi ilgilendirecek ama bari balayı harcamalarında erkek üstüne düşen görevi üstlenmeli.. :)

2|0
    0|0
  • Nişanı kız evi yapar, düğün ve balayı oğlan evine ait...Yine yatak odasını çamaşır makinasını kız alır salon yemek odası ve televizyon buzdolabı oğlana ait...Nişanda düğünde takılan bütün altınlar kıza aittir. eğer terkedilirse asla geri verilmez..bunların sebebi her iki tarafta elini taşın altına koyup yükü paylaşıyorlar..16 ay sonra hadi boşanalım yok...Üç yıl borçler ancak bitiyor..

0|0
    0|0
  • Ben de ona ''neden? damat sensin ben neden para vereyim ki?'' dedim

alın bunu burdan

0|2
    0|0
  • doğru olanı demişsin.mk.yeni nesil erkekler çıktı kim verecek damat verecek tabi.her şeyin bir adabı kuralı var.sokacam şu anglo sakson yaşam tarzını savunan kafa yapılarına.

3|0
    0|0
  • Ya parası yoksa? Birilerine muhtaç olacaksa seni mutlu etmek için yine de iyi yapmışım diyebilecek misin ileride öğrenince? Bir çerkes atasözü der ki: Bir erkeğin gözyaşı kanından daha değerlidir.Evlilik dediğin şey müştereklik gerektirir.

0|0
    0|0
  • arkadasım uzulme cunku sız komple gerı kafalısınız. sadece se degıl. yanı evlendınız mutlu oldunuz balayı yapma gıbı guzel bır fıkır de buldunuz ama otel parasını odemeye gelınce puruz cıktı oyle mı ?

0|1
    1|0
  • hayır doğrusunu yapmışsın öyle yapmazsa iç güveyi olur..amk hiç mi bilmiyomuş nereli kamboçyalı filan mı

1|0
    0|0
  • Ewet Biraz Geri Kafalısın Bence Tamam Erkek Yüklenir Hepsini Ama Sıkıştığında Yada 5/1 De Sen Wersen Daha İyi Olur

0|0
    1|0
  • siz bence şimdiden vazgeçin bu evlilik işinden daha bu aşamada aranıza para giriyorsa evlenince düşünemiyorum.. bu işin kızı erkeği olmaz senin ona onu da sana herzaman destek olması lazım.

0|1
    0|0
  • sımdı bı dunya malkocoğulları yorum yazmıstır ben yazmıyorum a.q erkek essektır ıstedınız yuku vurun bızım mallar bole alısmıs

0|0
    0|0
  • sımsıcak bir yuva sizi bekliyor ımmmm çok şeker

0|1
    0|0
  • Evet düğün erkeğin çeyiz kızın.

1|0
    0|0
  • Sonuçta 2 evleniceksiniz ha onun parası ha senin paran

0|0
    0|0
  • Lan evlenceğim bayan olcak be para muhabbeti ya eşim olmuş birisi yani sonuçta bütçemiz bir

0|0
    0|0
  • senin kocan sayılır o ondan para saklama.

0|0
    0|0
  • Oha lan şaka gibiymiş. Boşuna evlilikten uzak durmuyorum ben.

0|0
    0|0
  • ortaklaşa ödeme fikri sana neden garip geldi ?

0|0
    0|0
  • Balayı diye eşine yüklenmesen

sonuçta 2nizin mutluluğu

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 8

• yani balayını ortak gecireceksiniz, tamam bi çok gelenekk görenek devam ettirilmeli ama 5 yıllık bi ilişkide yarısını senden iştemiş ne var ki bunda niye bozum etmişssin adamı

şahsen benim nişanlım benden böle bişe istese hiç düşünmem çıkarır veririm ne var ki bunda

balayı bide yani ikiniz için bi organizasyon

0|0
    0|0
  • haziranda evleneceksiniz siz hala aranızda para problemimi yaşıyorsunuz. bu zamanda artık kız tarafı sunu yapar erkek tarafı bunu yapar kalmadı. iki ailede elinden ne geliyorsa onu yapar balayı parasına gelince artık çoğu çift düğünde takılanlarla balayına çıkıyor, evine aldıkları eşyalar için borçlarını bile o takılanlarla ödüyorlar. sonuçta artık ortak bir gelecek kuruyorsunuz nişanlısınız senin paran benim paramı artık bir kenara bırakmalısınız

0|0
    0|0
    • paylaşmayı öğrenmeden hayatını paylaşmayı nasıl öğrececeksiniz

• kesinlkle sana katılıyorum..balayı erkeğe aittir..böle şeylerde geri kafalılılık diye bir şey olamaz.. erkek bunu nasıl gururna yedirir ki? keskin bi dille söylerim şahsen..ona göre öyle demesin..ayıp yani..kaından para mı istenir miş

1|0
    0|2
    • hahaha hani işinize gelince kadın erkek eşittir simdi niye böyle bukadar menfaatcilikte olmaz

• Niye kadından para istemez? İnsan değil mi bu kadınlar? Sürekli erkeğe bağlı mi yaşayacak bu kadınlar? Ekonomik özgürlüğü yok mu bu kadınların? Işinize gelince eşitlik, işinize gelmeyince erkek her şeyi odesin.

• erkeğin gururu olsa kadından para istmez...madem ödeyemeyecksin..o zmn o işe girişmeyecek

• çok haklısın tabiki ödeyecek şimdiden bu konuda problem çıkarması da tuhaf

0|0
    0|0
  • bu işlerden hiç anlamıyorum :)

0|0
    0|0
  • Gitmiyorum de, hemen hesabı kapatır. slkflkdlfş

1|0
    0|0
  • balayı yapmayın sizde :)

0|0
    0|0
  • siz beraber bir yuva kuracaksınız şimdiden senin ödemen lazım şudur budur davasına girmen ayıp bence sen onun her durumunda yanında olmicaksan neden evleniceksin ki parası yoktur sıkışmıştır herşeyi düşünmen lazım ben bile sevgilimin para konusunda birşey açmadı ama açsa yok dese veririm o yüzden sizin durumunuz da yanında olmak dışında başka görevin yok arkadaşım

0|0
    0|0
Yükleniyor...