Kapat

Annenizin ya da babanızın adı ne?

Tamam, kabul ediyorum. Bu srouyu az önceki "Buse" sorusundan esinlenip soruyorum. Geçen her an biraz daha modernleşme havaları, çabaları, yersiz nedensiz gazlamalara giriyoruz. Ve tuhafımsı isimler koyuyoruz bebişlere. Şu anki nesil ve ardından gelecekler için diyorum. Bizim anaların, ninelerin böyle entel isimleri yoktu açıkçası. Hoş, benim annenin ismi biraz tuhaf lakin Pelinsu'da olabilirdi, amanın düşman başına.

Efsun gayet güzel, hoşumsu ve kadınsı. Diğer adı da Zeynep. Mahalledeki gacılar Zeyneeğp diye seslenir ve sahiden de e'nin yanında bi "ğ" olur. Nedenini de bilmiyorum.

Babam "hatun" diye seslenir arada tartıştıktan sonra Efsun der falan filan işte. Ha, babamın adı da Murat <3

Neysem, sizin annelerinizin adı ne? Ben eski adları seviyorum, garipler biraz ama hoş oluyor. Çevremden duyduklarımı sayayım bari, Güllü, Kezban, (sahiden var) Yeter, (çoh ilginç) Şeyime, (çok ciddiyim) Azize, Sultan, falan fistan.

Not; gözünüzü seveyim çocuklarınıza isim takarken onların bir gün nene/dede olacağını unutmayın. Sonra çok gıcıklayıcı oluyor.

Bkz; "adın ne amcacığım?" -ÖGEDAY evladım.

Amca geri gir içeri bi yaa.

0|0
11|8

En İyi Erkek Görüşü

• 75 yaşın da teyzenin adının badesu olması

:)

2|0
    1|1

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 7

• İkisinin ortası olması en ideal.

Küçücük çocuğu ''döndü'', ergen kızı ''şeyime'' diye çağırmakta hoş değil kanımca.

2|0
    0|1
  • Bkz; "adın ne amcacığım?" -ÖGEDAY evladım.

Amca geri gir içeri bi yaa.

Duyduğun nadir esprilerden biri çok ince nere çekersen oraya gelir.

-Amca geri gir içeri bi yaa.

-Evladım annem öldü nasıl gireyim?

3|1
    0|1
  • benim annemin adı mihriban ... :) çok güzel bi isim dimi

2|0
    0|1
  • benim adim Ahmet

babamin Ali

annemin Nejla

solo cocugum

baska birseylerde bilmem istermisin ?

1|0
    1|1
    • Birilerinin nüfusuna geçmeyi planlıyorum da, isim olarak beğendiğim aileye gelin gidicem.

• annem efsun babam memnun

1|0
    1|1
  • böyle soruların gördükçe soruyu soran şahsa akla zarar ithamlarda bulunuyorum haberiniz olsun...

Olan var olmayan var..!

2|1
    1|0
  • başka birisi sorsa söylerdim ama söyleyemem

2|0
    1|0
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 11

• Her yıla gidecek adları var annemle babamın :)

Bende çocuklarıma bu tarzda bir isim koymayı düşünüyorum.

Bana da "Muti Nine" desinler :))

1|0
    0|0
  • Benim adım bile eski isimlerden,anlamlı olsun eski olsun..

Aleyna gibi (üzerimizde) anlamı taşımasında :)

3|2
    0|1
  • Annemin adı gülizar babamın adıda ahmet

3|0
    0|1
  • Babam Mehmet, annem Hanım :) Bankada vs. Hanım Hanım demelerini duydukca gülerim ben de :)

1|1
    1|1
    • Duymuştum Hanım diye isim olduğunu. Bununla ilgili küçük bir anımda var. İlk garip gelmişti, sonra alışıyor insan :))

• :)) Sorma ya, valla isim koyarken bunlari da düşünsünler mümkünse, Gülbey adin da bi müşterimiz var bizim de, adama Gülbey Bey dedikce bi tuhaf oluyorum ben de misal :)

• GülBey de gitsin :))

Bu sorun sadece biz Türk'lerde var, başka hiçbir yerde yok, ah yurdumun sempatik insanları :))

• ben zeynep annem gülzade ananem yasemen dedem temirhan

1|1
    1|1
  • Sorun cok güzl 5 yıldız..

3|1
    1|2
  • Annemin adı Mine.

3|0
    0|1
  • hahaha ne güldüm ulen :D

anneciğimin adı : şenay :)

babamın : mikail

3|0
    0|1
  • ilerde çocuklarım dede olduğunda modern isim olarak nitelendirdiğimiz bu isimlerde eskiyip bir dedeye nineye yakışacak zaten devir sürekli değişiyor aynı kalmıyor ki

2|1
    0|1
  • annem elveda..

babam münis..

2|1
    0|1
    • Elveda'nın hikayesini çok merak ettim..

• elveda isminin hikayesi yok aslında karadenizde çok yaygındır o isim...annemde samsunlu ordan geliyor.

• babam alı annnem reyhan canlarm benim <3

3|0
    0|1
Yükleniyor...