Akrabalarınızı ziyaret ediyor musunuz, telefonla da olsa hallerini hatırlarını soruyor musunuz?

akrabalarınızı ziyaret ediyor musunuz, telefonla da olsa hallerini hatırlarını soruyor musunuz?

0|0
11|9

En İyi Erkek Görüşü

• Sila-i Rahim..

Akraba ve yakınları ziyaret etme, hallerini ve hatırlarını sorma, gönüllerini alma anlamında bir İslam ahlakı terimi.

İslam'da insanlar arası ilişkilere önem verildiği gibi özellikle yakınlardan başlayarak anne ve babanın ve sırayla diğer akrabaların ziyaret edilip gözetilmesi prensibi son derece önemlidir.

Halit b. Zeyd (Ebu Eyyüb el-Ensari) hazretlerinden rivayet edildiğine göre bir adam Hz. Peygamber'e gelerek: "-Ya Rasulallah; beni Cennete sokacak bir ibadet söyler misiniz?" dedi... Efendimiz şu cevabı verdi:

"Allah'a ibadet eder ve O'na hiç bir şeyi ortak koşmazsın, namaz kılar, zekat verir ve sıla-i rahim edersin"

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

Erkekler Ne Diyor 8

• Onlar gelmeden ben gidiyorum.Ama eski samimiyetler kalmadı.İnsanlar sanki son 5 yıldır daha bir içine kapandı .

0|1
    0|0
  • Akrabanın durumuna, konumuna ve adamlığına göre değişkenlik gösteriyor bu durum hocam ama elimden geldiğince aramaya çalışırım.

0|1
    0|0
  • En iyi akraba küs akrabadır uzak olsunlar

0|1
    0|0
  • Allah şüphesiz adaleti, iyilik yapmayı, akrabaya yakınlık göstermeyi emreder; hayasızlığı, fenalığı ve haddi aşmayı yasak eder. Tutasınız diye size öğüt verir.

0|1
    0|0
  • Yok aga arasam 1 saat konuşacaklar şimdi .

0|1
    0|0
  • Ne ziyaret edicem la onlar beni ziyarete gelsin

0|1
    0|0
  • Hayır. Sıkıcı, yapay.

0|1
    0|0
  • Görmeyeli yıllar oldu.

0|1
    0|0
Yükleniyor...