Cok fazla agirlik basiyorum arkadaslar kaslarin erir diyor dogru mu?

Agirliklari cok fazla basiyorum cok zorluyorum surekli calismak istiyorum sizce kaslar erirmi var mi boyle bir sey?

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• Kişiden kişiye değişecek bir durum. Neyi, ne kadar, ne aralıkta yaptığın önemli. Öncelikle ağırlık basmak ne demek? Ağırlık basmaktan kastın çok fazla ağırlık antrenmanı yapmak mı yoksa kaldırabileceğin en yüksek ağırlıklarla setler yapmak mı? Sana şöyle genel izah edeyim. 30 yaşlarına kadar aşırı ağır çalışırsın. En yüksek squat ve bench pressleri yaparsın. Bu sana geçici bir katkı sağlarken menisküs, yastıklar, iç ve çapraz bağların zamanla yıpranır ve birgün alarmı çalarlar. Kastın bench press ise omuz eklemlerin de dahil, kapsülleri, rotatör kaslar ( sırttaki dört kas grubu ) zamanla zedelenir ve bunlarda birgün gümler. Sonuç: Kaçınımaz sakatlık= ameliyat ( gerekli ise ) iyileşme+rehabilitasyon+psikolojik süreç. Bu sürede 6-12 arasında değişir.
    Kaslarını eritmen için ciddi anlamda hergün antrenman yapman lazım ki bu antrenmanlar ciddi performanslı antrenmanlar olmalı. Basit bir denklemi hayatına uygulayabilirsin. Büyük kas grupları ( sırt, bacak ve göğüsler ) 48 ile 96 saat dinlenme süresine ihtiyaç duyarken, küçük kas grupları 24-48 saat arasında toparlanabilirler. Buna göre antrenmanlarını bölüp dinlenmelerini ayarlarsan overtraining olmazsın. Ama ben hayatım boyunca hiç overtraining olan bir vücut geliştirmeci görmedim, bunu da belirteyim.
    Vücuduna dinlersen o sana ne zaman dinlenmen gerektiğini söyleyecektir.

0|0
    0|0
    • 2 gunde bir gidiyorum agirliklari yuksekte ve kendimi zorlayarak yapiyorum genelde 3 set 15 kere ama kac kere yaptigiki son zamanlatda saymiyorum yaninca birakiyorum

• 2 günde bir overtraining olmazsın. Normal yani. Eğer minik bir not defteri alıp yaptığın antrenmanları günü günün not tutarsan geri dönüp baktığında ne kadar yol aldığından ve ne yaptığından emin olup istatistik tutabilirsin.

Kızlar Ne Diyor 2

• Ya saçmalamasınlar be. Kıskandıkları için demişler.

0|0
    0|0
  • saçmalık kaslarını kıskananlar kafadan atıyor yok öyle bişi karşimm

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Hayir cok basarsan deģil çok sık yaparsan erir

0|1
    0|0
    • 2 gunde bir iyimidir erime dedigimiz kaslarin yok olmasimi yoksa daha fazla yaptigimiz icin sikilasarak kuculmesimi

• Yok olmasi vucut kaybettiği enerjiyi karsilamak için kas yıkımina gider

• overtraining (yas yakımı) fazla antreman yapıca vücut kas yakımına geçtiği söylenir ama
    ben bunu saçma olarak görüyorum yani çok uzun süre antreman söz konusu
    sen ağır bastığını söylüyorsun ne kadar ağırlık o kadar hacim demek CT -Flatcher in bir sözü var :D siz evde lolipop yalayıp overtraining den bahseden o --pular üşüngeç p*çler siz lolipop yalayıp poponuzu büyütmeye devam edin ben fazla antreman yapıp büyümeyi tercih ediyorum :)

0|0
    0|0
  • ağır kaldırmak değil fazla çalışmak eritir. oda her gün her gün çalışcan. çok hırslı olursun kas yapıcam diye hevesle baslarsın oda erimene sebep olur.

0|0
    0|0
  • Fazla ağırlık hacim kazandırır :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...