Kapat

Eğer bir gün biri ile evlilik düşünürseniz mantık evliliği mi olurdu yoksa aşk evlilği mi?

Dİyelim ki evlenmek istiyorsunuz. Kalbinizde bir sevdanız var sevdiğiniz bu kişi de bekar, ama ikinizinde kalbi yaralı. Ve birde iyi anlaşabileceğiniz mantıklı birlikteliğiniz için bir kişi var. Sizi mutlu edebileceğini düşünüyorsunuz ama onunla mutlu olabilirmisiniz bilmiyorsunuz.Muhtemelen ne kadar flört ederseniz edin bu böyle olabilir.Ne yapmayı düşünürdünüz? Kalbinizin götürdüğü yer mi yoksa Mantığınızın götürdüğü yer mi?

0|0
16|19

En İyi Erkek Görüşü

• Mantık evliliği diye bir şey yok ya bence köleliktir o toplum baskısıyla zoraki yapılan bir şey samimi bulmuyorum olacaksa aşık olarak severek evlenirim olmayacaksa hiç olmasın zaten

2|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 18

• En başta konu evlilikten giriceksek ben biraz genel durumu değerlendirerekten Günümüzde evliliği ;mantık evliliği haline sokmaya çalışan siyasi-politik-sosyal güçler oldugunu düşünmekteyim diyebilirim.

Herseyi görsel yapan ve yapmaya çalışan bu güç ;insan ilişkilerine de temelden yara açıp ;yüzeysel birlikteliklerin oluşmasına öncü olmakta. aslında konu bir tek bunla da sınırlı değil ama konumuız şuan evlilik oldugu icin buna değiniyorum.konu çok geniş normalde herseye yorumlanabilir...

Evliliğe dönücek olursak ; evlilik denen şey çocuk oyuncagı yada evcilik oyunundan çok farklı ve ciddi bir müesese . Hayatınızı birleştireceğiniz insanı kadın yada erkek olsun ONU KALBEN SEVMEDİKCE evlilik müessesine imzanızı çakın diyemem. ve bende yapmazdım yine...

çünkü sevmek KALP ile başlar. kalbin içine ''daha çok'' ; HESAP -KİTAP- MANTIK sokma posiyonuna giriyorsanız bence orada durucaksınız. o iş YÜRÜMEZ. ole ki KİMSEDE DE YÜRÜMEMİŞTİR (kanıtmı arıyorsunuz ? boşananların sayısı her gecen yıl artıyor örnekleri inceleyin derim) .

ve bu demek değildir ki sadece sevmek tek başına yeter ! tabiki geleceğinizi inşa ediceğiniz kişi kadın yada erkek belli bir gücü olmalıdır. Haliyle yaşam şartları ülkemiz için dersek pekte iç açıcı değil; muhtemelen evin taksitleri,yada çocuk yapma planınız veya ev sahibiniz varsa kira zamanı geldiğinde şayet kapınızı çalındıgında boynunuzu bükmek te üzücü bir durumdur.Benim demek istediğim şey ; sadece Mantık cercevesinde yapılan bir evlilik fayda vermez demek istedim... Kalben sevmek işin BAŞIDIR. geri kalan hersey bundan sonra ölçüsünde değerlendirilebilir...

Uzun yazımın sonucuna varırsam son diyeceklerim ; Evlilik aşk ile olur ,mantık evliliğpi denen şeyin içinde SEVGİ BULUNMAZ ve SEVGİSİZ KALAN HİÇ BİR BİRLİKTELİK İSMİ NE OLURSA OLSUN YÜRÜYEMEZ. YÜRÜMEZ DE ; ÇÜNKÜ SEVGİNİN GENLERİNE ;çıkar, hesap , korku, entirika, içten pazarlık yada benzeri terimler içeri girmeye başladıgı an ; kayış kopmuş demektir :S...

Siz siz olun İLİŞKİLERİNİZİ ,ARKADASLIKLARINIZI KALBEN YAŞAYIN, EĞERKİ KALBİNİZ KENDİNİZE UZAK KALMIŞSA ;ÖNCE ONU KENDİNİZE YAKLAŞTIRIN;YAKLAŞTIRINKİ ONU BAŞKALARI İLE DE PAYLASTIRABİLESİNİZ.VE GÜZEL VE SAĞLIKLI BİR YUVA OLUŞTURABİLESİNİZ...

1|0
    0|0
  • Matığımın götürdüğü yer daha iyi olurdu gibime geliyor ama yani yinede sevebileceğin bir insan olması lazım yoksa bir ömür nasıl geçer?

0|0
    0|0
    • babam 25 senedir çekiyor sorma :D hahahah bilmem sormak istedim yine de sizlere :) aynı durumda olmayı istemem ileride

• :) babam çekiyor derken mantık evliliği yaptı ? Ama sevebileceği insan olmasına dikakt etmedi ? Sürekli sorunlar yaşadı doğru mu anladım?

• ortaya karışık

0|0
    0|0
  • Görücü usulü :)

0|0
    0|0
    • ya kadın çirkinse :D yok yok bu iyi bir cevap değil mantıklı değil bi kere kardeşim :D

• Ben evliyim zaten : ) Görücü usülü evlenmedim...Evlilik sebebim ise hala bir muamma :))

• Ask+ask+ask

0|0
    0|0
  • Mantık evliliği istesem 10 kere evlenmiştim. Aşk olsun deyince böyle oldu.

0|0
    0|0
    • Aşk evliliği yaptım ve mutluyum diyorsun öyle mi :) peki hanginiz daha çok seviyor. İlişkilerde hep bir taraf daha ağır basar çünkü sizde o sizsiniz o zaman

• Aslında herkes ruh ikizini arıyor. Ne zaman bulacağız sorun bu, belki çocukken yan evdeki, belki hastahanede ölüm döşeğinde yan ranzada ki kişi.

• ben buldum ama kaybettim . karşılıklıydı.. ama siz bulursanız kaybetmeyin derim :D çünkü ben 6 senedir yalnızım ve oda...

• %50 birinden %50 ötekinden olsa %100 güzel bir evlilik olur.çünkü sevmediğim birine dokunamam.mantığıma kabul ettiremeden beraberlik yaşayamam.

0|0
    0|0
  • madem bi sevdam var neden onunla evlenmeyeyim ki.kalplerimizin yaralı olması bişey değiştirmez.yada sen konuyu iyi açıklayamadın

0|0
    0|0
  • eğer aşık olduğum biriyse aşk evliliği, değilse belki çocuk sahibi olmak için mantık evliliği olabilir. ama ben evlenmeyi hiç düşünmüyorum o ayrı :)

0|0
    0|0
    • peki ondan olan çocukları da severmiydin ? bende düşünmüyorum sadece sordum :D

• o zaman çocuklarına bakabilecek vasıfları olup olmadığına göre seçeceksin. kimbilir belki ona aşık olacaksın zamanla. illa ilk görüşte aşık olacaksın diye birşey yok. zamanla hareketleri vs. sana güzel gelecek. görücü evlenip mutlu olan da çok insan var. ama birbirine aşık anne babaların çocuklarının daha iyi bireyler olduğuyla alakalı bilimsel veriler de var.

• paralı erkek: aşk eviliği

parasız erkek: mantık evliliği

kadın: her ikisi ( hep bana hep bana der)

0|0
    0|0
  • sevgisiz sevişemem

0|0
    0|0
  • Mantık evliliğine kafam yatmıyor benim.

0|0
    0|0
  • aşk olacağı kesin

0|0
    0|0
  • aşk evliliğini çok istedim olmadı,şimdi mantık evliliği istiyorum

0|0
    0|0
  • Hatunu bulduk ta aşkı kaldı mantığı kaldı .

0|0
    0|0
  • mantık evliliğide ne ya ? .. :( çok üzücü ...esasen mantık düşmanlığı

0|0
    0|0
  • aşkı yaşadım olmadı

mantık olur heralde

eski aşklar kalmamış şimdi

0|0
    0|0
  • mantığı olsa ne aşk olsa ne saplanıp kalacağın yer aynı çöplük namuslu o* sürüsü oldu hepsi( bu da felaket bir düşünce farkındayım ne kadar iyi temiz kızlarda olsa gördüklerimiz karşılaştıklarımız şizofren etti bizi ) imanın vicdanın el verecek önene gelene çalacan sonrada geçmişi önemli değil diyen dümbüğün birine paket edecen hem o vuracak hem sen

0|0
    0|0
    • hahahah herkez böyle düşünseydi bizim gibi iyi insanlar olmazdı dostum o yüzden boşver ne o vursun ne sen :D

• hahaha :D biliyorum üstünden bi öküz kalktı farkındayım , ne yapiiim yaa öyle ama yani :D

• yahu ilkel insanlara döndük be kimin eli kimin kıçında belli değil herşeyi geçtim sapıkta doldu ortalık bir kadının seni kadınla aldatması var :D hatta kocanın başka bir erkekle :D hatta buna saygı duyacağını söyleyen insanlarda var ya kıyamet işkence çekmemiz için kopmuyor sanki :D

Kızlar Ne Diyor 16

• ikinizin de kalbi yaralı ne dmek ki bunlar aşılcak şeyler ama işi yoksa ailesine bakamyacaksa aşkından ölsem de onla evlenmem ama sevmediğim insanla da evlenmem ikisinin de olacağı insanı beklerim

1|0
    0|0
  • Duygular zamanla oluşur.Beni mutlu edebileceğini düşünüyorsam neden olmasın ki derim.

0|0
    0|0
  • kesinlikle mantik...ask leyla ile mecnun da kaldi...asklar husranla biter oldu bosanmalar hep neden saniyorsunuz bu sacma sapan ask duygusundan...mantigini kullanan mutlu oluyor bu devirde!

0|0
    0|0
  • Aynı evde yaşanmadan olmaz tanıyamaz kimse birbirini , mantıksal bir delice sevme sonucu ...

0|0
    0|0
  • Askın olduğu yerde mantık olmaz bilmiyomusun.

0|0
    1|0
    • olur neden olmasın . Kaç insan var sevdiği insan ile yapamayıp mantık evliliği ile sevmediği biri ile evlenen kendini ona hapseden sen bunu bilmiyor musun?

• Benim söylediğimden farklı biseyden bahsediyosun sen. İnsan asık olduğunda mantıksız hareket eder sonunu düsünmeden yasar herseyi. Mantığıyla evlendiğinde ask olmadığı için diğer evliliğinden daha farklıdır yasadıkları.

• Mantık evliliği.Kimsenin düşücesiyle konuştuğu bir değilken birine nasıl güvenip aşık olabilirsin ki ? * . *

0|0
    0|0
  • mantık evliliği ne anasını satıyım

kafa dengi olan adama nikahı basma şeysinden hoşlanmıyorum

0|0
    0|0
  • Ikiside olmali

0|0
    0|0
  • kalbim atacak

beynim değil

yani AşK

0|0
    0|0
  • evlilik ve aski ayri ayri dusunemiyorum zaten.. ask olursa evlilik olmali sonunda bunlar bir butun cunku. ask ne kadar kutsalsa evlilikte o kadar kutsal benim icin :)

0|0
    0|0
  • kalbimin götürdüğü yere giderim

0|0
    0|0
  • mantık evliliği evlilik kurumuna haksızlık bence olmamalı diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Mutsuz bir birliktelik ama onunla.

0|0
    0|0
  • Mantık . ( canım mantı çekti)

0|0
    0|0
  • eski sevgilime döndüm. kıskançtı ama mutlu bir beraberliğimiz vardı. hayatta asla yanılmayacagım şey onun sevgisi olur derdim. onu gerçkten çok seviyordum.. ama baktım eski tat tuz yok. eskisi kadar kıymetli olmadıgımı hissetim.. ona yalvardım öyle sevelimki birbriimizi ayaklarım yerden kesilsin..olmadı işte..

şimdide mantıken çok uygun biriyle olmaya karar verdim.. aşk evliliği çok ama çook güzel olsa gerek. ama hak edenle elbelte..

1|0
    0|0
  • Aşk değilde sevgi olacak. .ask hep hüsrana acikan bir kapidir:)

0|0
    0|0
Yükleniyor...