Yürüyüş Kas Eritir Mi?

Yaklaşık 1,5 ay fitness yaptım ve pişman oldum. Amacım kilo vermekti, beslenmeme de çok dikkat ettim. Kilo verdim ama aynı zamanda zaten çocukken yıllarca voleybol oynadığım için altyapıda olan bacak kaslarım çok belirginleşti. Ben bu kasları uzatmak veya eritmek istiyorum. (quadriceps). Ve hala üst bacak ve basenlerimde yağ var. Sabahları aç karna 1 saat yürüyorum zorlanmadan. Sonrasında stretching ve gün içinde yoga yapıyorum. Size sorum yürüyüş ve stretch&yoga yı birleştirerek hem bacaklarımdaki fazla yağdan kurtulup hemde şişkin quad ları uzatabilir miyim?

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• 1-) O kadar testosterona sahip bir erkek bile1.5 ayda gözle görülür bacak kası yapamaz bence sana öyle geliyor.
    2-) Yürüyüş kas eritir sözü bir defa doğru değil hiçbir bilimsel yanı yok.
    3-) Bence spor salonunda ağırlık çalışmaya devam et merak etme biz erkekler bile o kadar çalışıyoruz belli bir zamandan sonra gelişim yavaşlıyor siz bayanlardaki testosteron seviyesi 8-9 yaşındaki erkek çoğu ile aynı seviyede. Ağırlık çalışması ile çok sıkı hatları belirgin bir vücuda ulaşırsın. Ama yinede sen bilirsin yağ yakmak kalori açığı oluşturman lazım hiç egzersiz yapmasan dahi karbonhidratı kısarak kalori açığı oluşturursun oturduğun yerden yağda yakabilirsin bu mantıkla yola çıkarsak ister spor salonunda ağırlık çalış ister yoga yap sonuçta vücut belli bir efor sarfediyor ve enerji harcıyor. Karbonhidratı kısarsan ve aktivite yaparsan kesinlikle yağ yakarsın.

0|0
    0|0
    • öncelikle açıklayıcı yorum için teşekkür ederim ama spor salonunu bıraktım ve gitme şansım yok kış da geliyor çok uzak. İkincisi bacaklarımdaki yağ rahatsız edici seviyede değil boyum 174 kilom 57 pek kilo verme sorunum da yok artık. ve dediğiniz gibi aşırı bir kas yok ama çocukluğumdan gelen kas yapma fobisi yüzünden beni rahatsız ediyor onun dışında dışardan falan hiç fark eden olmadı. sınav öğrencisiyim bu kış spora vakit ayıramayacağım maalesef belki haftanın 1-2 günü yürüyüş yaparım ama o da zor. fakat bir stüdyoya yazılıp yoga dersi almak istiyorum yoganın kasları esnetip uzattığını biliyorsunuz. O zamana kadar evde kendim youtube dan yoga videoları yapıyorum her gün 20-40 dk. Çok belirgin olmayan kaslarım bu yolla da daha az belirgin olmaya başlar mı peki?

• tamam son sorum şudur ki ordaki kas kütlesi nasıl gider? :D :D

• Oradaki kas kütlesini özellikle götüremezsin. Kas kütlesini kaybetmenin tek yolu var oda az protein almak ama vücut kaybedeceği kas kütlesini bacaktan götürmeyebilir kollardaki kas kütlenizi götürebilir buda sizin ince ve çelimsiz kollara mahkum eder benim tavsiyem kas kütlesiyle uğraşmayın yanlış yere odaklanıyorsunuz amacınız kas kütlesi kazanıp yağ yakmak olmalı yoksa öbür türlü çelimsiz kötü bir vücudunuz olur. Xper seviyem 1 olduğu için link atamıyorum internete Fitness Woman yazarsanız bayanların gerçekten çok iyi bacakları olduğunu görüceksiniz.

En İyi Kız Görüşü

• Evet tatlim yaoabilirsin

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Merhaba. Beslenmenize dikkat ederek hacim almadan belirli bir süre sonra kaslarınız doğal olarak geliştirmediğiniz ve spor yapmadığınız için küçülücektir. Bu konuda endişe etmeyin.

0|0
    0|0
    • spor yapıyor olucam ama yürüyüş haftada 2 gün falan

• Kas eritmez yağ yakar

0|0
    0|0
  • ozaman yemeni düzenle canan karatay oku ve yoka yapabilirsin yanlış yazmadım yoka yogadan farklı bacak kaslarını çalıştırmadan yoka çarkıyla efor harcayabilirsin ve diğer tekniklaerde gayet faydalı

0|0
    0|0
  • Bence evet uzatabilirsin ama quadriceps ler candır ya dursalarda olur

0|0
    0|0
  • hayır eritmez yani düşün bir yılda %1.5 oranında erime olur sen düşün ki buda çok az bir oran :)

0|0
    0|0
    • 1 ayda bile yoga ile değişim gördüm ben :D olumsuz ve moral bozucu yorumlarınızı kendinize saklayın

• peki soralım hocamıza kası eritmek değil de uzatmak için nasıl stretching yapmalı ne yapmalı?

• burada hareketleri gösteremem sana bir çok hareket var

• eritir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...