Yine bir Çin entrikası, kızların ayaklarını bağlama sadistliği!

link

10. yüzyılda başlayan bir gelenek vardı. Bu geleneğe göre kız çocuklarının ayakları bandajla çok sıkı şekilde sarılıp (ya da gerekirse kırılıp) ayaklarının küçük olması sağlanıyordu.

Bu, o günlerde eş bulabilmenin tek yoluydu.

Bu uygulamanın neden olduğunu kangren yüzünden kız çocuklarının %10'u hayatını kaybediyordu.

Sadece temizlik amacıyla zaman zaman çıkartılan bandaj henüz küçük yaştaki kız çocukları için gerçekten çok acı verici oluyordu. Eskiden Çin'de ayağı bağlanmamış kadınların eş bulmalarına neredeyse imkansız gözüyle bakılıyordu ki, Erkekler de ayağı bağlanmamış kadınların ayakları hakkında doğanın onlara verdiği ucube bir özellik şeklinde bir düşünceye sahipti.

Bunun nedenine gelince bu konuda birkaç teori var, lakin ankete eklemeyi uygun buldum. Sizce nedendir?

Not:Sizin de böyle farklı kültürlere dair iğrenç bilgileriniz varsa paylaşmanızı isterim.

Dip not: Çikolatam elimde ve ben merakla bekliyorum.

Öptüm, bye

• Çinli kadınların ayak bağı ile daha kolay kontrol edilebileceği
    7% (1)25% (1)11% (2)Oy Ver
  • Küçük ayaklı kadınların daha çekici olduğu
    13% (2)0% (0)11% (2)Oy Ver
  • Ayak fetişizmini enlemek için :)
    13% (2)0% (0)11% (2)Oy Ver
  • Tam tamına sapıtmışlık olduğundan
    67% (10)50% (2)63% (12)Oy Ver
  • Ayak bağlamanın tırnak uzatma gibi bir statu sembolü olarak görüldüğü
    0% (0)25% (1)4% (1)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
7|12

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 12

• İskoçyada gelin aile büyüklerinin ortasına oturup ayaklarını yıkatıyormuş. Birde İngilterenin işgalindeyken gelin evlendikten sonra ilk ilişkisini oranın yöneticisiyle yapıyormuş evlilikleri kutsanıyormuş. Cesur Yürek filminde de işlenmişti hatırlarsanız.

1|1
    0|0
    • Evet hatırladım, soylu biriyle birlikte olma şartı vardı genç kızların evlenmeden önce. O sahnesini kim unutabilir..

• Bizde de böyle adetler olsa ben gönüllü olurdum Gelinin ayaklarını yıkamak için.

• 1|0
    0|0
  • Her devrin ve milletin güzellik anlayışı farklı oluyo.Eskiden balık etli hatunlar makbülken şimdi sıfır hatta eksi bir beden hatun güzel hatundur anlayışı hakim.Soruna da A şıkkısıyla cevap veriyim bari

1|0
    0|0
    • Balık etli hatunlar acı çekerek mi o halde geliyorsu bart, ne dedin sen ? :D İşaretle barim:p

• Balık etini yalnızca tabağımda severim fırat :p

• Senin yazdığın uygulamayı bilmiyordum, öğrendim. Bu linktekini ise küçükken görmüştüm ve o zamanda veri aklımda bu garip uygulama

al bakalım kırıcı.

link

Biz de mesela çikolata yememe üzerine ağız bantlanması şeklinde bir kültür geliştirmeli miyiz sorusu geldi aklıma

1|0
    0|0
  • Bu çinliler deli manyak aptal sapıtmış insanlıktan çıkmış

Al sana hakiki gelenek ex

link

1|0
    0|0
  • Soruların çok uzun ve geniş. Ama link de sinir bozucu Cevabımı veremiyorum.

2|0
    1|1
  • Kuzey Tayland'daki Padaung kabilesinin kadınları, dünyanın en uzun boynuna sahip olma rekorunu ellerinde bulunduruyor.

link

neden yapıyorlar böyle ucube gereksiz şeyler tüylerim diken diken oldu. :\

0|0
    0|1
  • D didim başkada bir şey diyemem.

1|0
    0|0
  • Böyle küçük ayaklı kadın olmaz olsun pişt.Dünya güzeli olsa, bu ayak soğuma sebebi yeminnen.

1|0
    0|1
  • Hadi fetişistler bunuda açıklayın:/

0|0
    0|0
  • hadi ya ben tahta ayakkabı giyiyorlar zannediyordum.

0|0
    0|0
  • saçma bence yaa küçük ayak sevilir diye bir şey yok ben büyük ayakları severim mesela :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• küçük ayaklı kadınlar daha güzel bulunurmuş bi de eskiden dişlerini siyaha boyarlarmış daha güzel göründüklerine inandıkları için.

1|0
    0|0
  • Aman allahımmm o ayak ne olmuş öyleeee :(:((

1|0
    0|0
  • Çikolata bitti mi beyb? Bi ısırık alabilir miyim?

1|0
    1|0
  • sapıtmışlıktan başka bir şey değil bu.

0|0
    0|0
  • Küçük ayaklı kadınların daha çekici olduğu

0|0
    0|0
  • bir de demir ayakkabı giydirildiğini duymustum aynı amaç için..

0|0
    0|0
Yükleniyor...