Spora yeni başlayanlar için squat yapmak zorlayıcı mıdır?

Daha önce hiç spor yapmadım. Geçenlerde kalça ve bacaklarımın şekillenmesini istediğim için squat yapmaya başladım. Kilo verme derdim yok. Sadece vücut hatlarımı şekle sokmak ve sıkılaşmak amacım. Ama squat yaptıktan sonra 3 gün boyunca dizlerim baldırım falan acayip ağrıdı. Merdiven bile çıkamıyodum bacaklarım titriyodu. Çok değil 30 dk falan yapmısımdır en fazla. Spora squatla başlamakla hata mı yapıyorum başka hareketler mi denemeliyim?

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• squat denen haraketle zayıflanmaz sakatlanılır. zayıflamak tek haraketle olsa şimdi sokakta herkes göbeksiz baklavalarla dolaşıyor olurdu.

zayıflamak ve şekillenmek için milyon şey yapman lazım. başta diyet sonra bunun koşu bandı 3 5 çeşit bisitleti ağırlık çalışmaları plates ve benzeri eğitimleri varda varken squatla şak diye kimse zayıflayamaz ve bunu sanki bady yarışmalarına katılıyor gibi ağırlıkla yapmaya çalışanlar oluyor ki onlar garanti gidiyor. ben spor salonuna yazıldığımda bir kız vardı ama ne kız bakmaya doyamazsın bir içim su çok aşırı güzeldi salak kız 30 kilo ağırlıkla denemiş diz kapağında tendomları yırtmış o an acile kaldırılmış anbulansla sonra ise bayaa yatıp ameliyat olduktan sonra tekerlekli sandalyeyle ömür boyu yaşamak üzere taburcu olmuş. onun haline düşmemek için kaliteli bir salona git beden eğitimi spor mezunu ve beslenme eğitimi almış birinden program al onu uygula. yoksa videodakiler gibi olursun

www.facebook.com/.../

0|0
    0|0
    • Ben zaten gerektiğinden zayıfım. Kilo vermek istemiyorum. Sadece şekle sokmak istitorum. O yuzden squat yapmak istedim

• Cardiyo kilo verdirir ama?

• ağır yapmayacaksın mesela ısınma haraketleri kardio olacak. koşu bandı karın bacaklar ve kalça bisiklet bacaklar ve kalça uzay bisikleti tüm vucudu çalıştırır. plateslede şekil alırsın

En İyi Kız Görüşü

• oncesinde ısınma hareketleri yap bir de ilk kez yapıyosan olur o yani ben de ilk yaptığımda yürüyemiyodum devam et bırakma bir de mesela ilk gün 50 taneyle başla sonrasında 5 er artır 4 gün yap bir gün dinlen öyle yaparsan daha çok yarar görürsün hem kendini de zorlamamış olursun :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• unutma; vazgeçiceğin zaman bu işe neden başladığını düşünn

0|0
    0|0
    • Alışır vücut heralde

• Zor hareketler özellikle benim gibi ham biri için :D inşaallah bunları yaparken ölmem :D

• internette vüvut açma hareketleri falan var , spor öncesi egzersizler diye sana 1 ay verıyorum 1 ay düzenli yaparsan istediğini elde edersin

• 30 dk boyunca squat yapmanı kim önerdi? Veya nerede okudun?

0|0
    0|0
    • Çok mu ya 30 dk? Isınmayla falan 30 u bulmustur tam tutmadım dakikayı

• Squat dışında vücut şekillendirmek ve kas yapmak için başka hangi hareketleri önerirsiniz?

• Evde uygulanabilecek, farklı barfiks türleri, farklı şınav türleri, pilates topu ile mekik, kalça ve arka bacak hareketleri var. İnternette hepsi mevcut. Kas yapımı için, her öğünde, protein alımını unutmayın.

• evet ilk başta ısınmak lazım ilk başlar böyle olmalı squata hemen girilmez

0|0
    0|0
  • Kesinlikle hata yapmıyorsun. Artık iri yuvarlak kalçalı kızlar ilgi çekiyor.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• 30 dk mı ne diyorsun güzelim sen? Biraz Kardiyo çalış sonra 15×3 set yap yeterli olcaktir. 1-2 hafta sonra alışırsın

0|0
    0|0
    • Cardiyo yağ yaktırıo be kilo verdiriyo. Ben tam tersine kilo almak istiyorum.

• Isınma hareketlerin toptan ismi cardio denir hanımcık 😉anladın mı? bildiğini yap o halde sorma

• Bence sen yanlış biliosun :p

• Hayir, evde bile yapan var neresi zor :D

0|0
    0|0
    • Ben de evde yapıyorum ama sanırom daha önce hiç sğor yapmadığım için birden yüklenince böyle oldu. ama squat sonradan yapılması gereken bir egzersiz diye okudum bir sitede. Yeni başlayanlar için uygun değil galiba

• Hicbi alakasi yok evde yapanada gayet ise yariyor

Yükleniyor...